Posvátná přísaha

Posvátná přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166528/posvatna-prisaha-166528.jpg 4 56 13

Vivian slíbila umírající matce, že se vypraví za svým otcem na Nový Zéland. Jenže ten se k ní chová tak cize, že zklamaná dívka se rozhodne odjet s nevlastním bratrem mezi Maory. Když Vivian v posledním maorském hradišti vyslechne příběh starého Matui, začne jí plno věcí konečně dávat smysl – a naopak se vynoří nové otázky.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Schwur des Maori-Mädchens , 2011

Bobina74
23.03.2018 2 z 5

Tak tohle už asi stačilo. Po knize jsem sáhla po přečtení Půlnočního rituálu, který se mi líbil. Téma Maorů poprvé - dobrý, téma Maorů po druhé - nuda. Škoda, myslela jsem, že mně to chytne stejně jako knihy Elizabeth Haran z Austrálie.
P.s. : Tady bohužel platí.... nevstoupíš dvakrát do téže řeky...a fakt jsem se snažila, namočila jsem si bohužel jenom nohy...

Danago
20.02.2018 5 z 5

Oddechovka , která se velice dobře četla. Jak dělaná na pláž. Je to moje druhá knížka od autorky a zatim mě hodně baví jak autorka piše. Nový Zéland a historie prvnich bílých obyvatel a Maurů je velmi dobře , čtivě a napinavě popsaná.

Vatter83
17.02.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé jako ostatní knihy teto autorky.

Lemurka
11.02.2018 3 z 5

Knihy od autorky se čtou dobře, bohužel všechny jsou na jedno brdo. Předem víte, jakým směrem se to bude ubírat, rovněž osudy příbuzných jsou stejné. To byla moje čtvrtá kniha a nejspíš i poslední. Doporučuji mezi knihami aspoň pár měsíců pauzu :)

veselaa
05.04.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka se zajímavým příběhem,který se odehrává na Novém Zélandu. Vivian rozplétá rodinný příběh a zjišťuje,že její kořeny jsou propleteny s Maury.V knize najdete i zápletky a vtáhne vás do děje.Mohu doporučit.

EvikU.
19.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla celou dobu napínavá. Místy smutná a zároveň obdivuhodná. Je to silný příběh, který zaujme. Rozhodně doporučuji.

martousek
30.03.2016 5 z 5

Nádherná oddechovka k moři, četla jsem na dovolené, kdy mi vůbec nevadilo, že v bazénu probíhá aerobic a rádio hraje na plné pecky.
Od této autorky moje první kniha, která rozhodně mile překvapila a vtáhla do děje, úžasný popis přírody.

sabca
07.03.2016 5 z 5

Kniha opravdu čtivá asi stejně jako Ohnivá laguna. Děj se odehrával střídavě v 19 nebo 20 století na Novém Zéladě. Je o tom jak jsou propleteny kořeny mezi Maury a bílými obyvateli. Kniha se mi těžko odkládala, protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Ke konci jsem si i poplakala. Kdo má rád příběhy ze života Maurů doporučuji si knihu přečíst.

Babo
14.02.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila míň než Půlnoční rituál,možná kdyby byla o něco kratší,,,,

polly43
12.04.2015 4 z 5

Je to první kniha této autorky,kterou jsem četla,líbila se mi a určitě si přečtu ještě další její knihy.

Toupeira
24.03.2015 5 z 5

Skvěle napsaný příběh z prostředí Nového Zélandu. Opět záhadná rodinná historie a odhalování jejích utajených kořenů, napínavé a čtivé!

niknikita
31.05.2014 3 z 5

Obdivuhodná fantazie spisovatelky.Vytváří zápletky a spojitosti mezi jednotlivými postavami tak spletitě, že jsem se místy nestačila divit, kam na to Laura Walden chodí - ale dobře. Nemusím se přece ke každé knize vracet vícekrát...

akcinel
04.01.2014 5 z 5

Další z pěkných knih od Laury Walden. Poutavý příběh, zajímavé oddechové čtení. Určitě si zaslouží doporučení k přečtení.