Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1344 1344

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

monci6485
06.10.2019 5 z 5

Zdání klame.

Petronela16
15.09.2019 5 z 5

Zaciatok a vlastne prvu polovica knihy som len citala v uzase, co dokaze zena, ked si nieco zaumieni.No a druha polovica knihy mi to len potvrdila.Prislo mi to ako ta *prupovidka* ze niekto je hlava a niekto ten krk ,ktory nou otaca.Vyborna kniha,odporucam vsetkymi 10.

Lacerta.j
09.09.2019 5 z 5

Prvních 200 stran jsem si říkala, jakože průměr. Druhá půlka mě usadila a byla jsem napnutá až do konce. Chvílema jsem měla zatnutý pěsti zlostí a několikrát jsem přemýšlela, jak bych to řešila já. Konec byl fajn, potěšilo mě, jak a s kým všichni skončili.

natii-vanilkova
28.08.2019 5 z 5

Nejspíš nejlepší thriller který jsem kdy cetla.

ZetHolda
26.08.2019 odpad!

Knížka možná přišla ve špatnou dobu, když koukám na kladná hodnocení, ale mně se nepodařilo začíst se, hlavní hrdinka mi přišla příliš naivní a vše kolem jí až nerealisticky vycházelo.

Ossinky
21.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělý příběh, přečteno za 3 dny. Úžasně napsané, krásně vykreslené situace z pohledu Amber a z pohledu Daphne. Neuvěřitelné co všechno se může skrývat za, na pohled váženou a milující rodinou. Krásný důkaz jak Amber sama spadla do jámy lvové, jen proto že viděla bohatství a chtěla to, co jí nenáleželo. O to horší bylo "procitnutí". Super super.

Kočička911
19.08.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo.. Jak děj, tak styl psaní.
Jen je zajimavý jak člověk vidí život těch druhých jinak.
Vidíme idylické manželství, krásná manželka, úžasný bohatý manžel, který je ze své ženy unešenej i po několika letech. Zahrnuje ji přepychem, dárky, pozorností. Prostě sen.
Teda tohle viděla Amber.. a ti ostaní

Ale z pohledu Daphne?
Ponižovaná, vydržovaná manželka, kterou její psychomagor manžel týrá. Ať už dietama, nesmyslnýma požadavkama, sexem nebo jen prostě protože proto.
Děti mají jen protože ON by chtěl syna. Kdyby byla Daphne uplně blbá, tak má možná nakonec dětí, respektive holek mnohem víc.

Závěr?
Na každou svini se vaří voda a na Amber je té vody hodně moc..
Dobře jí tak.. Je to zlá ženská a ať si to užije.

Takle mě hlavní postavy nakrkly snad poprvé.. Což je pro mě dobře :) a je to známka dobře napsané knihy

Pája699
16.08.2019 4 z 5

Dávám pouze 4 hvězdy. Do půlky knížky jsem se nemohla zaboha začíst a čekala jsem, jakým směrem to bude pokračovat. Až ve druhé části z pohledu Daphne to dostalo spád a jiskru a nešlo se od knížky odtrhnout. Jako klobouk dolů, vydržet tohle skoro 11 let. Manžel neskutečný magor, který patří do blázince. Konec za mě super, každý dostal to, co zasloužil!!

Marjory
08.08.2019 5 z 5

Tak tohle jo, rychlé, čtivé a s tajemstvím.

luckos
08.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem, vlastně druhou část prakticky bez dechu. Fantastický obrat, ženská rafinovanost skutečně nezná hranic. Doufám, že autorky napíšou další podobně čtivou knihu.

crazyslunicko
01.08.2019 4 z 5

Velka podobnost s knihou za zavrenymi dvermi. Amber jsem to vsechno uprimne prala. Dostala to co si zaslouzila..

Kdybych předtím nečetla knihu za zavřenými dveřmi, tak by mě takhle kniha velmi uchvátila, ale bohužel. V poslední době se na toto téma píše více a více knih a bohužel jsou si velmi podobné.

Rozuzlení této knihy bylo velice překvapivé. Nečekala jsem, že dojde k takovému obrovskému obratu.

Surikata369
30.07.2019 4 z 5

Pro mě tedy opravdu hodně podobná knize Za zavřenými dveřmi - ikdyž tato za mě ,,méně drsná", ale za to poutavěji psaná... Navíc mám ráda v knihách tohle snobské prostředí a v této ho bylo požehnaně... Taková oddechovka s docela zajímavým vyústěním.

romika
24.07.2019 4 z 5

Hodně podobné jako Manželka mezi námi, první část zdlouhavá, nic se nedělo, až jsem si říkala, jestli to není jen o Amber, ala vyprávění Daphne poskytlo nový pohled a jak se říká na každou svini se voda vaří. Takže jsem pak Amber jejího boháče docela přála. Knížka se mi líbila, přečteno za pár dní.

Astarothh
18.07.2019 4 z 5

Prvními 200 stránkami jsem se docela prokousávala, byla to nuda, ale občas mě vyprávění Amber docela i rozesmálo. Po půlce se to už docela rozjelo. Slabší než od B. A. Paris - Za zavřenými dveřmi. Mráz po zádech mi tady rozhodně neběhal.

Sazinek
15.07.2019 5 z 5

Četla již pár podobných knih, přesto se mi tahle líbila moc. Amber mě stvala od začátku, a část, kde vypravela Daphne se mi líbila, ale člověku je trochu ouzko. Pěkně napsaná kniha, ani bych nepoznala, že ji psaly dvě ženy. Doporučuji

dencazrnu
14.07.2019 5 z 5

Tak to byla opravdu neskutečná kniha. Začetla jsem se během chviličky a za dva dny byla kniha přečtená. Tato tématika mě opravdu baví a musím říci, že Amber mi od prvního okamžiku lezla šíleně na nervy :D Ale autorka dokázala knihu skvěle propracovat a pohled ze strany Amber i Daphne mě opravdu bavil. Doufám, že se autorka pustí i do dalších knih :)

Pavlína79
07.07.2019 4 z 5

Knížka kterou musíte odložit a rozdýchat, jaké je to drama. Drama, které člověku připomene, že nic není takové, jak se na první pohled může zdát, či jak to dokonce lidé prezentují. Prostě drama jednoho manželství a kamarádství.

Zuziša
06.07.2019 4 z 5

Ze začátku trochu nuda,ale potom jsem se začetla,i když podobných příběhů je hodně.

veronika6268
03.07.2019 4 z 5

Já byla trochu zklamaná. Příběh mi přišel ve stejném duchu jako Za zavřenými dveřmi, ale pro mě mnohem slabší, méně čtivý, méně důvěryhodný. Pokud čtenář nemá nastavenou laťku úplně vysoko, je to dobrá kniha. :)

Maria95
03.07.2019 4 z 5

Na začátku mi kniha přišla strašně jednoduchá, že se všechno děje jen tak bez jakýchkoliv problémů, ale druhý pohled tomu dal šťávu a vysvětlil jednoduchost první části.. Dobrý psycho thriller