Pomocníčka

Pomocníčka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511003/bmid_pomocnicka-qfM-511003.jpg 4 1194 340

Pomocnice / Pomocníčka série

"Vitajte v mojej rodine," povie Nina Winchesterová a podá mi svoju elegantnú ruku s dokonalou manikúrou. Zdvorilo sa usmejem a poobzerám sa po mramorovej chodbe. Táto práca je mojou poslednou šancou na nový začiatok. Môžem sa tváriť, že som niekto iný. Čoskoro však pochopím, že Winchesterovci majú oveľa nebezpečnejšie tajomstvá než ja... Každý deň im upratujem nádherný dom odhora až dolu. Chodievam po ich dcéru do školy. A varím chutné jedlá pre celú rodinu. Potom jedávam sama v maličkej izbe v podkroví. Usilujem sa ignorovať neporiadok, ktorý Nina dookola vytvára, len aby ma mohla sledovať, ako ho upratujem. Aj jej klamstvá o vlastnej dcére či rastúce trápenie jej manžela Andrewa. Lenže pri pohľade do jeho nádherných hnedých očí plných bolesti je ťažké nesnívať, aké by bolo viesť rovnaký život ako Nina. S obrovským šatníkom, luxusným autom, dokonalým manželom. Iba jediný raz si vyskúšam jedny z Nininých snehobielych šiat, aby som zistila, aké to je. Nina na to však príde...a keď zistím, že dvere mojej izby sa dajú zamknúť iba zvonku, je už neskoro. Napriek tomu sa upokojujem, že Winchesterovci netušia, kto v skutočnosti som. Nevedia, čoho som schopná...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motýľ

The Housemaid , 2022

Iva095
25.08.2023 5 z 5

Kniha se četla úplně sama, ale i přesto mě první část moc nebavila, ale jak jsem se dostala k druhé části tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnou. Až do poslední chvíle jsem vůbec netušila jak to celé dopadne. I přesto, že za mě byla první část trošku slabší tak ta druhá a třetí to úplně vklidu dohnali. Skvělé čtení.

KlaraD851
25.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Nic není tak jak se na první pohled zdá a zoufalí lidé dělají zoufalé věci... Dvě věty, které v kostce vystihnou děj. Knížka neskutečně čtivá, děj ubíhá rychle a nejde ji odložit, pořád vás nutí zjišťovat, co a kdo za tím vším je a kde je vlastně prvopočátek toho zla. Poslední rozhovor Niny v knize je dech vyrážející.

Jenny46
24.08.2023 5 z 5

Včera večer jsem se vrhla na novinku a dopoledne dočetla...
Ano, kniha se čte velice dobře, i když jak už píší komentáře dole, takových příběhů podobných je hodně. Ale můžu říct, že kniha mě opravdu dostala a ten konec se povedl.
Pomocnice je napínavá, nedá se odložit a děj je strhující, graduje do samého závěru.
Doporučuji

Zzofinka
24.08.2023 5 z 5

Naprosto strhující čtení!Nemohla jsem se odtrhnout a ani na chvíli jsem se nenudila a do poslední stránky jsem nevěděla,jak to celé dopadne.Opravdu doporučuju všem!

martenkaaa
24.08.2023 5 z 5

Pomocnice byla vážně skvělá, strávila jsem s ní bezva večer, kdy jsem seděla zavrtaná do křesla a čekala, jak se to vlastně celé rozlouskne.
Čtivá, napínavá a moc se mi líbily některé vtípky na odlehčení.

Těším se, co si na nás čtenáře Frieda připraví dál.

Martule44
23.08.2023 5 z 5

Tohle byla hodně, drsně krutá kniha, ale naprostá pecka!
Ještě teď ve mě doznívají poslední stránky a myslím,že vše budu hodně dlouho zpracovávat. I když....a to přiznávám, jsem se v závěru dokonce i pousmála:-) ... Kruté!
Tohle snad nebylo nikdy skutečné, že?
Autorka stvořila úžasné dílo, které s vámi zatočí...

teresz.c
23.08.2023 5 z 5

Všichni ví, co přijde a jak to dopadne, ale přesto vám to nedá a musíte číst dál. Pomocnice mě opravdu překvapila a po dlouhé době jsem v sobě našla nadšení a neutuchající napětí při četbě psychothrilleru. Autorce se povedlo vytvořit z jednoduchého příběhu mistrovské dílo. Psychologie postav je vykreslená tak perfektně, že se dokážete snadno vcítit do každé postavy a zcela pochopit jejich někdy až nesmyslné jednání. Jednoznačně jeden z nejlepších thrillerů, který jsem letos četla!

