Poslední knihkupectví

Poslední knihkupectví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481085/bmid_posledni-knihkupectvi-ZJr-481085.jpeg 4 366 115

Těsně před válkou přichází Grace Bennettová do Londýna a sní o novém začátku. Skončí ale v zaprášeném knihkupectví, jídlo je na příděl a z nebe padá zkáza. Naštěstí objeví knihy a příběhy, které ji i její posluchače přenesou, kamkoli si budou přát.

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Last Bookshop in London , 2021

Jiparis
23.05.2022 5 z 5

Moc příjemný příběh, který spojuje hroznou dobu při bombardování Británie a život prostých lidí, které posiluje vzájemná pomoc a knihy.

Michalka98
13.05.2022 4 z 5

Poslední knihkupectví ukazuje druhou světovou válku zase z trochu jiného úhlu pohledu. Je to příběh o lidské odvaze, naději a lásce ke knihám. I když se odehrává ve strašném období, jedná se o milý příběh, který říká, že i obyčejný člověk může být hrdinou. Autorka skvěle vylíčila hrůzy bombardování Londýna a zároveň nezlomnost jeho obyvatel. Doporučuji.

Nika.
10.05.2022 4 z 5

Milá knížka, i když zasazená do děsivého prostředí války.

Lucieoknihach
09.05.2022 4 z 5

Tady jsem měla teda při výběru šťastnou ruku, kniha mě uhranula.

Románů s válečnou tematikou vychází opravdu mnoho a jen těžko lze hned rozeznat, které budou dobré a které ne. No a tenhle zrovna byl skvělý!

Napsala bych, že to bylo moc příjemné čtení, což jsou vzhledem k tématu knihy nesprávně zvolená slova, ale prostě to bylo fakt super. To, jak si lidé mezi bombardováním a mezi zatmavováním oken dokázali užívat života. Nevěděli, které dny jsou jejich poslední a o to raději byli na světě. Z celého děje byly cítit velmi silné vztahy mezi přáteli a v rodině.

Škoda, že nebyla romantická linka více rozvedená, vyprávění by to určitě pomohlo. Jinak ale nemám výhrady, četlo se to samo, postavy byly sympatické a děj měl spád. Líbil se mi i popis práce hlídek civilní obrany.

Určitě doporučuji všem milovníkům historických titulů! Tahle kniha se nečetla, ale prožívala a vychutnávala!

Arwen777
06.05.2022 4 z 5

Kniha mě neoslovila tak, jak jsem čekala podle hodnocení, ale mám moc ráda příběhy obyčejných lidí v zázemí za války, protože v každém jednotlivci, který udělal správnou věc, je hrdinství. A příběh Grace, která se snaží pozdvihnout staré zaprášené knihkupectví a která v knihách najde způsob přežití dennodenních hrůz a ještě je schopná předávat naději a radost ze čtení, je krásný.
Asi ke mně tato kniha nepřišla v ten správný čas, přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Dozvěděla jsem se o civilní obraně, o tom, jak lidé dokázali přežívat mezi nálety a snažili se pomáhat druhým, zachovat si zbytky normálního života a hlavně vydržet.
A v této době nezbývá než podotknout: Kéž bychom o válce mluvili jen jako o minulosti...

blebuska
01.05.2022 5 z 5

Knihu jsem náhodně vybrala v knihovně k proložení mých thrillerů a detektivek... Jak jsem byla mile překvapená. Kniha mě vtáhla do děje od prvních řádků. Těšila jsem se, radovala, smutnila a prožívala osudy hlavních hrdinů (tedy spíše hrdinky) i vedlejších postav... Vřele doporučuji

MarNe
28.04.2022 5 z 5

Po knížce jsem sáhla víceméně náhodou. A musím říct, že po dlouhé době knížka, která mě nenechala chladnou. Kniha o ztrátách, síle přátelství, odvaze, vnitřní síle ženy, o lásce ke knihám, která spojuje nejen čtenáře, ale i o hrůzném bombardování Londýna během druhé světové války, o náletech, požárech, přídělech potravin, únicích do krytu, statečnosti dobrovolníků, ale i o naději nejen na lásku.
Dojmy z knihy jsou umocněny současným válečným konfliktem na Ukrajině.
Poslední knihkupectví mohu doporučit všem knihomolům.)

TaLu
11.04.2022 5 z 5

Něžný příběh plný bolavých situací prožívaných skrze válečné roky v Londýně. Do hukotu letadel, jekotu sirén, hřmění výbuchů a všudypřítomného strachu zaznívá tichá melodie čteného slova. To za neprodyšně zatemněným oknem věrní přátelé knih tuší jiné světy, které znamenají odpočinek od tíživých myšlenek. To je to světlo, které sice není vidět, ale přesto existuje pro všechny, kdo milují příběhy knih.
To je Poslední knihkupectví.
Vzhledem k tomu, že právě u nás v knihovně probíhá rozsáhlá rekonstrukce a v nepoučitelném světě další válečný konflikt, se mě kniha opravdu hluboce dotkla.

