Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1338 1338

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

rajcatko
23.04.2019 3 z 5

Už už jsem chtěla být naštvaná, že se holčičí čtení schovává za thriller, ale naštěstí ve správný čas přišel moment překvapujícího odhalení. Nicméně i tak byla kniha sice čtivá, ale ne nijak výrazná. Bohužel, za mě byl úplný závěr příběhu až zbytečný. Takovým happy endem se z toho stalo opět pohádkové čtení pro ženy. Škoda.

elenk
16.04.2019 5 z 5

Sofistikovaně, emotivně sepsané drama, na které jsem se těšila s každou stránkou víc a víc. U této knihy jsem se do děje skutečně ponořila - a to především jako “žena” čtenář naplno. Konec knihy je krásně dotažen. Kniha je napínavavá a poučná pro všechny ženy. Knihy tohoto žánru mne vždy přivedou ke stejnemu zjištění: nic není tak jak se to jeví navenek.....svět je jedno velké divadlo a my hrajeme své role.

Marcela4488
13.04.2019 5 z 5

Supr čtení.

Ajrad1981
12.04.2019 3 z 5

Zase jednou budu výjimka, jak tak koukám na čtyř- a pětihvězdičková hodnocení. Mě ta kniha totiž zklamala. Jenže za to můžou ti, kdo ji prezentovali jako psychologický thriller. Psychologické to je, to nerozporuji, ale thriller? Ani omylem. Jeden psychopat thriller nedělá. Čeho jsem se tam měla bát?
Anotace taky popisuje nějakou jinou knížku. "Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo." Kdyby to byla pravda, tak by to bylo zase úplně o něčem jiném.

Ale ať napíši i něco pozitivního. Ta kniha je zajímavá, z psychologického pohledu - a pro mě jako laika - určitě. Kdyby mě žánr a anotace nenavnadily na něco úplně jiného, bylo by hodnocení s velkou pravděpodobností vyšší.
No, ale plný počet bych asi nedala ani tak. Nechce se mi totiž věřit, že by si někdo dokázal vymyslet úplně jinou identitu, jinou minulost a pamatovat si to (samozřejmě, důkladná příprava udělá svoje, ale byly chvíle, kdy musela improvizovat, vařit z vody). Že by k tomu dokázal nastudovat spoustu informací z oboru, o který se dosud moc nezajímal. A že by k tomu měl čas na další hledání dalších informací. Také se mi moc nechce věřit, že D. zvládala takový život tolik let a neskončila na antidepresivech. A ten konec taky nemusel být tak moc pohádkový.

kulatina
10.04.2019 5 z 5

O životě ve zlaté kleci bylo napsáno spoustu knih, jsem ráda, že i v tomto příběhu zvítězila chytrost nad hrubostí a spravedlnosti bylo učiněno za dost. Kniha je čtivě napsaná, rozdělená do dvou částí z pohledu obou hlavních žen, a já jsem ráda, že nakonec přijde pravý čas toho, kdo je tady doopravdy pánem.

dennieko
31.03.2019

Zaujalo! Čtivé a napínavé! Perfektní psychologie postav. :-)

Michaela91
23.03.2019 4 z 5

Jo! Tak to byla pecka, skvěle se četla a strašně mě chytla a nešlo přestat. Užila jsem si ji od začátku do konce.

janina3311
23.03.2019 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, hrozně se mi líbila podobnost s knihou Za zavřenými dveřmi, takže jsem to stejně jako onu knihu četla se zatajeným dechem. Vyvrcholení je úžasné.

Lkomrska
14.03.2019 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Trošku mi připomela knihu Za zavřenými dveřmi a o to víc mě bavila. Zápletka, nečekaný zvrat... knize nic nechybělo. Super.

sabca
10.03.2019 5 z 5

Nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček. Kniha se moc dobře četla, že se mi jí těžko odkládalo. První část knihy byla z pohledu zlatokopky Amber a druhá z pohledu Daphne. Doporučuji

gigi77
07.03.2019 5 z 5

Musím uznat, že mě to bavilo. Před touto knihou jsem četla "Za zavřenými dveřmi" B.A.Paris. Knihy si jsou dost podobné nejen tématem, přitom je každá jiná a svým způsobem originální. Obě představují kruté domácí poměry odehrávané v úspěšném finančně nezávislém světě. K Poslední paní Parrishové bych obzvláště ráda zmínila oblíbené heslo mého manžela: "Žer, ale nemlaskej!"

Ovšem takové vyznání lásky, jako puget růží se vzkazem: "Tvá kůže je jemnější než jejich okvětní plátky. Už teď se mi stýská. " ... to bych také roztála :-)

Klaaarka
07.03.2019 5 z 5

Super. Napínavé,čtivé...

DominaCZ
04.03.2019 5 z 5

Nó, i když takových námětů tu už byly tuny ve formě fimů i knih, toto se mi líbilo.
Umně popsané obě strany, nemohu souhlasit s místní hláškou, že je znát, kdy která sestra vzala propisku do ruky, protože je to slabší a jednoduché.
Ta kniha je dobrá, okamžiky nečekaný, popisy "vztahu" reálný.

Dobrá byla hláška Amber ve chvíli, kdy byly na vánočním výletě v NY a jedna z holek se vztekala:
" Na toho hajzla nebude stačit pouhé kamarádství a mírné zacházení."
Totál rozsek :)))))))))))))))))))

Svoja
04.03.2019 5 z 5

Moc hezká kniha

pavlinka0250
03.03.2019 5 z 5

Výborná kniha, která mě nutila číst a číst.
Napínavé, postupně gradující, žádná hluchá místa.
Za mě naprosto dokonalé a doporučuji přečíst.

peitho.1
11.02.2019 5 z 5

Jednoduše geniální! Knih na podobné téma je spousta, ale tahle vybočuje promyšleností, napínavostí, čtivostí a skvělým závěrem. Kdo má rád psychologické thrillery, tak vřele doporučuji!

Mentolka78
08.02.2019

První třetina knihy za mě nic moc, taková nuda. Donutilo mě číst % hodnocení. Pak zápletka dostává širších rozměrů. Amber byla dobrá mrcha :-) Víc se mi pak líbila druhá část, tu jsem tam vůbec nečekala doslova jsem četla jedním dechem - z pohledu Daph. Závěr dobrý, možná až moc překroucený.

dom.ini
06.02.2019 4 z 5

Zápletka knihy není v dněšní době nijak zvlášť originální a děj je poměrně dobře předvídatelný, ale čte se opravdu dobře. Knížka plná intrik, manipulací a lží mě vtáhla a přelouskala jsem ji během pár dní. Ale něco ji prostě chybělo.

kalhojan
06.02.2019 4 z 5

Do půlky jsem myslela, že je jednoduché předvídat další kroky Amber a další vývoj děje. Ne nuda. Ale ne thriller. Od půlky zvrat, nový pohled a známé věci dostávají nový rozměr. Příjemně napínavé.

Dadula118
02.02.2019 4 z 5

Uf,teda.Druhou polovinu knihy jsem se nemohla odtrhnout.Sice už jsem tušila,jak to dopadne,ale ještě jsem malinko čekala,jestli ještě něco nevytáhne Jackson.Postava Amber mě v první půlce teda dost rozčilovala.Kniha je ale opravdu čtivě napsaná.