Potrhaná křídla

Potrhaná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/bmid_potrhana-kridla-185200.jpg 4 1029 283

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.... celý text

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Out of the Easy , 2013

wanella
07.06.2018 5 z 5

Autorka určitě nezklamala. Ruta Sepetys je sázka na kvalitu. Krátké kapitoly neodradí od toho, aby člověk četl dál. Vřele doporučuji!!! :)

Tiffany
05.06.2018 5 z 5

Tak to jsem teď přesně potřebovala... Josie jsem nesmírně fandila a příběh by za mě mohl klidně pokračovat.., ale jak se říká, v nejlepším je třeba přestat. Doufám, že má Ruta Sepetys rozepsán další román. Už teď se těším.

ladyka
17.04.2018 4 z 5

Souhlasím s ostatními, že tato kniha je jiná než ony dvě "slavnější". Ale není pro mě žádným zklamáním, i když mě příběh zaujal až po přečtení několika kapitol. Četla jsem v originále a bavilo mě to. Autorka zdárně vykreslila atmosféru i postavy,Josie jsem samozřejmě fandila a doufala, že ji čeká jiný- lepší - osud. Za mě roztomilý příběh plný lidskosti a naděje. Dávám 4* a doporučuji!

Lorej
07.04.2018 5 z 5

Nádherný příběh o nadějích, snech, přáních a překážek bez kterých by nic z toho nemělo smysl.
Naprosto jsem si zamilovala tamější atmosféru i s nebezpečím číhajícím na každém rohu.
Postavy byly všechny vykresleny velmi živě, jako bych je osobně znala.
Sice příběh nebyl tak napínavý jako u zbylých knížek autorky, ale i tak si mě získal.

Francesca14
16.03.2018 5 z 5

K téhle knížce se hrozně ráda vracím, mám ráda její hlavní postavu, atmosféru, styl vyprávění, příběh, postavy i prostředí. Vždycky se hrozně rychle začtu a čtení si vážně užívám. Kniha v sobě nemá asi nic, co by mě oslnilo nějak výrazně, ale je rozhodně mezi mými oblíbenými. Je tam pár hezkých myšlenek a hlavně je to hrozně příjemná a i zajímavá četba.

Richisa
24.02.2018 3 z 5

Kniha se mi vlastně docela líbila. Pěkný jazyk, čtivě napsáno, sympatické postavy... Josie jsem vyloženě fandila a prožívala jsem s ní každý úspěch i neúspěch...

Přesto mě kniha nijak zvlášť neoslovila, bojím se, že zanedlouho nebudu vědět, že jsem knihu četla. Asi mi zde chybělo nějaké poselství, o kterém bych mohla dál přemýšlet.

Doubravka1975
12.02.2018 3 z 5

Nikdy knihy nesrovnávám, tak to nebudu dělat ani teď. Potrhaná křídla jsou poslední čtená kniha od autorky a musím říct, že příběh se mi líbil, námět skvělý, hlavní hrdinka sympatická, ale nějak, že bych z toho byla nadšená to teda nejsem. Nejvíce se mi líbila postava Wilie.

Pettinka
21.01.2018 3 z 5

Od Rute jsem četla všechny její knihy a musím bohužel říci, že tato byla nejslabší. Sůl moře nebo V šedých tónech byla opravdu pecka. Toto mě moc neoslovilo. Jako dobrý, ale umí to lépe!

Agnesita
21.01.2018 4 z 5

Každý se nenarodí do té správné rodiny. Každý se nedokáže dostat ze Čtvrti. Jo není každý. Svižný děj, trocha té romantiky, fajn oddechovka.

Elen telemna
13.01.2018 5 z 5

Potrhaná křídla byla mou třetí a poslední autorčinou knihou. Naprosto souhlasím s názorem, že nemá cenu tyto knihy srovnávat, neboť každá má dokonale jiný charakter a naprosto jinak kouzelný děj. Musím však přiznat, že Potrhaná křídla byla opravdu úplně jiná. Až to pro mě byl trochu šok...

Příběh je velmi pěkný, silný a napínavý. Tajemná atmosféra mě neustále nutila číst další a další kapitolu, až jsem se najednou ocitla na poslední stránce.

Autorka si opravdu pohrála s Josiiným charakterem. Její odhodlanost jít si za svými sny byla opravdu obdivuhodná. Také ostatní postavy byly úžasné. Patricka jsem si oblíbila už od první chvíle, s Charlotte bych se rozhodně chtěla seznámit, a vždy, když se v příběhu objevil Jesse, poskočilo mi srdce.