Szilvia1
11.04.2022 5 z 5

Příběh byl pěkný,líbilo se mi prostředí knihkupectví,ale i jak si lidé navzájem pomáhali i když ani oni to neměli lehké v době války.V příběhu bylo aj trocha lásky,která neměla čas se rozvinout,protože válka do toho sáhla,ale pak na konci války všechno dopadlo dobře.Knížka byla pěkná,příběh krásný.

lucakuca
10.04.2022 5 z 5

Fakt nádhera!!!!
Naděje, láska, soucit a knihy!!! Spousta knih!!!!! Tak lidské, dojemné a dokonalé. To se povedlo.

Bibi23
26.03.2022 5 z 5

Nádherný příběh, zvlášť pro milovníky knih. Vžila jsem se okamžitě do nitra hlavní hrdinky a byla každou chvilkou s ní v knihkupectví.

hlina
22.03.2022 4 z 5

Člověk v téhle době potřebuje takové knížky. Ač o válce, je plná naděje.
Nikdo by se neměl vzdávat svých odhodlání. A taky přátelství a pomoc druhých a druhým jsou nezbytné.

marwinmh
17.03.2022 4 z 5

Navzdory těžkému období 2.sv.v. jde o velmi krásný příběh, kdy láska ke knihám doslova zachraňuje životy.
Příběh plný odhodlání nevzdat se bez boje, pomáhat ze všech sil kde to jde jak po fyzické, tak psychické stránce, snaha najít si i v těžké době pevný přístav, který nás bude držet při smyslech.
Nechybí také silná přátelská pouta a láska.

MedvidekS
13.03.2022 5 z 5

To je tak milá knížka… I přesto, že je o válce, a obsahuje tedy logicky mnoho smutných událostí, je to velice krásný příběh, který jsem přelouskala za pár dní.

alzbeta4340
13.03.2022 4 z 5

Román o dívce, která objevila kouzlo čtení knih až při své práci v knihkupectví. Trochu nečekaně to je velmi aktuální kniha. Popisuje začátek války, pocity obyvatelů Londýna - děs, údiv a nepochopení zla a jen pomalé smiřování se s tím, co nastalo.

Lka
06.03.2022 5 z 5

Moc krásná a dojemná kniha, která je zasazena do období války. Chvílemi mi projížděl i mráz po zádech. Ale bohužel jsem ji četla trochu déle než bych chtěla. Bombardování mi teď připomínalo válčení na Ukrajině.
Knihu jsem si vybrala tady z doporučení jiných čtenářů a jsem moc ráda. Tato kniha mě opravdu uchvátila. Knihu určitě taky doporučuji.

kudrdlinka
02.03.2022 5 z 5

Moc hezký příběh odehrávající se válečném Londýně za druhé světové války, kde Grace objeví krásný svět knih a prožitků ze čtení, ale zažívá i těžké v bombardovaném městě. V těchto dnech se mi to ale nečetlo lehce.

uzivatel6305
25.02.2022 5 z 5

Ta je ale krásná! Nic tam nechybí: historie, Londýn, knížky, přátelství, pochopení, pomoc i láska v té nejtěžší době. Při čtení mě mnohokrát napadlo, jak je důležité dělat to, co má člověk opravdu rád. Pak jeho život podle toho vypadá. Zpočátku jsem úplně nadšená nebyla, ale stálo za to si chvilku počkat. Moc doporučuji, vím, že si jí sama znovu přečtu.

vierak
24.02.2022 5 z 5

Dielo je zasadené do obdobia začiatku II.sv. vojny v Londýne. Je všeobecne známe, že z mesta boli na vidiek evakuované deti, aby sa vyhli hrôze bombardovania. Málo autorov sa však venuje tým, čo v Londýne ostali. Sama som netušila, že mesto bolo na začiatku vojny niekoľko mesiacov pod každodennou paľbou. Páčil sa mi opis nezlomného ducha londýnčanov. V čase, keď sa môže zdať práca krehkej mladej ženy v kníhkupectve nepodstatnou, sa ukáže, že osobná obeta má pre ostatných životzachraňujúci význam.

Marfulka007
20.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha, dokonale propojuje hrůzy válečného Londýna s láskou nejen ke knihám, ale hlavně k lidem blízkým i těm méně blízkým. Nejednou mi ukápla slza. Smutná, ale vlastně neuvěřitelně milá.