Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1345 1345

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

Johanaop
22.01.2020 5 z 5

Jedním slovem PERFEKTNÍ !

Smekám před autorkami za překvapivý zvrat, který jsem opravdu nečekala.
Oceňuji také vyprávění příběhu z druhého pohledu, díky tomu už se od čtení opravdu nedá odtrhnout :) Jsem z této knihy naprosto nadšená a velmi ji doporučuji.

P.S. Rozsekala mě zkratka "MTC"

barakaf
16.01.2020 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu!
Perfektní zápletka, pro mě opravdu nečekaný zlom v půlce knihy, po kterém jsem se už vůbec nemohla odtrhnout a knihu musela dočíst, prostě jsem potřebovala vědět, jak tohle všechno dopadlo. Ke knize se jistě ráda vrátím, i přes to, že znám zvrat, myslím, že i tak si ji skvěle užiju. Rozhodně tuto knihu DOPORUČUJU! PS: možná bych si jen přála trošku rozvinutější konec, trošku víc rozepsat, jak se jim pak dařilo i s odstupem času, ale to je hlavně o mojí škodolibosti ;)

fis.rena
10.01.2020 5 z 5

Skvělý psychothriller!
Jestli váháte,tak není nad čím a berte všema deseti. Já se bojím rozepsat,protože mám pocit,že bych tu všechno vykdákala jak jsem toho plná,že jo :D Nicméně mě nesmírně bavila úžasná zápletka lidí,ze kterých čišela energie,krvelačnost,prozíravost,odhodlanost a touha,ač mnohdy zvrácená...ale to by nebylo psycho,že jo. No co tu budu povídat...četla jsem jí tři večery,na dnešek jsem šla s litry kofeinu a podlitýma očima kolem 4h ranní do postele,ovšem s pocitem vítězství a nehasnoucího zadostiučinění,se škodolibým úsměvem na tváři.
A "MTC" je nejvíc!

Baronkaj
06.01.2020 5 z 5

Super knížka, přečteno jedním dechem v průběhu jedné noci. Povedená jednohubka :-)

Lucka.79
05.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha! První polovinu se mi v kapse otevírala pomyslná kudla ... a tu druhou jsem si škodolibě užívala ... doporučuji

p.pavlina
03.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Konec byl opravdu překvapivý. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

Laduš94
03.01.2020 5 z 5

Naprosto perfektní psychothriller. Obě dvě poloviny mají dost co do sebe, ale druhá polovina, kromě napětí, hezky doplňuje události z první poloviny z jiného úhlu pohledu. Navíc je fajn mít ženskou postavu, které se dá fandit - sem tam mám se ženskými postavami a jejich nelogickým chováním problém. Tady se ale nic takového nekonalo.
Jediná nevýhoda je, že pokud se dostanete k druhé části, pravděpodobně knížku neodložíte, dokud ji nedočtete až do konce. :)

LuCi_Lle

Tak tohle mě bavilo!
Jak už bylo níže zmíněné, kniha je podobná knize "Za zavřenými dveřmi". A i když jsem si myslela, že tuto knihu jen tak někdo nepřekoná, tak příběh paní Parrishové mě fakt dostal!
Při první části, jsem měla opravdu velkou zlost na Daphne. Vždyť propána, nemůže být tak naivní, ne? Hlavní hrdinku jsem ze srdce nenáviděla a doufala že shoří v pekle.
Ovšem druhá část mi na věc dala úplně jiný pohled a moc jsem si přála aby to té mrše vyšlo. Držela jsem Daphne všechny prsty i na nohách a čekala, jak to všechno dopadne. No a konec byl výborný!
Pomsta je někdy opravdu sladká!
A ti dva dostali přesně to, co si zasloužili!

Martina023
01.01.2020 5 z 5

Bomba....přečteno jedním dechem.

Maryan
31.12.2019 5 z 5

Veľa mužov nehodnotí ženské knihy, alebo knihy pre ženy. Buď sa hanbia a sú ticho, alebo takými knihami opovrhujú. Myslím že robia chybu. Tiež si rád prečítam thrillery a rôzne brutálne knihy, ktoré radi muži čítajú a hodnotia. Na druhej strane by som si nedovolil opovrhovať autormi, či skôr autorkami, ktoré píšu iným štýlom, ako knihy, ktoré sú výhradne určené ženám. S tým sa nedá súhlasiť. Prečítal som si túto knihu v podstate so zatajeným dychom. Niektorí mali výhrady k prvej časti, ale tá bola o zlatokopke a jej nevinnom spadnutí časopisu. To sa ďalej krásne rozvíjalo a dobre sa to čítalo. Zvlášť psychologická časť, ako premýšľa taká žena a čo hovorí. Slová totiž súperia s tým, čo nosí v hlave. Druhá časť bola pohľadom z inej strany a tretia časť bola happy endom - vynikajúcim záverom, končiacim spravodlivosťou. Trochu mi niektoré časti pripomínali knihu - za zatvorenými dverami - kto nečítal - odporúčam tiež. Naozaj dobré dielo, veľmi jednoduché a pritom precízne spracované. Všetko niečo stojí, nič nie je zdarma. Dokonca sa hovorí, že veci zdarma sú tie najdrahšie. Táto kniha to krásne potvrdila...

pastelka53
26.12.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá. První část nám ukázala pohled, který viděli všichni ostatní. Pozlátko, zamilovaný pár a perfektní rodinu, které se chce do života vehnat tornádo Amber a vše změnit.
Druhá část ukáže pravdu. Ukáže odhodlání matky udělat vše pro své milované dcery a vydržet peklo na zemi.
Daphne jsem si moc oblíbila, držela jsem jí palce a doufala, že to těm dvěma natře!!

niki7763
05.12.2019 5 z 5

Po přečtení knížky Za zavřenými dveřmi a spousty reakcí stylu "podobná knížka jako poslední paní Parrishová" jsem přesně věděla, oč v knize půjde a nemýlila jsem se. Každopádně i tak je tohle dílo naprostou bombou! Nelituji ani jedné stránky! Tak moc jsem Daph fandila, až mi cukaly koutky úsměvem, jak nádherně si to s těma dvěma rozdala! :D ... Taková slast, když čtete to pokoření a zdrcení. Tu výhru! Tušila jsem, že je nějakým způsobem přelstí, ale že je takhle zničí ... :D ... Úžasná Daph! Hrdinka a moje oblíbenkyně :)) Víc takových parádních knížek! Klobouk dolů, palec nahoru!!!! Paráda!

kalimaskry
04.12.2019 5 z 5

Dlouho jsem se k ní nutila a musím říct, že kniha je fakt dobrá. V polovině se to zlomí a spadne vám čelist! Rozhodně doporučuji.

Veve721
10.11.2019 5 z 5

Žila byla jednou jedna tuze krásná, ale chudá dívka jménem Popelka. Přestože byla chytrá a snaživá, její vysněný princ pořád nepřicházel, proto se rozhodla zaobstarat si ho sama. Co na tom, že už má manželku i děti? Tahle Popelka je tak trochu psychopatka, a žádná překážka pro ni není nepřekonatelná. Sny se přece mají plnit, no ne?

Jeden z nejlepších psychothrillerů, které jsem četla a opravdové překvapení tohoto roku. O koupi jsem uvažovala už když před pár měsíci vyšlo české vydání, nakonec jsem ale odolala. Anotace mi nepřišla nijak originální a já si pomyslela, že takových příběhů už přece existuje dost. Omyl. "Posledná pani Parrishová" v sobě skrývá mnohem více, než se může na první pohled zdát. Má úplně všechno, co od pětihvězdičkového díla očekávám - realistické postavy s komplikovanými charaktery, svižný styl vypravování, zajímavou zápletku, extrémní dávku napětí, nečekané dějové zvraty a fascinující závěr. Zbožňuju "Poslední pani Parrishovou"! Je dokonalým důkazem toho, že některá splněná přání můžou mít trpkou pachuť. Tu vy ale po dočtení mít určitě nebudete. :) Tahle knížka mi přenastavila laťku pro všechny budoucí thrillery a bude opravdu těžké ji překonat.

PetraBery
08.11.2019 4 z 5

Thrillerem bych knihu nenazývala, psychologickou sondou ano. Daphne má pohádkově bohatého manžela, dvě dcerky a vůbec život jako z pohádky. Amber by v takové pohádce ráda žila, proto podnikne všechny kroky ke šťastnému konci. Dobře vykreslený psychický teror i nemožnost úniku ze zlaté klece. Konec se mi k celkovému vyznění líbil, k přečtení ráda doporučím.

Papaj
31.10.2019 5 z 5

První část knihy pekne počtení. Druhá část vás úplně pohltí a přemýšlíte nad tím, jak byste to udělali vy. Vůbec jsem netušila....
Všichni dostanou to, co si zaslouží!
Krásné počtení.
Bylo mi líto že jsem knihu dočetla.
Klidně bych brala i pokračování ????????

cukrovka
28.10.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Z první části psané z pohledu Amber jsem byla trochu rozladěná. Pořád jsem si říkala, že Daphne nemůže být tak naivní a důvěřovat jí ve všem. Odpověď jsem dostala v druhé části psané z pohledu Daphne. Bylo zajímavé, jak se z osoby kterou je manipulováno stává zdatná manipulátorka. Knížku můžu všem doporučit.

šipek
25.10.2019 4 z 5

Tak dávám 4 hvězdičky. Moc dobře je kniha napsaná a zajímavě. V první části z pohledu Amber a v druhé části z pohledu Daphne. Čtenář jen zírá jak může být člověk lstivý a vypočítavý a co je vše schopný pro své blaho vykonat.

Izu
23.10.2019 3 z 5

Tak od půlky knihy mi začala dochazet pointa.Žádne veledílo nečekejte, spíš zábavnou jednohubku.

Trolice
07.10.2019 5 z 5

Za mě hodně povedená kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Knih s podobnou tématikou, kdy se postavy skrze lži a psychologii chtějí dostat kam chtějí, jsem četla více, ale tahle byla rozhodně nejlepší.