Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2845 2845

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

LucinQa77
18.06.2016 4 z 5

Pěkná kniha se zajímavým dějem.

PájaN
13.06.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, asi jako všechny od Jojo Moyesové :)

janesy
06.06.2016 4 z 5

Autorka nezklamala a její knihy se čtou samy.Nádherný příběh, určo stojí za přečtení.

Karcoolka2210
06.06.2016 3 z 5

Pravdou je, že knihy tohto typu veľmi nečítam a zo začiatku som myslela, že túto knihu ani nedočítam. Ale od polky to už bolo zaujímavejšie a vcelku podarené dielo. AJ

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Krásné zpestření na chvilky oddechu :-)

andrea5516
03.06.2016 5 z 5

První část knihy mě zaujala, ale ne tím způsobem, že bych ji musela zhltnout na jedno odpoledne. To se ale změnilo od druhé části. Upřímně, jsem více než 200 stránek dala jedním dechem, závěr je strhující a vy se nemůžete dočkat až otočíte na další stránku a zjistíte, jak to bude dál.

emve
02.06.2016 3 z 5

Nevím, jestli je to třeba tím, že jsem knihu četla ve špatnou dobu nebo ve špatném rozpoložení, ale bohužel mě nezaujala tolik, kolik bych dle recenzí čekala. Příběh má skvělou zápletku, doba, ve které se odehrává výborný potenciál, ale... nemohla jsem se do ní strašně dlouho začíst..prakticky mě začala bavit až za půlkou.Vím, že je teď strašně moderní psát z pohledu různých vypravěčů a přeskakovat v čase..přišlo mi ale, že této knížce to, především na začátku, bohužel uškodilo. :/ takže tedy - není vůbec špatná, ale nenadchla mě. :)

JanickaP
21.05.2016 4 z 5

Tez radim tuto knizku ke svym oblibenym...proste me dostava, jak Jojo dokaze psat tak jednoduse,vim,ze kdyz si k jejim kniham sednu vecer dokazu bez problemu prelouskat nekolik desitek stran bez problemu. Posledni dopis od tve lasky me prekvapil v tom,ze si clovek muze v prubehu cteni domyslet,jak to vlastne vse bylo,kdo je kdo...tim pro me byla tahle kniha zajimava, jelikoz jsem se s tim u Jojo jeste nesetkala...dokaze prekvapovat :-) jasne,je to kniha po ktere clovek uz po druhe zrejme nesahne,ale ja ty jeji romany proste zeru :-P

Petra17
13.05.2016

Mě to nechytlo, takže jsem to ani nedočetla, nevím, jestli jsem vybrala špatné období...

lechaba
25.04.2016 5 z 5

Krásný příběh který se vás dotkne u srdce.

jakulka
24.04.2016 4 z 5

Nádherná kniha. Přišla mě trošku zdlouhavá, ale na posledních stránkách jsem se od ní nemohla odtrhnout.

veronika9143
23.04.2016 5 z 5

Jedním slovem nádhera, už jsem od Jojo četla Než jsem tě poznala, ale tohle bylo ještě lepší... Ona píše samé krásné knížky. Podívejte se na mojí recenzi : http://cteme-s-laskou.blogspot.com/2016/04/posledni-dopis-od-tve-lasky.html
Vřele Vám jí doporučuji.

Makaa
19.04.2016 4 z 5

Oddechová kniha před spaním :). Líbí se mi, jak autorka postupně přidává informace a čtenář se tak v průběhu knihy dozvídá příběh. Dobrá práce s časem - prolínání minulosti a současnosti... "Dívka, již jsi tu zanechal" se mi ale líbila víc...

nika-jesterka
18.04.2016 5 z 5

Opet nadherna knizka.

Evule114
14.04.2016 4 z 5

No musím se přiznat, že je to sice silný příběh krásně napsán, ale do první poloviny mi příběh přišel zmatený, než jsem přišla kdy bylo před a po nehodě a kdo vlastně byl ten milenec. Proto ubírám na hvězdičce. Musela jsem se v polovině donutit, abych knihu dočetla do konce, ale rozhodně nelituji toho, že jsem si jí přečetla, jen nebyla pro mě úplně to pravé ořechové. Doufám, že stříbrná zátoka bude lepší :-)

Bybyla
13.04.2016 3 z 5

Hm, slo to....doufam, ze "Nez jsem te poznala" bude lepsi ;-)

LahoferRose
12.04.2016 5 z 5

Moje druhá od Jojo Moyes. Chvíli mo trvalo než jsem se do toho naplno položila, ale potom? Jo, ta paní to prostě s ženskýma umí! Láska jako trám. Byla jsem s Jennifer ztracená, zlomená, rozkvetla s její láskou, byla jsem znechucená předsudky a stále tajně doufala v lepší život. Tady mě zajímal i příběh z přítomnosti, tedy, upřímně, Ellie jsem většinu doby nadávala jak může být zaslepená, ale prožívala jsem to s ní. Nakonec jsem ten příběh prožívala ještě několik dní po přečtení. Až jsem si vytáhla své milostné dopisy s úsměvem na rtech a slzou na tvářích. Dopis je tak silná intimita vztahu, až mi je skutečně líto, že se v dnešní době vyskytují tak zřídka.

Odík
06.04.2016 3 z 5

Tato kniha mě příliš nezaujala. Nemusím moc knihy z této doby, myslím že děj se odehrával někdy po válce. Prostě mě neoslovilo prostředí příběhu a doba, v němž se příběh odehrával...

kytarka
06.04.2016 5 z 5

Velmi romantický příběh. Perfektně a čtivě napsáno.

caracol
05.04.2016 4 z 5

Kniha je spíše taková oddychovka, je hezky psaná, ale znova bych se k ní už asi nevrátila. Některé pasáže jsou psány velmi dojemně, procítěně, až mne u nich mrazilo.
Když to porovnám s knihou Než jsem tě poznala od téže autorky, je to obrovský rozdíl. I tak knihu doporučuji těm, kteří se u knihy chtějí odreagovat:)
Možná, kdyby se děj věnoval pouze jedné linii, měla by kniha větší kouzlo. Víc se k tomu bohužel už nemohu vyjádřit, abych neprozradila budoucím čtenářům víc než je záhodno.