kalinkacz
17.08.2023 4 z 5

V pondělí vychází Pomocnice, psychothriller, který v zahraničí získal obrovský hype a já k němu pravda přistupovala trošku s opatrností, jelikož mě letos snad skoro všechny thrillery i psychothrillery zklamaly. Pomocnice mezi ně ale nepatří!
V ději najdete ale prakticky všechna známá klišé z jiných knih v daném žánru - hlavní hrdinku, která byla v kriminálu, divnou rodinu, u které má pracovat jako pomocnice atd... Ano, vypadá to tedy jako něco, co už tu mockrát bylo a i samotné zápletky nejsou bůh ví jak originální, jenže... JENŽE ono to ale strašně dobře fungovalo! Kombinace autorčina čtivého stylu psaní, krátkých kapitol a dávkování zvratů se ukázala jako extrémně funkční!
Knihu jsem přečetla za jedno ráno a dopoledne, nechtěla ji odložit. Nedivím se tedy popularitě Pomocnice, těším se na film a doufám, že u nás brzy vyjde pokračování, které nyní vyšlo v zahraničí. Tohle se zkrátka povedlo!

Shanib
14.08.2023 5 z 5

Nečekaná pecka. Knížku jsem si koupila na letišti, kde mi ji doporučila prodavačka. Moc jsem si od toho neslibovala a dopadlo to tak, že jen co jsem knížku dočetla, hledala jsem, co dalšího od autorky vyšlo (v češtině bohužel nic).
Vlastně nemám, co bych ději vytkla. Zvraty byly skvěle vygradované, postavy dobře vykreslené a epilog uspokojivý

Knižní střípky
13.08.2023 4 z 5

Není to nic originálního, ale je to napsané neskutečně čtivě a mně to sedlo do nálady. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a byť jsem tušila, jak to bude, stejně mě to pohánělo dál a dál, protože jsem potřebovala vědět, jestli jsem se nemýlila. Nemýlila.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Mišulka331996
11.08.2023 5 z 5

Po hodně dlouhé době psychothriller, který mě bavil od začátku do konce. Celou dobu jsem strašně chtěla vědět, jak tohle dopadne a rozdělení do 3 částí bylo prostě skvělé. Není to něco, co tu ještě nebylo, ale mělo to napětí, čtivost a strašně se těším, co nám dalšího autorka přinese. Rozhodně mě to dostalo z thrillerové krize.

silvinkamaminka
11.08.2023 5 z 5

Už dávno sa mi nepodarilo zobrať knihu do rúk a neodtrhnúť sa od nej. Skvelo písaná kniha, od prvého slova až po posledné Vás chytí. Je písaná s absolútnou ĺahkostou, neuveriteľne pútavo a aj zábavne. Jednoznačne ju zaraďujem do kníh, ktoré odporúčam prečítať. 5*

bookcase
03.08.2023 5 z 5

Husté! Vtáhlo mě od prvních stránek, skvělé zvraty.

petgona
30.07.2023 5 z 5

Toto bolo podla mojho gusta. Hoci mozno trocha pritiahnute za vlasy, ale citatelne a velmi pekne odsypajuce. Ziadne prebytocne vyplne, ktore by ma brzdili, postavy celkom fajn a pomerne sympaticke a tiez aj niekolko zvratov, ktore ma drzali v napati. Odporucam ako prijemne oddychove citanie.

Marcy38
25.07.2023 5 z 5

Perfektný príbeh,knihu som úplne hltala

Jurajovamaka
17.05.2023

(SPOILER) Super čítanie plné nečakaných zvratov a prekvapení...ani chvíľu som sa nenudila...Nie je všetko zlato, čo sa blyští...a na prvý pohľad pekný a sympatický muž...môže byť v konečnom dôsledku najväčší psychopat...
Ľudská psychika je nevyspytateľná....
Dávno som nečítala taký dobrý psychothiller...
Mala som teraz náročnejšie obdobie, táto kniha mi pomohla úplne vypnúť a odreagovať sa...
ODPORÚČAM

