Pomocníčka

Pomocníčka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511003/bmid_pomocnicka-qfM-511003.jpg 4 1193 339

Pomocnice / Pomocníčka série

"Vitajte v mojej rodine," povie Nina Winchesterová a podá mi svoju elegantnú ruku s dokonalou manikúrou. Zdvorilo sa usmejem a poobzerám sa po mramorovej chodbe. Táto práca je mojou poslednou šancou na nový začiatok. Môžem sa tváriť, že som niekto iný. Čoskoro však pochopím, že Winchesterovci majú oveľa nebezpečnejšie tajomstvá než ja... Každý deň im upratujem nádherný dom odhora až dolu. Chodievam po ich dcéru do školy. A varím chutné jedlá pre celú rodinu. Potom jedávam sama v maličkej izbe v podkroví. Usilujem sa ignorovať neporiadok, ktorý Nina dookola vytvára, len aby ma mohla sledovať, ako ho upratujem. Aj jej klamstvá o vlastnej dcére či rastúce trápenie jej manžela Andrewa. Lenže pri pohľade do jeho nádherných hnedých očí plných bolesti je ťažké nesnívať, aké by bolo viesť rovnaký život ako Nina. S obrovským šatníkom, luxusným autom, dokonalým manželom. Iba jediný raz si vyskúšam jedny z Nininých snehobielych šiat, aby som zistila, aké to je. Nina na to však príde...a keď zistím, že dvere mojej izby sa dajú zamknúť iba zvonku, je už neskoro. Napriek tomu sa upokojujem, že Winchesterovci netušia, kto v skutočnosti som. Nevedia, čoho som schopná...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motýľ

The Housemaid , 2022

zelda7
14.02.2024 3 z 5

Velmi čtivý příběh, přečteno za dva dny, takže v tomto se knížce nedá nic upřít, ale hodnotím spíše jako průměr. Jedná se o typické psychologické drama, asi u mne nepřišel ten wow efekt co jsem čekala vzhledem k celkovému hodnocení knihy. Takže pokud se chcete zabavit něčím po práci jako odreagování tak super kniha, ale nic víc od ní asi nečekejte.

Bettybook
14.02.2024 5 z 5

Za mě tohle byla nádherná symfonie. Pokud hledáte thriller, který vás pohltí a vyplivne na konci, zaručeně doporučuji Pomocnici.

Adiee19
14.02.2024 5 z 5

Super super super. Četlo se to samo a nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem zhltla za jeden den.

Clairka
14.02.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno během dvou dnů.

adida
13.02.2024 5 z 5

Opravdu dobrý thriller, který mě bavil od začátku až do konce. Ne vše je tak dokonalé, jak se na první pohled může zdát. Rozhodně doporučuji.

Rodaw
11.02.2024 5 z 5

POMOCNICE
Hodnocení Knihánkova: 4,5 hvězdy

Všichni v mém okolí Pomocnici doporučují a já se k nim ráda přidám :). Opravdu skvělý thriller, který mě bavil od začátku až do konce. Neuvěřitelně čtivá - nutilo mě to prostě číst dál a dál a dál :). Ke konci mě překvapila brutalita, některé scény byly poměrně dosti drsné (a to se mi moc líbilo!:D). Celkové rozuzlení knihy bylo velice zajímavé a závěr rozhodně nutí těšit se na další díl! :)

LivN
11.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo něco! Kniha se četla sama. Krátké kapitoly. První část mě teda bavila víc, ale bez té druhé by to nešlo. Líbila se mi Millie jak řekla, mám pokoj v místnosti pro smetáky nebo ty jeden spratku aspoň bude chvíli klid. Dá se říct, že jsem se u knihy i celkem pobavila, ale to jen díky tomu jak to bylo dobře napsané a ich forma tomu rozhodně pomohla.

EliBeatrice
09.02.2024 5 z 5

(SPOILER) asi nikoho nepřekvapí, že jsem tuto knihu přečetla zhruba za 5 hodin čistého času. Čte se to totiž samo. Zvrat mi nepřišel tak extrémně wow jak jsem čekala, ale i tak mě nenechal knihu odložit. Občas nějaké logičnosti mi tam pokulhávají, ale rozhodně to bylo uvěřitelné a děsivé. Ukázka, jací muži umějí být, ano, ne všichni, ale proč to jsou vždy muži?

Miro67
06.02.2024 5 z 5

Na hrubý pytel hrubá záplata.
Krátké kapitoly, u kterých si řeknete "jen dočtu tuhle a půjdu umýt nádobí, vyvenčit pejska,.. No tak ještě jednu,..". Nedá se odložit. Když máte pocit, že už jste na to kápli, děj se překlopí do úplně jiné roviny. A protože se (alespoň na těchto stránkách) jedná o fikci, netlačí mě svědomí, že závěr knihy mne uspokojil. Podle mě bylo spravedlnosti učiněno za dost.

