Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2846 2846

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Klarka0123
21.07.2016 5 z 5

Nevím,co se Ti vlastně snažím říct,nejdražší Jenny. Jenom že kdybys měla alespoň sebemenší pocit,že ses nerozhodla správně, u mě máš pořád dveře otevřené.
A pokud si myslíš,že to bylo správné rozhodnutí, chci Ti říct alespoň tohle: někde v tomhle světě žije muž,který Tě miluje,který chápe jak jsi vzácná,chytrá a laskavá.Muž,který Tě vždycky miloval a který Tě ke své škodě zřejmě bude milovat navždycky.

-nejkrásnější příběh o silné lásce napsané slovy
Stojí rozhodně za to! Nebudete litovat ..

namido
17.07.2016 4 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Ukáplo i pár slz, ale celkově mám rozporuplné pocity. "Mám strach, že mě nikdy nikdo nebude takhle milovat."

bookmania
17.07.2016 5 z 5

Tohle byla moje prvotina od Moyesové a musím říct, že to bylo super. Celá atmosféra je taková smutná a když jsem ji četla měla jsem pocit beznaděje. Jennifer měla hroznou smůlu. Najdete pravou lásku, ale všude jsou překážky, které vám brání spolu být. Moc povedená kniha!!!

margoj
16.07.2016 4 z 5

Ze začátku se mi tato kniha moc nelíbila. Když jsem se začetla do Ellie, přišla na řadu Jennifer. Nemám ráda knihy, které píšou o minulém století anebo historické knihy. Ale do Jennifer jsem se začetla a kniha mě začala bavit. Myslela jsem si, že to dopadne špatně ale dopadlo to krásně. Byla jsem ráda, že to dopadlo hezky. Bylo to krásně napsané, rozvité myšlenky, emoce a napětí.
Opravdu tuto knihu doporučuju. Ten, kdo má rád romantické knihy bude určitě spokojený. Romantické knihy nejsou můj oblíbený žánr a skoro žádné nečtu ale tato byla opravdu krásná. Tím chci říct, že by se tato kniha mohla líbit i těm, kteří nečto romantické knihy ale zaujal je popis této knihy.

NikaMirka
15.07.2016 5 z 5

Nesnáším knihy typu: potkala, zamilovala se, chabá zápletka, aby se neřeklo - vzali se a žili až do smrti! Tak tohle, není TA kniha ani TEN příběh! Mrzí mě, že tu je pár komentářů, které by tu neměly být (bez urážky). Tato kniha vypráví příběh s takovou hloubkou, že lidi s málem zkušeností a úzkým pohledem na život ho nemohou pochopit. Tuhle knihu kupuji, protože se k ní opět budu chtít vrátit a pobrečet si :). Dala bych deset hvězdiček z pěti, ale můžu jen těch pět...

VerRyNDA
10.07.2016 5 z 5

Kniha se mi velice líbila díky překvapivým zvratům. Chvíli jsem myslela, ze konec bude smutný, poté mi pluly myšlenky na šťastný konec...... Život je nevyspitatelný...

Paja.12
10.07.2016 3 z 5

Za mě bohužel zklamání. Celý příběh se až příliš nese v duchu červené knihovny, obsahuje spousty typických romantických klišé a jednotlivé zvraty, stejně jako závěr knihy, jsou neuvěřitelně předvídatelné. Vzhledem k těmto nedostatkům ve mně příběh nedokázal vzbudit takové dojetí, jaké jsem od jeho námětu očekávala. Obávám se, že knihou Než jsem tě poznala si Moyes nastavila laťku, kterou už jen tak nepřekoná…

Fantastička
10.07.2016 5 z 5

Další úžasné a struhující dílo. Tato autorka mě asi nepřestane překvapovat svou vynalézavostí a svou fantazií. Tato kniha, jako už třetí, kterou jsem přečetla od této ženy, mě opět dokázala vtrhnout do svého děje a já se nemohla odtrhnout od čtení. Stále jsem potřebovala vědět co bude dál. Na začátku mi sice pár stránek trvalo než jsem se do ní začetla a trochu se zorientovala, ale to je pochopitlné a rozhodně to na mém hodnocení nemůže nic změnit. Za pár dní jsem jí přelouskala a teď se těším až zase dostanu další její knihu do svých rukou a budu si pískat:) Doporučuji všemi deseti, je to úžasné dílo.

kdu
08.07.2016 3 z 5

Myslím si, že z takového námětu jako je ztráta paměti po autonehodě se dá vytěžit mnohem více, než klasický příběh nešťastné lásky.
Nějaký čas mi trvalo než jsem pochopila, že kapitoly se střídají v různých časových pásmech, takže jsem byla chvíli zmatená :D taky původní zasazení děje mi nejprve připadalo trochu navíc, ale v poslední třetině knihy se ukázalo jako hezké zpestření a vyústění příběhu.
Příběh pěkný, ale v některých částech hodně předvídatelný a jak už jsem zmínila, téma mohlo být důvtipněji využito. Proto jen 3 hvězdy :)

Dixinka
05.07.2016 5 z 5

Začátek trochu zmatek v časových posunech. Střed plný zajímavých zvratů. Konec úchvatný, zdrcující. Celou knihu hodnotím jako: Bravo!!!! Kdo nemá dost kapesníků, ať raději ani nezačíná číst.

mschmidtova
03.07.2016 5 z 5

Jojo mě nezklamala. Opět příběh, který mi na dlouho zůstane v hlavě a jen těžko se začtu do nové knihy. Jojo prostě umí zaujmout.

