Smutek poručíka Borůvky

Koupit

Dvanáct kriminálních povídek navzájem spojených postavou hlavního hrdiny, sympatického stárnoucího vyšetřovatele. První z řady Škvoreckého detektivních knížek se vyznačuje perfektní kombinací, plně respektuje pravidla detektivního žánru a splňuje všechny nároky na logický základ i řešení zápletky. Další z předností této povídkové sbírky je autorův příjemný nadhled a smysl pro dobromyslný humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232336/porucik-boruvka-smutek-porucika-bor-VaJ-232336.jpg 4.2145

Poručík Borůvka 1.

Detektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého)

Kniha Smutek poručíka Borůvky

princesse
včera

Skvělé počtení. Moc jsem si to užívala. Poohlédnu se i po dalších dílech o poručíku Borůvkovi. Super oddechovka a název na 21 písmen, takže skvěle zapadl do letošní Čtenářské výzvy.

Schamila

Pohodové, odpočinkové, detektivní čtení hodně hodně vzdálené doby

EliskaD

Krásná květnatá čeština...Čtení mi ale ztežovala velice dlouhá souvětí, která vyžadovala velkou dávku mého soustředění.
Řešení jednotlivých případů se zakládá na dedukci poručíka Borůvky. Vysvětlení však není v příbězích explicitně řečeno, čtenář si díky vodítkům má v mnohých případech domyslet přesný závěr sám.
Některé příběhy jsou doplněny náčrtky a plány míst činu, které ve čtečce nejsou dobře viditelné a přitom jsou velmi důležité jako podklad pro řešení daného případu.

IvaKo

Kniha se mi hodila do letošní Výzvy a bylo to pohodové čtení. Příběhy jsou napsány s vtipem a důmyslnými zápletkami.

Amneris

Styl psaní pana Škvoreckého mám moc ráda, takže jsem se na poručíka Borůvku těšila. A nezklamal. Pohodové čtení a hlavně zajímavé rozuzlení případů. Poslední kapitola byla celkem překvapivá...

Galadwen

Příjemné čtení, nic drastického, trocha humoru. Doslova se vnucuje srovnání s Čapkovými detektivními povídkami, a tady na databázi jsem zjistila, že nejsem sama, koho napadlo.

Andrea81

Příjemné a pohodové počteníčko.

IvčaB2
30.10.2020

Velmi příjemné čtení,povídky jsou opravdu starosvětsky nasáklé melancholií poručíka,ale bez toho by kniha byla asi tuctovou . Ráda zalovím v knihovně po dalších příbězích s Borůvkou.