Pomocníčka

Pomocníčka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511003/bmid_pomocnicka-qfM-511003.jpg 4 1195 340

Pomocnice / Pomocníčka série

"Vitajte v mojej rodine," povie Nina Winchesterová a podá mi svoju elegantnú ruku s dokonalou manikúrou. Zdvorilo sa usmejem a poobzerám sa po mramorovej chodbe. Táto práca je mojou poslednou šancou na nový začiatok. Môžem sa tváriť, že som niekto iný. Čoskoro však pochopím, že Winchesterovci majú oveľa nebezpečnejšie tajomstvá než ja... Každý deň im upratujem nádherný dom odhora až dolu. Chodievam po ich dcéru do školy. A varím chutné jedlá pre celú rodinu. Potom jedávam sama v maličkej izbe v podkroví. Usilujem sa ignorovať neporiadok, ktorý Nina dookola vytvára, len aby ma mohla sledovať, ako ho upratujem. Aj jej klamstvá o vlastnej dcére či rastúce trápenie jej manžela Andrewa. Lenže pri pohľade do jeho nádherných hnedých očí plných bolesti je ťažké nesnívať, aké by bolo viesť rovnaký život ako Nina. S obrovským šatníkom, luxusným autom, dokonalým manželom. Iba jediný raz si vyskúšam jedny z Nininých snehobielych šiat, aby som zistila, aké to je. Nina na to však príde...a keď zistím, že dvere mojej izby sa dajú zamknúť iba zvonku, je už neskoro. Napriek tomu sa upokojujem, že Winchesterovci netušia, kto v skutočnosti som. Nevedia, čoho som schopná...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motýľ

The Housemaid , 2022

Brembelik745
18.03.2024 5 z 5

Naprostá bomba......Na první pohled to vypadá jako romantický příběh se šťastným koncem.....ale nenechte se zmást ;-) ..... Neskutečně čtivá detektivka s velmi povedeným příběhem. Prostě wau....

lalela
18.03.2024 5 z 5

Já jí tak fandila a joo dala to. Navíc mít takovou zaměstnavatelku, já už bych dávno práskla dveřma a zdrhla pěkně daleko. Skvělý příběh, skvělá knížka.

PetaZ
17.03.2024 5 z 5

Naprosto šílená kniha.. A ten konec? No nazdar teda

Lucy
17.03.2024 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha,tím způsobem, že se dobře čte a nenudí. Příběh zajímavý, úplně bych neřekla psychologický thriller,ale ty zvraty jsou super. To jsem úplně nečekala,ani ten konec. Doporučuji, přečteno za večer. Od autorky určitě přečtu ještě další knihu.

HH77
16.03.2024 5 z 5

Velmi silný pribeh. Stejne téma jak kniha Za zavřenými dveřmi od B.A.Paris. Za mne však o něco malo lépe propracovany. I když se dalo brzy tušit,kdo je ten zlý,nic pribeh neztratil na napínavosti a byl velmi zajímavý

patch
15.03.2024 3 z 5

Zase ne taková bomba, jak bylo uváděno. Ale četlo se to plynule a rychle. Krátké kapitoly mě docela bavily.

Ctenaricek4
13.03.2024 5 z 5

Kniha je opravdu velice čtivá a skvěle napsaná. Ale odhalit zápletku (kdo, že je v domě vlastně tím usurpátorem) mi trvalo jen chviličku. Od počátku bylo jasné, že ne vše bude tak jak se na první pohled zdá. Nicméně závěr knihy mě mile překvapil. Od této autorky si určitě ještě něco přečtu.

