Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1338 1338

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

kiki11
27.06.2019 5 z 5

Páni, to bylo něco. Neuvěřitelně čtivé a napínavé. První polovina plyne svým tempem, ale rozhodně nenudí. Ve druhé polovině se to pěkně rozjede a přestat číst je téměř nemožné, přestože je jedna hodina v noci a já ráno vstávám do práce. Musela jsem to dočíst. Za mě tedy super a rozhodně doporučuji.

Analady
25.06.2019 2 z 5

Ze začátku mě kniha moc bavila, byla čtivá a vtáhla mě naprosto do děje. Škoda, že autorka neudržela stejnou úroveň až do konce. Druhá část knihy mě vůbec nebavila.

M1ra
25.06.2019 3 z 5

Velmi čtivý, napínavý, ale zároveň předvídatelný příběh a zápletka, se kterou se celkem rotrhl pytel. S koncem jsem spokojený, protože je uzavřený a vysvětlený, jen mi připadá, že jak dopadla Daphne je přitažené za vlasy.

Petracislerova
18.06.2019 5 z 5

Skvělá knížka, nemohla jsem se odtrhnout!!

KáťaM.
11.06.2019 4 z 5

Tak tohle byl rozhodně jeden z těch lepších thrillerů. Trošku mě zklamalo, že celá první část byla jen prohloubení anotace a pak ten zlom, kdy se v polovině knížky mění postavu, z jejíž pohledu je knížka vyprávěna. Ale také jsem se nechala napálit, obě části byly hodně čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, vřele doporučuji!

Burinkacdbd
08.06.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se obávala, že jsem omylem otevřela červenou knihovnu. První část knihy mě zoufale nebavila a viděla jsem hodnocení na 2-3 *. Od druhé části se konečně děj rozjel - hlavně díky tomu, že manželka nebyla taková naivka, jak se zpočátku jevila.
Empatie, mateřská láska, moc, ovládání, závist, psychoteror... To vše se v této knize vystřídá.
A moc se mi líbil konec, vše dopadlo jak mělo.
Myslím, že se autorkám povedla vykreslit psychopatická osobnost, která byla po zásluze potrestána, protože ji dohonily i předchozí hříchy...
2019

MontyMK
01.06.2019 5 z 5

Tak z mého pohledu jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

Lusicat
22.05.2019 5 z 5

Musím říct, že já jsem z této knížky nadšená. Je to přesně ten styl knížky, co miluji a který si přečtu někdy znova. Knížka mě bavila už od začátku. Byl zde sice pomalý rozjezd, ale krásně to gradovalo. Velmi mě zajímalo, jak Amber dokáže své plány zrealizovat a jak se k tomu Daphne postaví. Líbilo se mi, že je knížka rozdělená na dva typy pohledů a od půlky knížky jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Knížka jede svižně a čtenář je jen zvědavý, jak to bude pokračovat. Jediný co bych vytkla je konec knížky, který je až neuvěřitelný a zbytečný, bez něho by byl příběh více reálný.

Pettinka
19.05.2019 5 z 5

Doporučuju :)

Prateri
16.05.2019 5 z 5

Tak jak to většinou píšeme: to byla jízda, to je bomba, super čtení, je to pecka a i to nečeské WOW - tak to všechno tahle kniha je :).
Za zavřenými dveřmi opět úžasně bohatý fešák, k tomu jedna pořádná potvora - a každý dostane to, co chce. Hlavně čtenář si přijde na své.

Jiparis
09.05.2019 5 z 5

V první části jsem se trochu obávala, že jde o červenou knihovnu, ve druhé mi šel mráz po zádech z toho, jak může vypadat psychické zneužívání.

BulkaM
08.05.2019 3 z 5

Napsáno skutečně pěkně, ale příběh mi přišel trochu nudný. Už v první části knihy díky náznakům člověk tuší, že u Parrishů všechno není tak perfektní, jak se zdá. V podstatě se dá vytušit, o co v knize půjde. A ničeho překvapivého se čtenář skutečně nedočká. Za chvíli je každému jasné nejen o co jde Amber, ale vyvodí si i plán Daphne. Možná jsem před touto knihou neměla číst Zlatou klec od Läckberg, pak by na mě kniha možná zapůsobila víc.

domihruzkova
07.05.2019 5 z 5

Tak tohle mě bavilo od začátku do konce. Nikdy nic není tak, jak na první pohled vypadá.

mirunda
07.05.2019 5 z 5

První část mě nedokázala úplně vtáhnout, ale u druhé už jsem se nedokázala odtrhnout. Paráda

Dalimila12
05.05.2019 5 z 5

Tak tato kniha se mi velice libila, bavila mě od začátku až do konce. Hltala jsem každou stránku, obzvlášt druhou část vyprávění. Kdo má rád tento žánr, vřele doporučuji.

Magdyla.8
03.05.2019 4 z 5

Velmi zajímavý úhel pohledu dvou žen. Kdy při první části Amber docela i fandite a říkáte si, jak někdo může žít v takovém přepychu a dávat to na obdiv. Ale z omylu vás vydeve druhá část,kde je vše krásně popsáno a vysvětleno. Jen mi trošku neseděl hladký průběh celé akce a jak vše do sebe zapadalo. Ubiralo to na uvěřitelnosti.

Poetika_slov
02.05.2019 5 z 5

Tato kniha je mrazivým psychothrillerem, který nutí čtenáře stále číst. Samotný příběh je rozdělený na dvě části. Dva pohledy žen, ačkoliv každá z nich je v jiném postavení. Amber je žena, která touží po nezměrném bohatství, a hlavně po nádherném muži, který je šťastně ženatý s Daphne. Amber se pro svůj cíl nezdráhá využívat všech prostředků, kterých může svobodná žena využívat, i přesto že má Parrish nádhernou manželku a dvě malé holčičky. Spád nastává v okamžiku, kdy nahlédneme do života Daphne. Až se zatajeným dechem se čtenář dozvídá skutečnou pravdu, která je ostatním skrytá na očích společnosti. Jedná se o náležitě propracovaný psychothriller, který Vás nepustí až do konce.

Melaanie
29.04.2019 5 z 5

Tak to tohle byla pecka. Líbilo se mi jak Daphne převezla Amber :-), která si myslela, že udělá terno a bude se mít dobře …………

Agida
28.04.2019 4 z 5

Knížku jsem četla na doporučení a musím říct, že se mi velmi líbila. Bylo zajímavé číst, co vše se skrývá "pod pokličkou" některých lidí. A především v manželství. Možná jsem jen čekala trošku víc napětí, ale příběh samotný byl fajn. I konec dopadl podle mých představ :) Rozhodně stojí za přečtení.....

Aghatte
27.04.2019 2 z 5

Šlo to, bála jsem se o Daphne, ale nakonec hepík byl, což v životě bohužel nebývá. A je škoda, že Amber svoje až nadpřirozené schopnosti naučit se okamžitě o čemkoliv cokoliv do nejmenších podrobností neotočila "správným" směrem, mohla být bohatá a slavná vlastním přičiněním a houževnatostí, ta jí rozhodně nechyběla :-))