Když jsem knihu začala číst, nevěděla jsem, do čeho jdu. Ještě teď jsem ze síly příběhu otřesená. Možná jsem mohla se čtením ještě chvíli počkat, dokud mi nebude patnáct. Pak bych to možná unesla líp a nemusela bych mít tak zarudlé oči od pláče. Opravdu, příběh mě naprosto dojal...

Rozhodně nelituju, že jsem si knihu přečetla. Hodně mě povzbudila a díky ní jsem našla něco, co mi celý život unikalo.
,,Není znamenité krásy, aby v ní nebylo kouska podivnosti."
Sir Francis Bacon

Tánička11
28.12.2017 5 z 5

Ani nevím jakéj mám mít na to názor, bylo to, bylo to... hustý. Napínavý, poučný a určitě úžasně napsaný. Podle mě to bylo z autorčiných díl to nejlepší četla jsem všechny její knihy a tohle bylo podle mě jedna z nejúžasnějších jejích děl. žádná jiná kniha mě tak nedržela u čtení.

EvaEmma
28.12.2017 5 z 5

Moje třetí čtená a poslední kniha od této autorky. Jsem ráda, že jsem si i přes negativní recenze od jiných čtenářů, tuto knihu koupila.
Příběh Josie Morainové, její matky prostituky, bordelmamá Willie, Patricka.....
Josie je plná tužeb a snů, chce být jiná než její matka. Která se o ni celý život nestarala, naopak ji využívala, okradla....
Knihy Ruty Sepetys se mi velmi líbily. Ruta je výborná vypravěčka, její knihy se čtou pro mě jedním dechem. Já osobně bych její knihy mezi sebou neporovnávala, každá měla svůj hořký příběh, kouzlo ......

AgnessN.R.
28.12.2017 5 z 5

Podle mě je to nádherný hořký příběh. V knize se neděje nic a zároveň všechno. A rozhodně chytí za srdce. Celou knihou mě hřálo u srdce, že Josie víc než svou (strašnou) matku( na zastřelení) za rodinu pokládá Willie a její neteřinky. Láska je v knize taky jemně vložena a i to napětí, kdy jsem si říkala: Josie, ne, nedělej to:) a ona nakonec vytáhla tu pistoli a sundala boty....- kdo nečetl nepochopí.

Jediný můj osobní problém a problém českého jazyka byl, že jsem místy nevěděla jestli se myslí ,,Jo" jako ano, nebo,, Jo" jako Josie.
Každopádně knížka stojí za přečtení a zasloužila by si více čtenářské lásky!!! Takže od mě 5* a dala bych víc!

hnilda3
03.12.2017 5 z 5

Od autorky mám všechny její knihy, ale touhle jsem začala (druhé dvě si nechávám do Čtenářské výzvy :-D). A kniha se mi moc líbila. Už jen při té první větě knihy si řeknete: "Hmm, tak to bude něco." a opravdu to tak je. Těším se i na druhé dvě knihy, prý jsou ještě lepší.

Len2očka
01.11.2017 2 z 5

Knížku jsem přečetla,ba právě,jen přečetla.

Mirime13
22.10.2017 3 z 5

Knížka byla velice zajímavá. Byla to má druhá kniha od autorky a nezklamala mě, avšak ani nepřekvapila.

Quantenera
09.10.2017

Kniha se mi moc nelíbila, byla jsem z ní trochu zklamaná. Po přečtení Sůl moře jsem měla asi moc vysoké nároky.

lidunka1
24.09.2017 4 z 5

R.Sepetys prostě nezklame.

Peslik
18.09.2017 4 z 5

Zapomeňte na Sůl moře či V šedých tónech....toto je úplně z jiného soudku, jiný příběh, jiná doba a jiný pohled na život. Život, který se určitě někde prožil, život plný odhodlání, dokázat něco víc, splnit si své sny a pokusit se roztáhnout potrhaná křídla.
Kniha je čtivá, svým způsobem i napínavá, mě určitě nenechala jen tak lidně spát. Příběhy, prostředí...vše byla fajn, konec smutný a na mě trochu rychlý, ale ono o čem dál psát, když to nejdůležitější bylo již napsáno :D

RosaLucis
16.08.2017 3 z 5

Nějak mi nesedla, čekala jsem něco trochu víc.