Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?
Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185200/potrhana-kridla-185200.jpg 4.2575
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, CooBoo

Out of the Easy (2013)

Počet stran:294
Jazyk vydání:český
Překlad:Petr Eliáš
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7447-459-0

Kniha Potrhaná křídla

PavkaHu

Neobvyklé prostředí, příjemně plynoucí děj. Možná trochu prvoplanove a předvídatelné, ale i tak příjemné čtení.

SumýšIrena

Kdybych tu knihu četla v patnácti letech, dala bych 5*, ale takhle... jen tři

Ninde

Tahle kniha mě velmi překvapila a po pár stránkách vtáhla do příběhu,tak že jsem nemohla přestat číst.
Ale na příběh V šedých tónech to nemá.

Eeli

Kniha sleduje osud dívky snažící navzdory původu a předsudkům o lepší budoucnost i život, který se s ní zatím příliš nemazlí. Naštěstí jsou po ruce přátelé a jedna rázná "bordelmamá". Příběh je smutný i dojemný, ale nepůsobí nijak depresivně, spíše je plný naděje. Atmosféra doby ani místa není příliš zřejmá a konec se mi zdál trochu uspěchaný, autorka je však skvělá vypravečka a knížku si budete užívat.

Babo

Asi jsem od knihy čekala víc té atmosféry 50.let a New Orleansu ,říkala jsem si čím to je. Nakonec jsem si uvědomila,že mi kniha připomíná nějaký dívčí román. A to nemyslím nijak zle , vždyť příběh vypráví 17 slečna. Takže se autorce podařilo vystihnout myšlení mladé dívky a to je dobře. Dala bych 3.5 * ,ale to nejde a na 4 to pro mě není.

Luca235

Je mnoho skvělých knih, které mají ale poněkud pomalejší rozjezd a často ještě po pár desítkách stránek přemýšlím, jestli se mi chce pokračovat. To ale není případ této knížky. Začetla jsem se hned od prvních řádků a skončila ještě ten samý den poslední tečkou :-). Někomu se může zdát, že je to takový klídeček po válečných tématech z dalších autorčiných knih, ale zdání klame. Hlavní hrdinka má i přes nepříznivé počáteční podmínky tu skvělou výhodu, že ji má mnoho lidí rádo a podporuje její životní plány. Ve skutečnosti je mezi námi mnoho těch, kteří takové štěstí nemají, a rozhodně nejde jen o děti kriminálníků a prostitutek. Vymanit se z prostředí, kde je hlavním cílem nový mobil na splátky, cigarety a chlast, vyžaduje minimálně stejnou vůli, jako měla Jo, alespoň jednoho člověka na Vaší straně a taky kupu štěstí. Nejen učitelé mohou vyprávět...

PetK

Moje druhá knížka od této autorky. Sůl moře jsem hodnotila bez váhání 5 hvězdami, a proto teď dávám jen 3, protože jsem asi holt měla změnit pořadí. :-) Ten příběh je v pohodě, způsob psaní taky dobrý, ale sílu předchozí knihy to pro mě prostě nemělo. Takové vyprávění o jedné holce s ambicemi, o slaném buráku mezi makronkami, vlastně se tomu nedá nic vytknout. Ale... ale. Každopádně se těším na V šedých tónech, který dle mých "knižních" přátel slibuje opět silný zážitek.

Cleo De Nile

Tohle je hodně zvláštní knížka, která nemusí sednout úplně každému. Mně se ovšem líbila. Vychutnávala jsem si jak příběh, který se, pravda, rozebíhal docela pomalu, tak atmosféru, kterou nám autorka načrtla. Musím přiznat, že z tohoto místa a období jsem snad ještě žádnou knížku nečetla, a o to víc to pro mě bylo zajímavé. Hlavní postavu jsem si velmi rychle oblíbila, byla to taková ta správná "badass girl", to se mi moc líbilo. Moc se mi líbí i obálka.

New Orleans prostituce mafie 50. léta 20. století knihkupectví

Ruta Sepetys