Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1332 469

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

josska
29.11.2018 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená už od začátku a jak jsem četla a četla tak jsem byla víc a víc překvapená,tohle jsem teda nečekala,moc mě to bavilo a 5 hvězd zaslouženě!!!!

Hvězdinka
23.11.2018 2 z 5

Velmi podobna s Manzelkou mezi nami, proto hodnotim malo. Nebylo to uz tak prekvapujici.

Viviana-Mori
22.11.2018 5 z 5

Výborná kniha, přesně tento styl mám ráda. V plánu kýžené četby jsem ji měla už dlouho, tak nějak jsem tušila, že mne bude bavit a že jakmile bude možnost a čas, vrhnu se na ni. A bavila mne moc, ačkoli atmosféra v knize je opravdu tísnivá a čtenář se bojí, že to dopadne hodně špatně, ale nakonec jsem za to zakončení byla vděčná.
Psychopatů je mezi námi opravdu hodně a dokonce jich pár znám. Jsou to lidé, kteří se umí vlichotit a záměrně ubližují i lidem, které vlastně mají svým zvráceným způsobem "rádi". Mrazí z toho.
Další plusy jsou, že se kniha čte vlastně sama, vyprávění ze dvou různých pohledů také oceňuji. Ale jak už tu někdo psal, bylo by opravdu zajímavé, kdyby se tam naskytl i úhel pohledu Jacksona, ačkoli asi vlastně nějak tuším, jak by to vypadalo, takže je možná vlastně dobře, že v knize nebyl. Moc se mi líbilo, jak to vlastně dopadlo.
Další knihy autorek si na sto procent přečtu a budu nedočkavě vyčkávat. :)

marcolka
20.11.2018 5 z 5

WAU! Tak tato kniha byla jedním slovem skvělá. Svižně se četla už od první strany. Jelikož jsem pár takových knih už přečetla, tak zápletku jsem zčásti uhodla, ale jen z malé části, zbytek byl překvapení. Také je pravda, že tento druh knih má mnoho společných prvků. Pak záleží na tom jakým slohem a jak poutavě jsou napsány. Takhle se opravdu povedla. A už se neskutečně těším na další knihu od těchto autorek. Nezbývá než dodat: "Dobře Vám tak, paní Parrishová".

monika7105
18.11.2018 5 z 5

velmi povedená kniha, četla se jak po másle, takové příběhy mě baví nejvíce, pěkná svižná kniha, od které se neodtrhnete :), už se těším na další od těchto autorek.

anája
09.11.2018 5 z 5

Dlouho,byla kniha spíše jako román, ovšem moc napínavý.Pak přidala na obrátkách a už mě nepustila.Moc podvedená zápletka, kde není třeba prolívání krve a přesto Vás chytne.

Herča76
07.11.2018 4 z 5

Příběh střižený různými pohledy dvou žen na život v luxusu se sexy chlapem. Trochu předvídavý děj očima Amber byl vystřídán šokujícím příběhem očima Daphne. Potom už jsem se nemohla od knihy odtrhnout a netrpělivě jsem čekala na závěr – nezklamal. Bylo to super. Otázkou zbývá – může se to skutečně některé z nás stát?

ladush
06.11.2018 4 z 5

(Obsahuje SPOILER)
Kniha je velmi čtivá a má spád. Oddělené vyprávění jednotlivých postav je příjemným zpestřením. Hlavnímu tématu knihy se v posledních letech věnuje stále více autorů, nazvala bych to tak trochu literárním boomem, na druhou stranu je to dobrá cesta, jak oslovit širokou veřejnost a seznámit ji blíže s tématem domácího nasilí a tím, že je mnohdy opravdu velmi náročné se z takto nezdravého vztahu vymanit. V této knize se můžeme seznámit rovnou se dvěma psychopaty, v mužském i ženském podání a nejděsivější na tom všem je to, že takto nemocní lidé bohužel běhají i v tom našem reálném světě, nejen v tom knižním...