Lka
12.03.2024 5 z 5

Kniha byla super. Od začátku se to hezky čte, pořád jsem čekala z koho se vyloupne ten lump a nakonec jsem se dočkala. Už se těším na další knihu autorky.

kačenka80
12.03.2024 4 z 5

Výhodou byly krátké kapitoly. Byla to spíše oddychovka než kniha plná napětí. Velice brzy bylo jasné jak to asi je a dopadne. Kniha byla psaná nejdříve z pohledu Millie a potom z pohledu Niny. Konec byl trochu přitažený za vlasy.

sarka45
12.03.2024 4 z 5

Toto není úplně můj žánr, ale překvapivě se mi to to poslouchalo velice dobře. Příběh byl hezky vystavěn, nechybělo napětí a překvapení.
Nad závěrem člověk nesmí moc bádat, myslím, že takhle snadno by to neprošlo. Ale byla jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.

Allla9
12.03.2024 5 z 5

Knížka planá zvratů a nečekaných situací. Líbil se mi děj i styl zpracování.

AltaMari
11.03.2024 5 z 5

Tak jo, logika příběhu má svá slabá místa a netvrdím, že jsem nad nimi úplně mávla rukou. (U Annie Wilkisové, fanynce číslo jedna autora románů o Misery, by to asi neprošlo....) Ale hlavně to byla čtecí super jízda, která mě bavila a zpříjemnila mi pár odpolední.

Evule *
10.03.2024 4 z 5

Čtivé a překvapivé, kniha se mi líbila. Četla jsem mezi mými oblíbenými detektivními thrilery, takže za mě velmi dobrá jednohubka. Přečteno za jeden den.

Evik09
09.03.2024 5 z 5

Poklidný začátek, čtenář zkoumá kde je vlastně ten thriller, pak zvrat a šokující závěr. Poslední kapitola mě dostala. Kniha se mi líbila. Krátké kapitoly, tak příběh hezky plynul, postavy hezky k příběhu sedly. Určitě si přečtu od autorky další knihy.

kackahracka
08.03.2024 2 z 5

(SPOILER) Dost mi vadí, proti jak silnému proudu se tu potácím, ale tahle knížka si to skvostné hodnocení opravdu nezaslouží. Ano. Je to čtivé, perfektně sarkastické, styl autorky je skvělý, určitě si ji ponechám v hledáčku. Ale co to jako bylo za SLÁTANINU??? Zápletka byla děravá jak cedník z antíku, konání postav úplně mimo mísu a chrabré činy postrádaly jakoukoliv logiku. A ten policajt na konci? To byla TAKOVÁ BLBOST! Jsem příšerně naštvaná, že jsem se nechala strhnout davem, že jsem měla tak vysoká očekávání, že jsem neúnavně pokračovala i přes narůstající odpor a zhnusení. Především v částech, v nichž bylo do děje zataženo i dítě. A závěrečná kapitola s rozhovorem u rakve byla tak odporná, že si nepřeju nic jiného, než ji zapomenout!

Rave
06.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Hvězdy dávám za vtipný sloh a kostru příběhu. Bavila mě dějová linka, sebeironie Millie.
Kapitoly mi doslova utíkaly před očima, četla jsem dlouho do noci a ráno se těšila na pokračování. Ovšem. Zápletka, ajaj, to drhlo. Jednak má autorka obyčejnou smůlu, že jsem na podobné téma četla spoustu lepších přiběhů, a pak taky, SPOILER, to jako fakt ani jednu z týraných nádher nenapadlo nainstalovat do pokoje vlastní kameru nebo si strčit mobil s nahráváním do podprdy? Když se jim to dělo opakovaně? A fakt mám věřit, že se tak podivná smrt někoho, kdo má kamarády doteď všude, obejde bez důkladné rekonstrukce? Bez mediálního zájmu? No a úplný závěr, kdy se matka rohodne zničit svůj život (a tím pádem i své dcery...), aby mohla služka volně žít, tak to už byl úplný cukrkandl...Hele, ale i tak, asi jo, asi si to přečtěte, jinak to docela ušlo.

