Pouta

Nový román u nás již dobře známé spisovatelky nenechá nikoho v klidu: každý z nás si v něm najde strunu, kterou už slyšel znít nebo která v něm stále zvučí temnou ozvěnou. Silná, intenzivní, temná kniha se světýlkem naděje, jejímiž hrdiny jsou naši současníci, je svědectvím o tom, že příčinou zla a tragických osudů nebývají jen války, přírodní katastrofy, nemoci a jiné, většinou těžko ovlivnitelné zásahy „shora“, ale působí si je lidé sami navzájem svou lhostejností, leností, sobectvím, slabostí či nepochopením…

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385055/pouta-KeY-385055.jpg 4.3368
Vydáno, Odeon

Les Loyautés, 2018

Kniha Pouta

vtravnickova

Poslouchala jsem jako četbu na pokračování. Byla to síla, až mi ke konci běhal mráz po zádech. Knížka mne oslovila i z důvodu, že mám syna v podobném věku

PetrKral

Moc zajímavě a hezky napsané. Původně jsem dal 5*, ale vrátil jsem se za dva měsíce a vůbec jsem nevěděl, že jsem knihu četl o čem byla... dávám tedy 4*

los

mně tohle ženské terapeuticky ufňukané psaní bez jakéhokoli přesahu nebo nadhledu nehoví

alibaba72

Velmi zajímavé čtení, překvapilo mě, že na tak malé ploše dokáže autorka obsáhnout tak mnoho.

cornetka

Théo, Mathis, Cécile i Hélène - čtyři hlavní postavy, které jsou vzájemně propojené a jejichž vyprávění spolu úzce souvisí. A hlavně všichni jsou svým způsobem spoutaní.
Pouta je druhá autorčina kniha, kterou jsem četla. První byl Vděk, který se mi líbil víc. Pouta jsou obsahově víc smutnější a vážnější. Myslím, že je potřeba mít tu správnou náladu na přečtení této knihy.

eva3992

Hlavními aktéry této knihy jsou spolužáci Théo a Mathis, jejich rodiče a učitelé – všichni „postižení“ svými traumaty, nespokojeností, neschopností, vykolejením z hlavní dráhy svých malých životů.

Opět další krásná, ale smutná kniha od autorky. To, co Delphine de Vigan dokáže vykouzlit na 140 stranách, je úplně neskutečné. Její knihy miluji pro to, jak dokáže s pár dobře zvolenými slovy vykouzlit takové emoce, na které jen tak nezapomenete.

Kniha nám ukazuje, jak těžké je se vymanit z pout, ať už manželských, rodinných nebo třeba přátelských. To, jak máme v sobě zakořeněný jakýsi model, který dodržujeme i přesto, že bez něj by nám bylo rozhodně lépe.

Příběh je plný myšlenek a situací, které Vás donutí zamyslet se, jak to vlastně máte Vy a jestli třeba nejste spoutáni proti své vůli….

Autorčiny knihy miluji, vždycky toho ve mně spoustu zanechají a rozhodně se k nim budu vracet.

Markéta ♡

Miluji tuto autorku a všechny knihy, které jsem od ní četla byly super!
Aleeeeee, o této knize moc nevím, co si myslet. Snažila jsem se jí vstřebat, než jsem šla napsat komentář, ale prostě za mě to není na 5 hvězdiček.
Kniha se četla suprově, téma bylo strhující a chvílemi mi bylo až psychicky špatně, ale i tak mě to nestrhlo tolik, jak jsem očekávala.
Určitě stojí za přečtení. Téma je doopravdy vážné a nenechá vás klidnými, ale mně tam prostě něco chybělo.

tibby

Knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Velmi stručné a jasné, psáno srozumitelným jazykem a přišlo mi, že právě tento stručný a úsporný styl dodal knížce na intenzitě, propast mezi Théem a jeho rodiči tím vystoupila o to víc, tichá domácnost, kde si všichni řeknou jen to nejzákladnější, přitom z toho cítíte, ten křik a řev v Théově hlavě...

Na loučení nebyl čas
Na loučení nebyl čas