Zajatci parukových ostrovů

Zajatci parukových ostrovů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222852/bmid_zajatci-parukovych-ostrovu-222852.jpg 4 15 2

Potrhlá dobrodružství série

Oliver vyrůstá v rodině dobrodruhů – vždyť jeho rodiče se seznámili na Mount Everestu! Největší dobrodružství ho ale teprve čeká… Jednoho dne se vynoří z vody u jejich domu ostrovy, které tam předtím nebyly. Oliverovi rodiče neváhají a jdou je prozkoumat. Najednou jsou rodiče i ostrovy fuč. Oliver se okamžitě vydává na záchrannou výpravu. Vypadá to, že taťka s mamkou se stali kořistí záhadných toulavých ostrovů, které vandrují oceánem a ukládají si na hlavu všechno, co plave kolem. Ze svých trofejí si staví paruky a soutěží o to, kdo ji má nejhezčí. Noc paruk, klání o nejhezčí paruku a titul krále, se blíží. Každý originální doplněk přináší body navíc! Podaří se Oliverovi a jeho kamarádům – krátkozraké mořské panně, nabručenému starému albatrosovi a přátelskému ostrovu jménem Skalák – jeho rodiče najít a zachránit? První vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Oliver and the Seawigs

8639
17.06.2020 5 z 5

Tuto knihu mám už od svých deseti. Kniha mě velice zaujala byla dobrodružná a měla vtipné obrázky

broskev28
09.09.2017 3 z 5

Knížku jsem si v knihovně vybrala jednak kvůli nezvyklému názvu a jednak kvůli zajímavým ilustracím. Až doma jsem zjistila, že i obsah určitě stojí za přečtení. Potulostrovy jsou určitě bezvadný nápad, ovšem mořští panáci taky nebyli špatní! A to ani nemluvím o plážovém optikovi. Pan Paprika a jeho "škola volá", to by mě asi dost deptalo . . .
Myslím, že pro děti tahle knížka bude mít své kouzlo - téměř se vejde do kapsy, uspořádání textu a ilustrací je velmi proměnlivé, originální a hlavně adekvátní probíhajícímu ději, takže umožňuje snadnější a rychlejší porozumění textu. Příběh je možná jednoduchý, ale obsahuje spoustu nezvyklých nápadů a legrácek. Rychle plyne a čtenář se brzy dozví, jak si Oliver v těžké situaci poradil a ještě získal přátele.

fantasy

Kniha Zajatci parukových ostrovů je v