Vzplanutí

Vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396561/bmid_vzplanuti-0JC-396561.png 4 430 135

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

hana1070
18.06.2019 5 z 5

Vzplanutí jsem si nechala na zcela optimální dobu: včera i dnes se teplota pohybovala kolem + 35 stupňů Celsia ve stínu a já měla několikrát pocit, že k samovznícení mám opravdu blízko:-).

Ale vážně, musím říct, že se mi tahle kniha četla velmi dobře. Měla poměrně neobvyklou zápletku (i když samovznícení se loni objevilo i u Petra Stančíka a jeho nosorožic v Nulorožci - synchronicita?:-), předností je i úsporný styl, dobře napsané dialogy, navíc řešení se nedalo úplně odhadnout. Poměrně sympatický mi je i hlavní hrdina, není to žádný tvrďák či zkušený profík, ale spíš nejistý kluk, který má občas dobré nápady, hodně si toho ale poctivě odpracuje (i když: stejně pořád vzpomínám na dvojici pátračů z debutu Na kopci, tuhle dvojku bych si jako hlavní hrdiny detektivní série opravdu přála). Pobavil mě způsob rozuzlení a odhalení pachatele, jen jsem trochu zaváhala, jestli doma něco takového (a dávno propadlého) taky nemáme... :-) Jako bonus beru, že tu nejsou žádné brutální a krvavé scény, prostě příjemná kniha na páteční večer, nebo na letní dovolenou. Jednoduše: bavilo.

LucušN.
29.05.2019 5 z 5

Knížka je čtivá. Jednalo se o moje první setkání s autorem. Běžně detektivky nečtu, přesto se mi kniha líbila a stojí za přečtení.

intelektuálka
23.05.2019 4 z 5

A další nadějný autor v české detektivce - moje třetí kniha ...

Mladý poručík se dostává k případu ohořelé mrtvé - jedná se snad o spontánní lidské vzplanutí ?

Jeho vyšetřování vede do minulosti k informacím o podobném případu a prolíná se s deníkem mladé dívky, odsouzené pro vraždu...

Podaří se Tomovi najít společné nitky a případ rozluštit ?

A české prostředí je nám blízké - doporučím.

MichalHoráček
17.05.2019 5 z 5

Příjemné pokračování české detektivní série.
Žádné krváky se nekonají, čte se to velmi příjemně a rychle.
Doufám, že Jiří Březina bude pokračovat ve psaní "Policisty Tomáše Volfa" celkem mě zajímá, jest-li zůstane u policie a kam až se dokáže vypracovat.

V28
04.05.2019 5 z 5

Třetí kniha od autora a nezklamal. Promlčení bylo o chlup lepší, ale zas nemusí být každá detektivka nadupaná akcí. Čtivé, chytré i zajímavé a zas vlastně případ z archivu. Možná mu hodí laso oddělení Q.

Martiiiik
02.05.2019 3 z 5

Na můj vkus dost slabota :-( většinu knihy se nic neděje, člověk tak nějak tuší, jak to celé dopadne, pokus o drama na konci je hodně chabý.. určitě pozitivně hodnotím námět, je neotřelý, ale to je tak asi vše.. kniha prostě nějak odplyne a nezanechá moc stopy. Na druhou stranu pro někoho může být dobré nenáročné odpočinkové čtení :-) takže příjemné počtení všem, co po ní sáhnete :-)

hs777
27.04.2019 5 z 5

Tomáš Volf je sympatický a čím dál tím lepší. Dva případy - jeden současný, druhý trochu starší a oba s podobným zvláštním způsobem úmrtí, přitom žádné brutality, litry krve ani zbytečné odbočky. Pro mě to byla chytrá česká detektivka na páteční večer navíc s povedenou obálkou.

Jasina
25.04.2019 5 z 5

Velmi dobré. Prostředí i postavy přesně jako v reálu. Jen to hoření, z toho jsem měla pocit, že už někde bylo popsané. Přečteno za dva dny. Těším se na další knihy.

viva71
22.04.2019 5 z 5

První knížka od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Nezvyklá zápletka, sympatický vyšetřovatel a dvě dějové linky a překvapivým rozuzlením. Četla se báječně!

Ivča599
03.04.2019

Příběh je dost podobný knize Chladný popel od S. Becketta. Ale jinak se čte dobře a rychle.

katka.oo
25.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, velice dobrá česká detektivka, líbily se mi i ostatní knihy od J.Březiny. Těším se na další pokračování...

Andulka VK
23.03.2019 5 z 5

Jiri Brezina-popravde jsem se s timto jmenem seznamila ciste nahodou...a jen mne to utvrdilo v tom,ze nahody nejsou nahody-vse je tak,jak ma byt!Je to opravdu velmi dobre napsana detektivka,zacala jsem vcera cist a dnes jsem ji docela nerada doctenou odkladala-zamlouvalo se mi i to prolinani informaci z deniku se soucasnym stavem a snahou Tomase Volfa dopidit se pravdy...diky,pane Jiri Brezino!
A kazdopadne Vam pribyl dalsi ctenar-preji hodne stesti pri psani dalsich pribehu!
...a ja se zatim pokusim precist ty stavajici-a jeste jednou - D E K U J I !

soukroma
18.03.2019 5 z 5

Moc dobrá detektivka. Po špatných zkušenostech jsem se delší dobu vyhýbala domácím současným detektivním románům, ale tady mne zaujala anotace a vysoká hodnocení - a jsem velice spokojená. Napínavý, zacílený (bez vaty a otravných košatých odboček), věrohodný (jak co do jednání policisty, tak samotných případů a v nich zapojených lidí). A akorát tak dlouhý, to oceňuji!

Oliivie
16.02.2019 4 z 5

Přečteno za dva dny, příběh měl spád a rozuzlení bylo překvapivé.

Sirius
08.02.2019 4 z 5

Vzplanutí - jsou knížky, kvůli kterým na chvíli nechám ležet klávesnici a vlastní psaní. Vzplanutí byla jedna z nich. Tři roky stará Polednice Jiřího Březiny mě dostala na kolena a já byl zvědavej, co bude dál. A teď je to tady. Líbí se mi, že Vzplanutí na to jde jinak - s vraždou pomocí ohně se zase tak nesetkávám a tady to bylo dost dobře uchopený. Navíc bylo vidět, kolik si dal Jirka Březina práci s přípravou a bylo vidět, že tématu rozumí dost dobře. Pak jsem se bál, jak zvládne exodus hlavního hrdiny do Prahy - přišlo mi, že je dost navázanej na jih republiky a vesničky... ale povedlo se to. Praha je v jeho ulicích drsný a nepříjemný místo, především teda ta periferie, v níž se příběh odehrává. Pokud se mi na Polednice něco líbilo, byla to sonda do nitra do postav, ukazování sociálních problémů. A to je i ve Vzplanutí. A je to zase dost silný. Tak silný, že se to člověku dostane pod kůži. Jirka Březina je vlastně takovej kronikář, potažmo rozkrývač zločinů, co ležej v prachu. Zločinů v minulosti. Je to téma, který mají společný všechny jeho čtyři knížky. V Polednici a Vzplanutí to bylo zatím nejsilnější. Což je možná trochu slabina i týhle knížky, ale to kvůli spoilerům rozvádět nebudu. I tak jsem nadšenej, protože ta knížka má dobrý řemeslo, žádný hluchý místa a čte se skvěle. Jestli o víkendu, nemáte co číst, zkuste Vzplanutí. Tomáš Volf je skvělej společník a snad se zase brzo vrátí.