Stříbrné stíny

Stříbrné stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209736/bmid_pokrevni-pouta-stribrne-stiny-Ix1-209736.jpg 5 638 86

Nadcházejí velmi temné časy... V předešlém díle Sydney Sageová učinila životní – a nevratné - rozhodnutí. Uposlechla svůj šestý smysl a rozhodla se hodit za hlavu všechno, v čem vyrůstala. Přesněji řečeno všechno, co jí do hlavy vtloukali Alchymisté. Jí i Adrianovi se celý svět rozbil na kousky. Nezbývá jim teď nic jiného, než ty kousky trpělivě sbírat a snažit se vrátit svůj vztah tam, kde byl dřív. Pokud ale chtějí začít myslet na lásku, musí v první řadě přežít. Sydney je lapena v nepřátelském světě a stojí ji spoustu sil, aby neztratila sama sebe. Adrian by si také rád zachoval víru, že se všechno v dobré obrátí, ale pak se ho znovu zmocní staří démoni a nová pokušení. Začíná být jasné, že je čekají velmi temné časy...... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

Silver Shadows , 2014

dexeded
23.04.2015 5 z 5

Bezva, boží, konečně pořádná akce, na začátku jsem teda měla chuť zařvat na Adriana ať se vzpamatuje. Už se těším na další díl. :)

ivca0956
16.03.2015 5 z 5

Pro mě super knížka, podle mého stejně napínavá jako předchozí. Za mě mohu jen doporučit ;-)

Marthas
18.02.2015 4 z 5

Už jsem si sice trochu zvykla na to, že kniha je psaná ze dvou úhlů pohledu, že vlastně máme dva vypravěče, kteří se střídají ale přesto si myslím, že Adrianovi jako postavě, tak trochu ubral na přitažlivosti, sice chápu většinu jeho pocitů ale Sydney mi prostě byla sympatičtější...

Předpokládám, že budu psát recenzi tam se snad dozvíte více...

hradilovi.mk
10.02.2015 5 z 5

Opět nemohu udělat nic, než jen knihu doporučit. Krásné počteníčko:-)

ValKing
06.02.2015 4 z 5

Mně se zase naopak líbila první polovina knihy. :) Situace v nápravném centru mě velmi bavily a psychický i fyzický teror ze strany alchymistů mě zaujal mnohem více než Adrianova dějová linka, která byla... Musím říci, že převážně nudná. Ona veliká akce mi přišla až příliš jednoduchá, čekala jsem nějaké větší drama a komplikace a tohle bylo takové... Jak šité horkou jehlou. Asi jako celá druhá polovina. Možná je škoda, že se kniha nenatáhla aspoň o sto stran, jistě by to pak šlo lépe rozvést a celé by to nevyznělo tak zoufale uspěchaně. K tomu konci... Občas mi přišlo, že už Richelle prostě neví, co by tam strčila za scénku, působilo to na mě celkem chaoticky a tak trochu vytáhlé ze samého dna jejích nápadů.

Z posledních sto stran jsem byla vyloženě zklamaná, nicméně za nápravné centrum a atmosféru jako takovou dávám čtyři hvězdičky. Teď zbývá jen doufat, aby se vydařil Rubínový kruh. Vkládám v něj veliké naděje, moje očekávání je obrovské, vzhledem k upoutávkám a slibovaném obsahu... Leč něco mi bohužel napovídá, že Richelle už přidala až příliš mnoho postav a nedořešených situací, než aby to mohlo dopadnout neuspěchaně a řádně dokončeně, jak si tato série zaslouží.

Bee
03.02.2015 5 z 5

Občas si říkám, že bych vážně neměla plýtvat pěti hvězdičkami, protože celou sérii hodnotím převážně plným počtem a pak už nemám rezervu. Ale kdo by byl čekal, že se kvalita bude pořád stupňovat?
Konec předchozího dílu byl totální cliffhanger, takže čekání na pětku bylo až děsivě dlouhý, každopádně se to vyplatilo. Autorka si tu s postavami nepěkně pohrává a někdy vás nutí o nich pochybovat takovým způsobem, až to není hezký. Co se děje týče, byla jsem celou dobu napnutá k prasknutí, protože to chvílemi bylo o nervy, ale rozhodně to hodnotím kladně. Oproti předchozím dílům jsme se tolik nedostali k ostatním postavám - třeba takový Eddie s Jill mi tu výrazně chyběli. Myslím, že třeba Adrianův návrat ke dvoru byl naprosto zbytečný - ačkoliv se tam udála jedna zásadní věc - ale ta se klíďo mohla odehrát po telefonu. Absenci postav tu ale vyvažuje děj v nápravném centru, kde jsou postavy nové, i když nemáme šanci je tak dopodrobna prozkoumat.
Co se závěru týče, bylo to trochu uspěchaný, ale vlastně se mi to líbilo. A zase tu máme klasický cliffhanger, díky kterému to čekání na šestku bude stát za to.

Arianne
26.01.2015 4 z 5

Tento díl byl takový zvláštní. Přetrvávalo zde napětí vyvolané závěrem předchozího dílu, hrůza nápravného centra dostála tomu, co autorka naznačovala v předchozích dílech. Jen mi tu chyběli ostatní postavy. Všechno se zaměřovalo na Sydney, která byla až neuvěřitelně akční, a Adriana, který se jen utápěl v sebelítosti. Čekala bych, že se Sydney bude snažit pomoci např její máma nebo starší sestra, které o organizaci vědí, ale nejsou jejími členy. Carly se v příběhu jen tak mihne, což je škoda, mohla by zaujímat větší prostor.
A v druhé části se toho zas děje tolik najednou, že člověk ani nestíhá sledovat všechny okolnosti. Záchranná akce proběhne letem světem bez jakýchkoli komplikací, později je těch komplikací zas až příliš, takže to působí přitažené za vlasy.
Nicméně závěr člověka opět navnadí na další díl a tak nezbývá, než čekat na květen a doufat, že nakladatelství neposune vydání Rubínového kruhu.

maca5449
23.01.2015 3 z 5

Aaahgr... ten začátek byl teda neskutečně utahanej! Akce přišla až v poslední třetině knihy a když už se to pořádně rozjelo tak najednou konec? Humpf... Beru to jako díl, který tady prostě exituje, aby mohlo dojít k velkému finále.

kklepkaa
20.01.2015 1 z 5

Jsem z téhle série nějaká zklamaná. Mám pocit, že Richelle nějak šlápla dost daleko od Vampýrské akademie a je to škoda. Už jsem to možná zmiňovala dříve, ale jedním z mínusů je asi hlavní hrdinka, která mě opravdu nezaujala a Adrian byl sice za dob VA okouzlující, ale to kouzlo, s kapitolami z jeho pohledu, se někam vytratilo. Bohužel se vyplnily mé předtuchy po dočtení předchozího dílu. Tenhle díl byl kapku lepší než předchozí, ale ani tak to není na famfáry. Jako by Richelle ztratila šťávu... alespoň co se týče světa Vampýrské akademie, protože ve Věku X dle mého naopak zazářila. I když byl tento díl čtivý, na druhou stranu jsem si drtivě uvědomovala, že se třičtvrtě knihy vlastně nic moc neděje a konec knihy to nedokázal zachránit a po pravdě mě ani ten neuspokojil. Sérii Pokrevní pouta už dočtu, ale je to jen abych si to nějak uzavřela, ne proto, že by se mi to skutečně líbilo.

Samira
15.01.2015 5 z 5

Dokonalý pátý díl ještě skvělejší série, která je jednoznačně jednou z mých vůbec nejoblíbenějších! Hodně dramatický děj plný zvratů nedával žádnou možnost pro nadechnutí. V knize byly opravdu krásné momenty, ke kterým se nejednou vrátím, ale teď se hlavně těším na finále. Doporučuji!!!

trynitrix
15.01.2015 4 z 5

Tak moc jsem na na knihu těšila ,ale ten začátek mě teda nějak nanadchl takový protahování příběhu ale bum od půlky a co pak na konci pecka nejvěší normálně se mi tajil dech :-D

barborelka
02.01.2015 5 z 5

Tenhle díl byl masakr (ostatně jako každý další :-D), napínavé jak kšandy, nečekané zvraty!!!
Ze začátku jsem měla chut Adriana proplesknout, že opět upadl do alkoholového zapomnění a chvíli S. nehledal!

To co alchymisté dělali Sydney no tvl na to nemám slov. Takové zvrácenosti!!!

Jediné co mě trošku mrzí, že nebyla rozvinutá linka co se stalo s ostatními lidmi z nápravného centra- třeba s Chantal nebo Duncanem?!

Já už fakt nevím jak to Richelle dělá!!!! S každým dílem si říkám, že už to FAKT nejde, aby byla ještě lepší, ale ona to zase dala!!!!

Veronika.C
02.01.2015 5 z 5

Další úžasný díl, tato autorka nikdy nezklame. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a už se nemůžu dočkat na finále

kacka29
02.01.2015 5 z 5

Richelle Mead zase nezklamala. Nemohla jsem se odtrhnout a doufala, že už se Sydney konečně dostane z toho hrozného místa. A ten konec!!! Ať už je další díl!!!

Red-haired
01.01.2015 5 z 5

Už minulý díl na konci ukázal něco málo z nápravného centra, a tak jsem byla moc zvědavá, jaké bude pokračování a jak se z toho Sydney dostane. Bylo to vážně šílené, napínavé, opět akční. Adrian mě místy štval, zatímco Sydney byla úžasná, ta holka má kuráž. A teď zase to čekání na další díl... je to mučení!

luciefeix
01.01.2015 5 z 5

Uzasné a jeste jednou uzasné !! vývoj postav , akční děj a vše super .. ted uz jen cekat do května na poslední díl :(

Princess-03
29.12.2014 5 z 5

Opět skvělý díl této knižní série.. Chvílemi se zdálo, že Adrian své pátrání po Sydney vzdává ale pak to nabralo na obrátkách a začalo to být napínavé.. Samozřejmě, když už se zdá, že vše dobře dopadlo, přijde nějaké to ale.. Těším se na poslední díl a věřím, že stejně jako všechny ostatní knižní série této skvělé spisovatelky, vše skončí happyendem..

martina321
25.12.2014 5 z 5

Přečteno za neskutečně krátkou dobu. Teď mě mrzí, že jsem si tento díl, jež jsem našla pod stromečkem neodložila na poličku a nezačala číst až před vydáním posledního dílu. To čekání mě totiž asi zabije. Opravdu povedený díl plný akce, tajemna, napětí, humoru a nečekaných zvratů...Jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií.

hrubik
20.12.2014 4 z 5

Zajímavý a napínavý díl a konec zase typicky "richelliovský", takže se snad posledního dílu nedočkám :-)

Alice Crowleyn
19.12.2014 5 z 5

Čekání na poslední díl je opravdu bolestivé! Skvělá kniha. Zatím nejlepší ze série!

upíři alchymie

Richelle Mead