mario.nette
05.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Že prý kniha nepůjde odložit. Nooo, nešla :) přečetla jsem za jeden den, opravdu super! A nečekaný konec? Opravdu jsem nečekala to, co se tam stane. Teď pozor - pokud jste knihu nečetli - NEČTĚTE DÁL, BUDE SPOILER :) No, takže - jakmile pán domu vyhodil paní domu a řekl pomocnici, že jakože konečně a že se těšil, až budou tady spolu žít...řekla jsem si, že je něco špatně. Přišlo mi to fakt hodně zvláštní. Říkala jsem si, že on bude nějaký divný a taky že jo. A pak, co mu udělala :) zasloužil si to. No a konec? Po tom, co si ona prožila a půjde do toho znovu? :D má být pokračování a tam asi bude jasné o co půjde. Každopádně pokud vyjde, určitě si to přečtu. Za mě super!

knihomolka27
03.03.2024

(SPOILER) 52 procent

Zcela upřímně jsem doufala ve víc, obzvlášt po těch všech nadšených ovacích. Každopádně ve výsledku mě kniha zas tak moc nezaujala a v tomhle žánru jsem četla určitě mnohem lepší.

Ze začátku to vypadalo velmi dobře, dokud jsem nečetla pořád dál a nezjistila, že je to pořád to samé v podstatě do kola. Jinými slovy se měnilo jen to jakým způsobem byla hlavní hrdinka šikanovaná. Vlastně mi ze čtení nebylo příliš dobře, bylo to až příliš nepříjemností a nehezkých věcí na poměr těch dobrých, sice dávalo celkem smysl proč to hrdinka snáší, ale i tak mi to přišlo asi až příliš na sílu a přes čáru.

Hodně lidí si pochvalovalo překvapivý konec, ale upřímně já jsem to odhalila už velmi brzy a některé autorčiny narážky jsou opravdu velmi průhledné, takže pokud čtete mezi řádky a máte už v tomto duchu něco odečteno, tak vás na knize vážně nic moc nepřekvapivý.

Většina postav je velmi plochá a neprokreslená, několikrát jsem měla i pocit jakési nedotaženosti a příběhových lapsů, jinými slovy kniha byla občas hloupější než by asi nutně musela být.

V zásadě teda nejvíc pozitivně hodnotím to, že se četla rychle, byla svižná ...jenomže mi přijde, že byla mnohem děravější a jednodušší než jiné knihy tohohle žánru. Zkrátka to co jsem dostala za mě vystačilo horko těžko na přijatelný průměr, ke kterému se ale nehodlám určitě vracet.

Nejvíc mi kniha připomněla skvělou knihu Poslední paní Parrishová, která byla mnohem komplexnější a lepší, tudíž bych spíše doporučila jí.

Druhý díl mi v tomto případě přijde naprosto zbytečný, a myslím, že by bylo spíš horší než lepší kdyby vznikl. Už tady nedávalo smysl jak se ze zločinu Millie dostala tak rychle - navíc to zase bylo vymyšlené tak, že postava která se objeví poprvé až na konci je shodou okolností policajt, k tomu ještě otec Kathleen, k tomu je ještě morální a může si dovolit ututlat důkazy...přišlo mi to neskutečně hloupé. A představa, že v té dvojce bychom se dočkali snad ještě větších faulů mi přijde opravdu zbytečná.

Tentokrát jdu tedy silně proti proudu....za mě teda ne, i když jako jednohubka na kterou do týdne zapomenete asi fajn.

Ajuszka
01.03.2024 5 z 5

Tak tohle byl nářez!
Jakože,panebože a cože? :D
Dlouho jsem nečetla takovou pecku.
Podle anotace si myslíte,že hospodyně bude pěkná mrcha. Vše je úplně jinak a já opravdu hltala každou stránku a někdy mi už z vypjatosti některých situacích bylo až úzko.

Skvělá kniha, další od autorky už vyšla a já rozhodně nebudu váhat s její koupi.

Dandulka
01.03.2024 5 z 5

Tak tohle bylo super čtení!!! Dlouho jsem už nic takového nečetla. Skvěle napsané,s úžasným zvratem. Mohu jen a jen doporučit. Jsem nadšená.