A což teprve, když padne otázka "Mohla by jste mi pomoct, Millie?"

Napínavá kniha má ještě jedno plus a tím je obálka, která rovněž skrývá malé tajemství.

teepe
05.02.2024 5 z 5

Krásné počtení, které mě vytáhlo ze čtecí krize a během jednoho odpoledne jsem zvládla celou knihu přečíst. Jen jsem chvílemi měla pocit, že už jsem někdy něco takového viděla dokonce zfilmovaného...

dencazrnu
04.02.2024 4 z 5

Tak tohle by byla tak skvělá a dokonalá kniha, kdybych však podobnou už nečetla :-/ Bohužel tady jsem celý příběh odhadla už na samém začátku, jelikož knihy s tímto námětem jsem četla už minimálně tři. Takže moment překvapení při kterém by mi spadla brada se prostě nekonal. Celou dobu jsem si tak říkala, že knize dám maximálně tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že přeci jen malé překvapení trošku přišlo, tak jednu hvězdičku ještě přihodím. Co musím přiznat je to, že kniha je opravdu čtivá. A pokud jste žádnou takovou nečetli, věřím, že se vám bude opravdu moc líbit. Krátké kapitoly, které se čtou úplně samy a celkový zvrat v knize vás pohltí a zaručuji, že knihu nebudete chtít odložit. Jen tedy nesmíte odhadnout celou zápletku, no :-D

skipiii
03.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Dějově i námětově by to byla skvělá knížka, kdyby tu nebyla Poslední paní Parrishová,která je za mě lepší.

Jessica007
03.02.2024 5 z 5

Thrillery moc nečtu, ale tato kniha byla od doby, co vyšla, tak chválená, opěvovaná a doporučovaná.. Tak jsem si říkala, že bych si ji také mohla přečíst. A letos se mi hodila do čtenářské výzvy, takže přišla na řadu. Začala jsem číst a nemohla jsem se moc od knihy odtrhnout, to prostě nešlo. Kniha je čtivá, napínavá, i když jsem pak už něco tušila.

LadyAnn
02.02.2024 1 z 5

Nestačím se divit zdejšímu hodnocení, tato kniha je naprosto příšerná... i když zavřu obě oči, vše je špatně - příběh, postavy, zápletka, vykradený námět... uff. Jako recese však dokonalé čtení :)

Barbievitko
02.02.2024 5 z 5

Neodložitelný! Ten “fór s těma zubama na konci si budu muset nechat ještě sednout. :D Další díl tento měsíc. Já se teda těším! :)

Emma27
01.02.2024 5 z 5

Začátek knihy se strašně táhnul,vubec mě to nebavilo,myslela jsem,že knihu odložím,ale nakonec jsem byla nadšená.

Mumajs111
31.01.2024 4 z 5

Kniha se mi četla velice dobře a rychle, byla poutavá, lehce čtivá, určitě jsem se u ní nenudila. Bohužel musím strhnout jednu hvězdičku za samotný závěr, který se mi zdál náhle uspěchaný, nepropracovaný, takže z původně jistě dobré myšlenky se stala jen ztěží uvěřitelná pohádka, která mi celkový dojem z knihy trochu pokazila. I přesto knihu určitě doporučuji, protože velice výstižně popisuje, jak taky může vypadat domácí násilí, i když je bez facek a modřin a jak není všechno někdy takové, jak se na první pohled zdá.

@pribehyodjany
31.01.2024 3 z 5

Po skvělých ohlasech jsem asi čekala něco lepšího. Začátek (první část) byl pro mě utrpením a málem jsem knihu odložila. Od druhé části se to zlepšilo, pro mě i tím, že to vyprávěl někdo jiný. Většinu tajemství a velkých odhalení jsem tušila. Konec byl nerealitický. Za mě tedy spíš zklamání, ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a vytvořila si na ni svůj názor.

uzivatel9575
28.01.2024 4 z 5

Skvělá, napínavá kniha, ale strhávám jednu hvězdu za úplný konec. Trochu mi ten bizár zkazil dojem z celé knihy. Ale i tak jeden z lepších thrillerů, co jsem četla.

Magdalenkačte
27.01.2024 5 z 5

Pomocnice je jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.
Má to neuvěřitelný spád a je těžké ji odložit.
Millie má komplikovaný život a když ji vyberou jako pomocníci do domu Niny a Andrewa Winchestrových, tak to vypadá na skvělý nový začátek.
Časem ale začíná práce v krásném domě vypadat čím dal náročnější, hlavně psychicky.
Nina je dost nevyrovnaná, malá Cecelie se chová jako spratek a Andrew je jediný kdo je slušný a hodný. Nebo ne?
Tenhle psychologický thriller vás zavede do jedné na první pohled dokonale rodiny a jejich tajemství.

Moc mě kniha bavila a dávám ji 5/5 a vřele ji doporučuji.