Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1332 469

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

PetK
04.10.2018 4 z 5

To, co ze začátku vypadalo na další "Manželku od vedle" nebo něco z podobného ranku, se ve druhé části změnilo ve slušné drama. Sice jsem "díky" jednomu spoileru tady tušila, o co půjde (takže děkujem), ale i tak to bylo dost zajímavé. Jasně, pořád ženský psychologický román/thriller, ale slušné úrovně.

mikika
03.10.2018 3 z 5

třebaže téma domácího násilí fakt nemusím, tohle bylo celkem dobré. a třebaže už mám zlých mrch v hlavní roli taky plné zuby, tohle se dalo přečkat. průměr

Dela111
01.10.2018 5 z 5

Dej si pozor na to, co si přeješ, mohlo by se ti to splnit... ;-)
První část z pohledu Amber, která si jde tvrdě za svým cílem, ještě neměla ty správné grády. Ovšem druhá část z pohledu Daphne, té která má mít vše, už byla jízda.
Autorkám se podařilo výborně vykreslit postavy, včetně jejich myšlenkových pochodů.
Parádně vykonstruovaná zápletka. Nevadilo mi, že jsem to celkem brzo prokoukla, stejně mě to bavilo.

Miláček484
30.09.2018 5 z 5

Super, moc se mi líbila, kniha plná zvratů, velmi zajímavý příběh.

rode
29.09.2018 5 z 5

Může obsahovat spoilery, které ale pravděpodobně tušíte už před tím, než si knihu odnesete z knihkupectví...

Pokud pomineme to, že většina mužských postav v thrillerech jsou poslední dobou psychopati, kteří na své manželky nejdříve působí jako naprosto dokonalí muži, ale po svatbě jim přecvakne kontrolka v mozku a chovají se jako ti nejstrašnější lidi pod sluncem, tak příběh sám o sobě byl velmi dobře napsaný.
Rozdělení na dvě vypravěčky, kdy se strany změní v polovině příběhu, byla velmi dobrá volba. Z textu jde nádherně poznat, že se změnila hlavní hrdinka a čtenáře příběh naprosto pohltí. Já sama jsem četla a četla v podstatě jsem knihu přečetla během jednoho celého dne.
Moc se mi líbí, že na rozdíl od ostatních knih na podobné téma, je tato kniha pro mě nejvíce uvěřitelná, nejsou zde žádné překombinované zápletky, ani nesmyslný konec.
Každopádně ať tato sesterská dvojice píše dál, těším se na další díla.

radka8970
27.09.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová se zabývá tématy domácího násilí a poukazuje na problémy vyšších vrstev. Kniha je rozdělena na tři části. První část je z pohledu Amber. Její spřádání plánů, vnímání bohatství a manželství Jacksona a Daphne. Druhá část je z pohledu Daphne. Nic nebylo tak, jak se na první pohled zdálo. Daphne nebyla vůbec naivní jak se jevila a rozhodla se vytvořit vlastní plán. Třetí část byla nejčtivější a plná zvratů. Plány obou už běží v plném proudu a s napětím čekáte jak vše dopadne. Úžasný čtenářský zážitek, tuto knihu rozhodně doporučuji!!!

Aurorita
26.09.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, tak mě vtáhla do děje, že jsem ji měla přečtenou za jediný den.
Všechny postavy mě absolutně dostaly, vůbec jsem nevěděla, co si o tom všem myslet, velmi se mi líbila část s Daphne, kde bylo postupně všechno vysvětleno. Opravdu této knize nemám co vytknout, snad jen že mohla skončit o kapitolu dříve, ale to jí ráda odpustím.

janasim
25.09.2018 5 z 5

Tak to byl vážně nářez! To jak se příběh nakonec vyvinul,zápletka,která byla úplně jiná,než jsem si původně myslela,bylo prostě dechberoucí, napínavé, neodložitelné...

Gibis
21.09.2018 4 z 5

Skvělé psychologické drama. Zpočátku jsem si říkala, že budu mít problém číst knihu, kde nesnáším hlavní postavu, potřebuji v knize zkrátka někomu fandit a Amber byla na to příliš velká mrcha. Naštěstí ve druhé části vypráví příběh Daphne a to už se mi četlo mnohem líp. Sice jsem tušila, jak se to bude dál vyvíjet a odhadla jsem to správně, ale přesto jsem byla napnutá a nemohla přestat číst, dokud jsem nedočetla do konce. Zase jedna krátká noc :)

85prcek
20.09.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Skvělá a nepředvídatelná.

zlinissi
18.09.2018 3 z 5

Za mě více předvídatelné, než jsem čekala. Neurazí, ale první část nudí, vše se servíruje čtenáři na můj vkus příliš na lopatě. Bohužel jsem měla po knize Šťastně až do smrti mnohem vyšší očekávání i od tohoto thrilleru.

blonďatá.luc
13.09.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka!!! Myslela jsem, že B. A. Paris se nic nevyrovná, ale toto je zařaditelné na úplně stejnou úroveň (takže top psychologické thrillery). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a s napětím očekávala, jak to celé dopadne. Při určitých pasážích jsem trnula hrůzou a po dočtení jsem jen zůstala sedět a po tvářích mi tekly slzy. Velmi poutavý příběh, který je brilantně napsaný a zcela určitě si vás získá!

Rodaw
11.09.2018 5 z 5

POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ
Daphne má dokonalý život a Amber po něm touží. Touží po něm tak moc, že je schopna udělat a obětovat cokoli...
Už z prvních stránek je cítit ta chorobná touha Amber. A už od prvních stránek jsem poznala, jak NESKUTEČNĚ tato kniha bude čtivá. A taky, že byla!!! Paní autorky umí psát tak dobře a chytlavě, že bych tuto knihu byla bývala četla nonstop, kdybych mohla (takže čtení doporučuji naplánovat na nějaké prázdniny/dovolenou, protože to odtrhávání je přímo.. bolestivé:)).
Kniha se dělí na tři části. První část je psána z pohledu Amber, ve třetí osobě. Druhá část je psána z pohledu Daphne, v první osobě. A třetí část se opět vrací ke třetí osobě.
Napřed mi přišlo, že čtu spíše psychologický román pro ženy. Ale věřte mi, toto je thriller (a jaký!!!) - začíná se to rozjíždět především v té druhé části a potom to už jede, napětí graduje, intenzita napětí se umocňuje.
Já jsem nadšená... maximálně nadšená. Bavilo mě to od začátku až do konce. Bohužel jsem věděla, jaká je pointa (což je škoda, ach ty spoilery:(..), ale i tak jsem si čtení užila.
Parádní čtenářský zážitek, rozhodně všem doporučuji!! Tato kniha fakt stojí za to!!
PS: Pokud jste četli paní Parrishovou, doporučuji film LA CARA OCULTA. V podstatě jde o něco úplně jiného, ale něčím mi to tuto knihu připomíná.. koukněte a uvidíte :o)
Perfektní thriller!

Skatty
11.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Měla jsem ji přelouskanou za necelé dva dny. Vřele doporučuji!

Lenka.Vílka
10.09.2018 3 z 5

Opravdu je sen každé ženy být "Poslední paní Parish"? Víte to jistě? Můžete to odpřísáhnout?

Kniha nefunguje na principu "příležitost dělá zloděje". To mě zaujalo už při čtení anotace. Amber má totiž plán. Promyšlený a je na něj pyšná. Čtenář to celou dobu ví a je zvědavý "proč". Protože zblbnout lží bohatého chlapa jde. Ale proč si Amber vybrala zrovna Daphne a jejího manžela? Je za tím něco víc nebo jenom "ten je sexy"? A proč zvolila zrovna tenhle způsob? Zajímalo mě to. Zajímalo mě ono tajemství Amber a jak to s těma třema nakonec dopadne.

Začátek je nuda. Ono slibované vetření do života je postupné a nenápadné, ale ukazuje, jaký je Amber pokrytec. Nenávidí tyhle bohaté paničky, ale chce se stát jednou z nich. Tahle nuda se táhla docela dlouho. Celá první část knihy je vlastně dlouhej popis nudy. Za mě žádné napětí. Čili dvě stě stran v podstatě o ničem. Že se to Amber podaří a dostane pana Úžasňáka do postele, bylo jasné každému. Protože jinak by děj neměl dál o čem být. Ale stále je to nuda do poloviny knihy. Jenže potom se obrátí vypravěči a to změní celou dynamiku knihy. Škoda. Kdyby první část autorka trochu urychlila a dala tomu šťávu, čtení i téhle části by bylo příjemnější. A nebudu lhát. Nepřečetla jsem každou stránku. Zato vyprávění Daphne, to bylo něco jiného. To se mi četlo dobře. Bylo to podstatně zajímavější, napínavější a mnohem čtivější. Onen slibovaný psychothriller začne až od poloviny knihy.
Konec překvapivý. Ale než jsem se k němu dostala, bylo třeba dost prostoru protrpět. Důvod přečíst knihu znovu, mi autorka nedala. A doporučit dál taky ne (protože mi to až moc připomnělo tvorbu jiné autorky a to se mi zdálo škoda).

SPOILER ("What goes around comes back around") SPOILER

sabiburesova
06.09.2018 5 z 5

Tak konec mě opravdu dostal!

Toňula
04.09.2018 5 z 5

Za mě super thriller s překvapivým rozuzelním ke konci. Z počátku se příběh jevil jako jednoduše, jako pomsta zamindrákované a nedoceněné dívky, ale od poloviny se změnil v napínavé drama s nečekaným vyústěním.

saez
04.09.2018 3 z 5

Málokdy se mi stane, že bych neměla ráda ani jednoho z hlavních hrdinů. Příběh byl ale konstruován pěkně, čtivě, byť trochu předvídatelně.

martinka07
02.09.2018 5 z 5

I přesto, že na konci první části mi bylo jasné, jak vše dopadne, musím dát plný počet. Kniha se četla sama a líbilo se mi zpracování.

VeruJu87
26.08.2018 5 z 5

Málokdy se mi stává ze u nějaké knihy se nemohu odtrhnout a tohle byla jedna z nich určitě doporučuji