Mary81
09.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak toto bola iná sila! Napínavý, miestami poriadne mrazivý, no zároveň oddychový triller, kde nič nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá, že zdanie často klame. Aj keď som to tušila, aj tak ma odhalenia šokovali. Ninu som úprimne neznášala. Bola síce nešťastná a trpela, a hoci, keď sa neskôr odhalila jej pravá tvár a motivácia, som ju ľutovala, nič ju však neospravedlňovalo, že konala tak, ako konala. Millie, to bola kapitola sama o sebe, tú ženskú som síce mala rada, ale aj tak ma vytáčala...
Dej plynie rýchlo, v priebehu príbehu ho sledujeme očami viacerých postáv. Príbeh odsýpa, autorka nič zbytočne nenaťahuje. Postavy sú za mňa pomerne uveriteľné, aj keď niektoré reakcie miestami trošku prehnané.
Záver ma úplne dostal, také rozuzlenie som absolútne nečakala.

Karin94
01.05.2023 5 z 5

Perfektný a čtivý príbeh, kde vám budú len tak miznúť stránky pod rukami.

Hlavná hrdinka Millie robí všetko pre to, aby si dokázala nájsť prácu aj napriek svojej tajomnej minulosti. Nakoniec sa zamestná u bohatej rodiny Winchesterovcov, kde im každý deň upratuje dom, chodí po dcéru do školy a varí pre nich, zatiaľ čo ona jedáva sama v maličkej izbe v podkroví Zistí ale, že dvere do podkrovia sa dajú zamknúť iba zvonku. Napriek tomu sa upokojuje, pretože rodina Winchesterovcov nevie, kto Millie v skutočnosti je.

V prvom rade musím pochváliť neuveriteľne vynikajúci štýl písania, ktorý bol nielen ľahký a pútavý, ale si miestami nad knihou aj oddýchnete, keďže si nemusíte nijak zvlášť namáhať hlavu.

Kniha sa rozdeľuje na 3 zaujímavé časti, kde sa v prvej časti zoznamujeme s postavami a zisťujeme, že jedna z nich nám nie je vôbec po chuti. Druhá časť nám pomaly vysvetľuje situácie z prvej časti, no aj tak netušíme, ako to celé bude. Tretia časť už ide síce do finále, ale čakajte ešte dosť prekvapivé scénky. No a epilóg ma odrovnal úplne, keďže aj napriek uzavretému koncu je napísaný tak, že by autorka mohla (ale aj nemusela) pokračovať na sériu.

Aj s koncom sa autorka mohla trochu viac pohrať, ale milujem takýto typ kníh a už len za ten úžasný štýl písania by som neubrala na hviezdičkách. Popravde mi je až ľúto, že to nemalo aspoň o 100 strán viac. Takže aj napriek maličkým nedostatkom si kniha určite zaslúži päť hviezdičiek.
Odporúčam

iskrizka
17.04.2023 3 z 5

Toto je opäť jedna kniha, pri ktorej mám pocit, že som čítala niečo iné ako ostatní, keď pozerám na vysoké hodnotenia z goodreads a instagramu.

Knižku som síce prečítala na jedno posedenie, no napriek tomu nemôžem povedať, že by autorkine písanie bolo nejaké prevratne pútavé. Skôr naopak. Nečíta sa zle, ale má nulovú atmosféru, a thrillerový nádych dejovej línie tým trochu trpí.

Sprvu pôsobí kniha ako denníkový záznam hlavnej postavy, mieri trochu k psychologickému románu. Niekde v polovici sa dej zaujímavo zvrtne a veci naberú rýchlejší spád. Pár scén je celkom vydarených, ale očakávala by som trochu viac napätia.

Najväčším problémom boli pre mňa postavy a ich rozhodnutia. Nepôsobili na mňa ako ozajstní ľudia, ale len ako bábky, ktoré autorka presúvala po javisku podľa potreby a bez logiky. Nerozumela som im, a žiaľ, ani som nechcela, lebo žiadna nebola dvakrát sympatická.

U mňa teda Pomocníčka nezabodovala, ale ak hľadáte veľmi nenáročný thriller, pri ktorom môžete vypnúť mozog, toto je asi vhodná kniha.

Domiiiniika
05.04.2023 3 z 5

Dalo sa to čítať. Celkom mi to pripomínalo knihu posledná pani Parrishová takže pre mňa tam nejaké waw efekty neboli, v každom prípade to za prečítanie stojí.