Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1330 469

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

ladyka
29.01.2019 5 z 5

Pokud hledáte čtivý nenáročný "psychothriller" bez hlubších psychologických rozborů/hutného děje, tak se rovnou pusťte do čtení této knihy. Já ji slupla jako malinu a odpouštím jí i závěrečné "hollywoodské" zadostiučenění spravedlnosti a finální patetický rozhovor hrdinek. Každopádně je tento příběh výstižným příkladem známého přísloví o kopání jámy druhým :o) a já se u něj bavila!

DančaM
28.01.2019 5 z 5

Parádní knížka od které se nedalo odtrhnout. Nenudila jsem se ani vteřinku. Určitě doporučuji :)

Jahnet
16.01.2019 5 z 5

Moc pěkný thriller!

Olous1
13.01.2019 5 z 5

Tak toto byla jízda.Amber byla pěkná mrcha.Takové knihy mám ráda,pěkně se to četlo,mělo to děj.No prostě jsem se vůbec nenudila.Knihu doporučuji přečíst.

Acquenta
08.01.2019 5 z 5

Tohle byl jeden velký zážitek. Daphne jsem si hned zamilovala, žila v bolesti, tiše trpěla a na povrch byla tak silná, usměvavá..žena s opravdu velkým srdcem. Co se týče Amber a Jacksona, nemám slov. Kolik takových zlých lidí je kolem nás? Raději nevědět :( Knížka o tom, jak jednoho psychopata přenechat druhému. Skvělé čtení, na jedničku.

lenik284
07.01.2019 5 z 5

Super, super výborné čtení, povedená kniha příběh má spád, přečteno jedním dechem

Veru.Viti
07.01.2019 5 z 5

Tak tohle byla parádička. Moc se mi líbilo rozdělení knihy do dvou částí, ve které se pokaždé dozvíme kousek pravdy. Jak moc mě tahle kniha bavila od samého začátku až do poslední stránky. Kdyby tady někteří nevyzrazovali, čemu je to podobné, tak by to bylo určitě překvapení. Myslím, že se nedá očekávat úplně všechno. Jsem nadšená a právem hodnotím plným počtem a doporučuji.

M100
06.01.2019 5 z 5

Super kniha! Takové mam ráda. Nutí člověka číst dál a dál.

Puntíkatýhrnek
04.01.2019 5 z 5

Výborný příběh na téma Božích mlýnů...příběh má vážně spád, přečetla jsem ho za jeden den...jen konec je lehce patetický, ale i tak vřele doporučuji...

ŠaruleK
30.12.2018 5 z 5

Úžasná knížka, přečtená jedním dechem. Za každými dveřmi se odehrává nějaký příběh a ne vždy je skutečnost taková, jak se jeví na veřejnosti. Vřele doporučuji.

L.Helena
30.12.2018 5 z 5

Výborné čtení o tom, že nemusí být v životě vše takové, jak se navenek jeví.
Tahle knížka se opravdu moc povedla.

Miro67
28.12.2018 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček. Ač je tento příběh fiktivní, přesto pro mnoho žen, žijícím s psychopatem, až velmi skutečný. Daphne, taková tichá voda, byla mnohem chytřejší, než Amber a nafoukaný egoista Jacson předpokládali. Amber nedostala, co chtěla, ale co si zasloužila. A i Jacson pocítil sílu božích mlýnů.

Květ
27.12.2018 3 z 5

Čtivá oddechovka, kterou zvládnete přelousknout za jeden den. Autorky umí vtáhnout do děje, ale thriller to není ani náhodou. Vypočítavá mrcha, ženatý boháč a jeho dokonalá manželka vytváří v knize koktejl plný intrik, falše, přetvářky, ke konci nechybí odhalení tajemství a nějaké to psycho, které se ovšem dá trochu předvídat.

yetti74
25.12.2018 4 z 5

Skoro do poloviny mě kniha tak úplně nechytla, chvílemi jsem i přemýšlela, jestli jí neodložím. Ale ve druhé půlce se to rozjelo a byla jsem ráda, že jsem u knihy zůstala. Takže jedna hvězdička dolů za to, že se začátek tak táhl. Ale pak už parádní počtení.

Deniska147
17.12.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Od první chvíle jsem Amber nenáviděla a Daphne milovala. Díky Valerie a Lynne za tuhle parádní knihu.

Joyce24
15.12.2018 5 z 5

Tak tato knížka se četla téměř sama. Něco jsem už dopředu tušila, něco mě překvapilo, posledních 100 stran jsem dala na jeden zátah. Mohu jen a jen doporučit!!!

Devorah
14.12.2018 4 z 5

Není to kniha o bezbřehé lásce, o manželství, které vydrží až na věky, o mladé chudé ženě, která potká svůj velmi dobře zajištěný idol a zůstane s ním až do smrti, je to psychothriller o naprosto bezskrupulózní mladé ambiciózní mrše, která naprosto systematicky ničí život snového bohatého páru, aniž by tu tušila, že pravda a skutečnost je naprosto jiná, než si vysnila.

Příběh je zprvu vyprávěn z pohledu Amber, ženy, která nemá nic a chce vše. Pak se ovšem v části druhé objevuje Daphne a její pohled na celý příběh, který se jeví najednou v jiném světle. Najednou nic není, jak se na počátku zdá a vše je skvěle promyšlené. Pak ovšem přijde část poslední, která mi přišla mírně přitažená za vlasy, trochu nedodělaná, konec naprosto v americkém duchu a tradá, opona padá. Nicméně i tak se jedná o skvělý psycho příběh s dobře prokreslenými charaktery, postavy rozhodně nejsou ploché a kniha dokáže čtenáře pohltit, a to je to, oč tu jde.

akinomV
04.12.2018 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Jen je škoda, že je kolem teď hodně knih s podobným tématem, takže jsem zápletku tušila skoro hned od začátku. I tak jsem ale byla zvědavá, jak to nakonec celé dopadne a nebyla jsem zklamaná :-) Obešla bych se od některých popisů intimních scén, ale to už je asi můj problém. Jinak nemám co vytknout, já byla spokojená :-)

Dagmar58
04.12.2018 5 z 5

Překvapivá zápletka, děj má spád, celkově povedená skvělá kniha.

dagmar0959
03.12.2018 1 z 5

Zápletka dobrá, zpracování horší, postavy černobílé, celkově dost kýčovité

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje