Potrhaná křídla

Potrhaná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/bmid_potrhana-kridla-185200.jpg 4 1023 282

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.... celý text

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Out of the Easy , 2013

Renatecka
13.03.2017 5 z 5

Mě se příběh moc líbil, kniha je neskutečně čtivá. A pokud jsou Potrhaná křídla podle recenzí nejslabší knihou Ruty Sepetys, tak už se nesmírně těším na Sůl moře a V šedých tónech.

Anoell
11.03.2017 4 z 5

Nemám potřebu tuhle knihu nějak zvlášť porovnávat s V šedých tónech, nepřipadala mi nějak horší, jak je tu již naznačeno... Byla moc pěkná, ale je jasné, že V šedých tónech na vás víc zapůsobí - však vy víte čím. Nicméně já jsem s tímhle dílem spokojená, ačkoliv jsem dle zdejších komentářů nic moc extra neočekávala. Kapitoly jsou krátké, takže čtení krásně ubíhá. Pořád se tam něco děje, asi jsem ani nenarazila na žádné nudné pasáže... Čekala jsem asi větší popis dob, ve kterých se to celé odehrává, no, moc jsem se nedočkala, ale na konci mi to vlastně ani nechybělo... Pokud si chcete přečíst něco nenáročného, rozhodně doporučuji.

Ewinky
10.03.2017 5 z 5

Plno lidí tu tvrdí, že je to nejslabší kniha autorky, ale já si tedy dovolím nesouhlasit. Mně se líbila nejvíc, asi to bude stylem vyprávění, který mi prostě sedl víc než u těch předchozích, které jsou ovšem též skvělé.

Dandy1
25.02.2017 5 z 5

Josie měla matky dvě. Vlastní za nic nestála. Ta druhá ji podporovala z povzdálí a Jo na to přišla příliš pozdě.

Košišta
14.02.2017 4 z 5

Připojím se k ostatním komentářům, i pro mě byla potrhaná křídla nejslabší, ale to vůbec neznamená, že nestojí za přečetení. Asi jsem čekala velké finále, ale závěr mě spíše zklamal. Dám čtyři hvězdičky, ačkoli Sůl moře a V šedých tónech je jiná liga, ale to je dáno taky tématem.

VeronikaZ
14.02.2017 5 z 5

Jednoduše nádherná knížka.

Calibra
13.02.2017 4 z 5

Jednoduchý příběh, bez nějaký větší zápletky a napětí. Kniha neurazila, nenadchla. Od autorky moje první prectena kniha. Záměrně jsem si, dle recenzí, vybrala tuhle "nejslabsi" jako první, abych se měla na co těšit. Psaná jednoduše, četla se lehce.

veronika0382
25.01.2017 4 z 5

Je sice nejslabší ze všech Rutiných knih, ale přesto je dobrá. Je jiná, to ano. Přesto mě děj pohltil a já jí měla za dva dny přečtenou :-) Těším se až Ruta vydá novou knihu, protože Sůl moře a V šedých tónech byly prostě pecky :)

kofina
08.01.2017 5 z 5

Není oddechovka jako oddechovka, tahle kniha to jasně dokazuje. Sepetys píše prostě úžasně, jednoduše a přitom tak nápaditě. Je skvělá vypravěčka a i když tento příběh není úplně něco, co bych si vybrala, vtáhlo mě to a drželo až do poslední stránky. :)

MonikaV
07.01.2017 2 z 5

Pro mě trochu nuda. Oproti V šedých tónech o moc horší. Ještě musím přečíst Sůl moře a uvidíme. Teď jsem byla zklamaná.

MartinaF
25.12.2016 4 z 5

Přečteno, ale knížka nějak ve mně nevzbudila žádné velké emoce. Normální příběh pro teenagery. Čtivé to bylo, ale nějak mi příběh moc nesedl.

Beky
22.12.2016 3 z 5

Myšlenka zajímavá, příběh poutavý, nicméně to není nic, co by se nedalo odložit a co by bylo strhující ... Překvapil mne konec knihy.

Siraelxy
19.12.2016 4 z 5

Další kniha této spisovatelky, které dávám vysoký počet hvězd. Sepetys je výborná vypravěčka, píše tak, že se od knihy nelze odtrhnout. Kniha je o síle osobnosti, vůle i vlivu okolí. O tom, že každý má šanci, i když je celý svět přesvědčen o opaku. Vice: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/12/ruta-sepetys-potrhana-kridla.html

Kokesar13
11.12.2016 4 z 5

Ruta Sepetys je moje oblíbená autorka... a zase nezklamala. :-) Bohužel, tato kniha mě tak neoslnila jako V šedých tónech a Sůl moře. Každopádně - téma je opravdu originální, příběh čtivý a...
No, co na to říct. Prostě Ruta. :-)
Doporučuji!

vendy6619
10.12.2016 5 z 5

Tak tahle knížka je snad to nejlepší co jsem četla v poslední době.
Nikdy jsem si nemyslela, že najdu čtivější knížku než je Selekce, ale Ruta to posunula na vyšší level. Krátké kapitoly, které musíte číst, protože tu jednu stránku přeci už dočtete.
Neskutečná knížka z doby bordelů, mafie a Josie "Motorový město" Morainové.
5 *! Ale pro mě má tahle knížka neskutečně větší hodnocení! ♥

janarzk
09.12.2016 4 z 5

Poutavě psaná, příjemná oddechová četba. Druhá polovina mě strhla a knížku jsem neodložila dřív, než jsem ji dočetla. Ta by u mě měla pět hvězd, ale hodnotí se celá kniha, takže dávám krásné čtyři.

DiLay
07.12.2016 4 z 5

No Na knihu "v šedých tónech " to nemá. Každopádně hodne zajímavé téma. Mísily se ve mě při čtení této knihy snad všechny emoce. Úžasná kniha. Davam čtyři hvězdy kvůli tomu že už jsem od ni cetla lepší a tahle byla z těch tří nejslabší. :)

Rosana
23.11.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Prostě skvělá. Kdyby to šlo, dam šest hvězd.

sabanka
18.11.2016 5 z 5

Proč nemůžou všichni psát jako Ruta ?
Dokonalost...

kalinkacz
08.11.2016 4 z 5

Opět skvělá Ruta! Skvělá, ale jelikož jsem od této autorky četla všechny její knihy, tak vím, že už napsala lepší... Například Sůl moře... Ruta umí skvěle napínat čtenáře, ale u této knihy jsem takový pocit neměla celou dobu... Ano, příběh je to krásný, ale na ni slabší..