Mixy
30.06.2016 4 z 5

Myslím, že knihu ´Než jsem tě poznala´ nepřekonala. Přesto ve mně vzbudila hromadu pocitů jako smutek, vztek a radost. Pokud kniha vzbudí ve čtenáři pocity a čtenář začne knihu prožívat, tak je to dobře. Znamená to, že příběh je psán s citem a láskou.

malahelenka3
30.06.2016 5 z 5

Myslela jsem,že knihu Než jsem tě poznala nic nepřekoná,ale to jsem se pořádně mýlila.

babsi66
30.06.2016 4 z 5

Když si chcete na chvíli odpočinout od každodenního shonu, je tohle ideální kniha, která vás vtáhne do jiného světa. Citlivě napsané, kupodivu ani ne moc sladkobolné, ale hlavně neuvěřitelně čtivé. I když zrovna nejste fanda červené knihovny jako já, nebudete se moci od příběhu odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to s Bootem a Jenny nakonec dopadne.

MajlaMorgan
29.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha! Moje první od této autorky a rozhodně ne poslední! Jojo se povedlo mě tak naprosto dokonale vtáhnout do děje,že jsem knihu zhltla za dva dny. Jediné,co jsem nechápala, byly citáty mezi kapitolami,které teda nakonec stejně nic neznamenaly...??? Ale jinak teda musím říct,že se nejednalo o žádnou tuctovku!Čtivé,originální,smutné,vášnivé,..a ten konec!!Nádhera!

Nefi
27.06.2016 4 z 5

Příběh byl silný, krásný a svům způsobem smutný. Za začtku jsem měla docela velký problém orientovat se v ději. Chvíli tam byly kapitoly po nehodě, chvíli před ní a jelikož to nebylo nějak časově označené, měla jsem s tím docela problém. To je ale jen na začátku knihy, pak už to bylo lepší a děj mě úplně pohltil. Přečetla jsem 3/4 knížky během jednoho dne. Kniha je napsaná velmi čtivě a její příběh mě oslovil. Jen mě hrozně mrzí, že žili tak dlouho jeden bez druhého.

JessieEx
24.06.2016 5 z 5

Tahleta Jojo, to je příšerná ženská! Včera jsem kvůli ní probulela celý večer! Nevím, jak to dělá, ale umí to. Umí vykreslit charakter postav, popsat krásně prostředí a hlavně umí zasáhnout do srdce! Je to prostě romantický příběh se vším všudy a prožívala jsem ho opravdu silně. Nevím, proč musí za každou cenu všichni cpát do románů více dějových linií. Mně se líbil moc příběh Jennifer a pana B., úplně by mi stačil, sám o sobě nebyl zas tak úplně jednoduchý, protože nebyl psaný chronologicky a musela jsem zpočátku přemýšlet, co se stalo před nehodou a co po. Nakonec mě ale příběh naprosto pohltil, byl plný vášně a to mnohem víc, než ty pseudo erotické romány, co jsou teď tak žádané. Asi jsem prostě romantická duše, pro mě Anthony je přesně ten typ může, kterého by všechny ženy měly chtít, a ne nějakého "sucharského" Christiana G. Anthonyho dopisy byly úžasné a jeho příběh tak nespravedlivý... Když do děje zase vstoupila Ellie, nebylo to sice nijak rušivé, ale obešla bych se bez toho. Naopak celkem dost rušivé mi připadaly krátké citace mezi kapitolami, pořád jsem nechápala, co znamenají. Až v doslovu jsem se dozvěděla, že neznamenají vůbec nic... Celkově se jedná o velmi povedenou knížku, po přečtení Než jsem tě poznala, jsem byla vůči Jojo Moyes celkem skeptická, ale nyní, po přečtení Stříbrné zátoky a Posledního dopisu před autorkou smekám!
(Krásný komentář má LahoferRose, souhlasím :))

Licie84
21.06.2016 5 z 5

Napínavý a velmi čtivy román. Jen mě mátlo, co se stalo před a po nehodě. Četlo se mi to lépe jak Něž jsem tě poznala. ☺

LilianaFalcon
20.06.2016 4 z 5

Stará korespondence je stále vděčné téma. Akorát nejsem téhle podváděcí tématice příliš nakloněná. Kvůli tomu mi byla Ellie hned od začátku nesympatická.
Ale Jennifer a Boot mě bavily. S tou její ztrátou paměti to bylo hodně zajímavé. Pak už to začalo být takové dost fádní.

stavinohova
20.06.2016 2 z 5

Tak to vam byla ale blbost!