Veronika.Lap
04.11.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale určitě bych ji neoznačila za thriller. Děj má spád a kniha se celkově hezky čte. U části Amber jsem si říkala, že to snad není ani možný, že je Daphne takhle hloupá a naivní. Ale až se čtenář dostane k části vyprávění od Daphne tak teprve kniha nabere na tempu a nutí vás číst dál a dál. Ve finále jsem Daph měla ráda a chápala jsem ji. Na konci jsem si říkala, že je škoda, že kniha neobsahuje i verzi z pohledu pana Parrishe to by bylo taky zajímavý :)

helenJJhockey
01.11.2018 5 z 5

Skvele napsana kniha, cte se sama, nejde se odtrhnout. Za mne cast Daphne nejlepsi. Maloktera postava mi lezla tak na nervy jako Amber. Sedmilharky mne nebavily, tahle kniha mnohem lepsi :)

JessieEx
01.11.2018 3 z 5

Pro všechny milovnice "psycho" románů (thrillerem bych to nenazvala) je tohle nutnost. Pokud se vám líbily Sedmilhářky, Ví o tobě, Za zavřenými dveřmi nebo Manželova žena, tak doporučuji i Poslední paní Parrishovou - protože ta je
dokonalou kombinací (nejen) těchto 4 knih. Je to tak, knížka bohužel nepřichází s ničím novým, opakuje se pořád to samé. Je předvídatelná jako východ slunce - asi tak od poloviny, kdy dojde ke změně vypravěče a většímu obratu, a pak už je jasné, jak se bude děj vyvíjet. Škoda, napsaná je dobře, četla se dobře a z jednání jisté psychopatické postavy mi bylo tak zle, že jsem si musela dát občas pauzu...

martinaandulka
23.10.2018 5 z 5

Napínavý příběh z pohledu dvou žen 1 díl Amber,2 díl Daphne a 3 díl obě dvě.Dokonalý život,bohatství,láska,ale neni to tak dokonalé jak to vypadá .... .Kniha je svižná,napínavá a nechává vás přemýšlet.

Luca287
23.10.2018 5 z 5

Skvěle se četlo...a nic není takové, jaké se zdá... :-))

petra1394
21.10.2018 5 z 5

Tak tohle bylo úžasné. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem se od knihy tak moc nemohla odtrhnout, že jsem četla i za cenu pouhých 4 hodin spánku :D Část Amber je zajímavá, ale část Daphne celou knihu ještě x násobě vygraduje. Možná ten konec byl už trochu moc (SPOILER - ohledně neplacení daní atd., to s tím Douglasem bylo už moc překombinované), ale jinak bych dala i 6 hvězdiček, kdybych mohla :)

sissque
17.10.2018 5 z 5

Není všechno zlato, co se třpytí.
Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Při té knize se vám vybaví podobná přísloví...

Čtivé je to teda od začátku do konce, nejde se od toho odtrhnout.

Jak již je v ostatních komentářích zmíněno, dost se pointa příběhu podobá knize Za zavřenými dveřmi, ale jako celek, proč ne, celkově je to o něčem jiném.

Zase je to teda malinko přitažené za vlasy, ale to už tak u těch thrillerů občas bývá.
Každopádně, rozhodně doporučuji.

veruzz_
17.10.2018 5 z 5

waau, to byla jízda. Jednodušší styl psaní mi nevadil. Nenudila jsem se ani chvilku a hltala stránku za stránkou... Určitě doporučuji.

Hella
14.10.2018 2 z 5

Amber byla strašně nesympatická mrcha a možná i proto mě kniha nebavila. Odkládám za půlkou a ani nepotřebuji vědět, jak to dopadne.

saruse
09.10.2018 2 z 5

Mě to zajímalo. Každý příběh, který rozečtu, si potřebuju i dočíst, protože prostě mě zajímá, co s hrdiny bude. Ale víckrát už bych asi po tomto žánru či dvojici autorek nesáhla. Text nebyl tolik propracovaný, aby mě to lákalo ze stránky na stránku, připadalo mi, že přesně vidím, kde si "předaly prupisku" a začala psát ta druhá ze sester; jeden styl byl velmi rychlý a přímočarý až primitivní a rychlým tempem klopýtal kupředu, aby už už rychle rychle posunul děj, druhý styl byl v náznacích i psychologicky propracovanější a uspokojivější, ale jako celek to o to víc bylo do očí bijící. Ale už proto, že jsem předtím přečetla tématicky velmi podobné Sedmilhářky, jsem prostě chtěla vydržet až do konce. P. S.: Co se domácího násilí týče a bohatých versus chudých plus co se skrývá za zdmi zlatých klecí, rozhodně si přečtěte raději Sedmilhářky, ty jsou skvělé i výrazovými prostředky a celým vystavěním děje. ;-) :-)

wesia
09.10.2018 4 z 5

Prvni cast, Amber, trochu pokulhava za druhou casti, Daphne.... Urcite stoji za precteni, ale ten konec je trochu moc... myslim, ze pohadkovy konec ala zlo bylo dokonale potrestano, at zije dobro, byl moc pohadkovy....

MíšaS.
09.10.2018 4 z 5

Ze všech těch současných "BESTSELLERů" je tato kniha asi nejlepší.
Čte se to hezky a rychle.