Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/bmid_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4 1043 140

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Bloodlines , 2011

Honey0105
22.10.2013 5 z 5

Sydney jsem si ve Vampýrské akademii moc neoblíbila, a proto jsem na začátku knihy měla s hlavní hrdinkou opravdu problém. Nejdřív jsem myslela, že se přes to neprokoušu, ale nakonec to nebylo vůbec těžké a po chvíli už jsem Sydney ve všem fandila a docela si jí i oblíbila. Navíc jsem si zamilovala ještě víc Adriana a celkově mě příběh potěšil.

JajaAP
11.10.2013 4 z 5

Knihy od Richelle Mead mě ještě nezklamaly a ani pokrevní pouta nejsou výjimkou. Kniha mě bavila od začátku do konce. Ikdyž napínavé to bylo až v samém závěru, už se těším jak a jestli vůbec bude pokračovat vztah Sydney a Adriana. Jediné co mi na knize vadilo, byly termíny dhampýr, strigoj a monroj. Někde na začátku knihy se autorka jednou zmínila o významu a rozdílu mezi nimy, ale víckrát se to v knize neobjevilo a pořád se mi to pletlo a nevěděla jsem, kdo je kdo. Ale i tak se už těším na další díl. :-)

MrsFantasia
05.10.2013 5 z 5

Ano, těsně po přečtení se nemůžu zbavit úžasného dojmu, že autorka chytila nový dech. Oproti šestému dílu předchozí série byla pro mě toto hotová nirvána. Jak už jsem očekávala, kniha byla předvídatelná - ale nikdo nemá všechno, ani Mead. Asi od poloviny jsem si zvládla poskládat, jak skončí a jen jsem protáčela oči nad lehkou zaslepeností hlavní hrdinky, ale ani to vlastně nebylo na škodu.
Mám pocit, že poslední dobou se proti mě všichni autoři spikli. Nikdy jsem totiž nemusela hlavní ženské hrdinky. Ale i o této knize můžu směle tvrdit, že hlavní hrdinka byla inteligentní, sympatická a přece lidská. Měla své slabosti i silnější stránky, vše na ní bylo nádherně vyvážené. Prostě a jednoduše mi až neuvěřitelně sedla.
O Adrianovi snad ani nemá cenu mluvit. Už v předchozích knihách jsem ho téměř nekriticky zbožňovala. A tady? Ano, byl na zabití. Byl nevrlý, sobecký, drzý... A taky byl milý, ochranitelský a okouzlující. A právě ty lepší vlastnosti v kontrastu s těmi horšími ještě vynikly. Prostě a jednoduše, jsem ovce a zcela podle záměrů autorky jsem z něj naprosto vedle.
I ostatní postavy byly výborné - i když i to se dalo očekávat. Slizoun byl slizký blb, Eddie ochranitelský ťulda, který by si zasloužil štěstí. A nové postavy měly prostě grády, stejně jako dějová linka.
Budiž autorce ke prospěchu vypracovaná dějová linka, což jsem ostatně očekávala; brilantně propracované charaktery, které dokonce i v rozhovorech výborně seděly; hlavní i vedlejší dějové linky i jemná vějička pro další díl, na který se už teď těším. Takže ano, knihu můžu s čistým štítem naprosto doporučit všem, kterým se líbila Vampýrská akademie. A nakonec naprosto nepokrytě odhaduji, že další díly budou lepší. A mileráda to půjdu zkusit zjistit...

Bee
03.10.2013 4 z 5

Musím říct, že jsem absolutně nečekala, že se mi spin-off k Vampýrské akademii bude líbit, když tam nebude tak dynamická postava jako Rose Hathawayová, ale překvapilo mě to. Všechny postavy mě tu baví, dokonce i ty, které mi v předchozí sérii vyloženě vadily (konkrétně Adrian a Jill). Autorka skvěle pracuje s dějem a i když mi to občas připadalo až děsivě zřejmý, bralo mě to.

saphe
23.09.2013 5 z 5

Myslím, že ke knížkám od Richelle Mead už ani nikdo nemusí nic psát... Od začátku Vampírské akademie až po konec Pokrevních pout přes Sukubu.... Všechny knížky jsou absolutně úžasné...

dixi25257
16.09.2013 5 z 5

Naše milá Richelle Mead doufám že bude mít i na dále tak úžasné knihy

sasencicka
14.09.2013 5 z 5

Richelle Mead je prostě úžasná. Všechny knihy jsem od ní četla a ani jedna mě nezklamala :)

Markett
28.08.2013 5 z 5

Tahle knížka mě vůbec nezklamala. Když Vampýrská akademie skončila, tak jsem byla hrozně smutná z toho, že už žádná další knížka nebude. Obávala jsem se, že po Vampýrské akademii už to nebude ono, ale kniha mě mile překvapila. Taky jsem se obávala, že když tam nebude moje oblíbenkyně Rose, tak to bude nudné, ale opak byl pravdou. I z pohledu Sydney to bylo velmi zajímavé. I když tam nebylo tolik akce, tak jsem byla prostě nadšená. Myslím, že Pokrevní pouta nemají chybu. :) Richelle Mead je opravdu kouzelnice, která mě se svýma knížkama vždycky mile překvapí. :)

Nathanielka
02.06.2013 5 z 5

Po dočtení Vampýrské akademie jsem byla smutná, že tahle užasná serie končí, když se ale objevila Pokrevní pouta, byla jsem nejšťastnější člověk a po dočtení to bylo ještě lepší. Tenhle spin-off se mi snad líbí víc než VA ( i když jsem myslela, že to ani není možný :D). Sydney je ještě lepší hlavní hrdina než Rose, sice to není tak akční, ale zase je tam více dějové linky. Další kladem je Adrian, moje velmi oblíbená postava a taky další hrdinové z původní VA. Všem kdo nečetl doporučuji!!

NikyWither
25.05.2013 4 z 5

Když jsem dočetla Vampýrskou Akademii, tak jsem byla na na Pokrevní pouta hodně zvědavá. Kniha se mi opět hodně líbila, snad jako všechny od Richelle Mead (je to prostě boží autorka). Děj mě bavil, Sydney jsem si celkem rychle zamilovala, Jill taky a Adriana jsem měla ráda už i v VA. Jediné co mě v knize chybělo bylo humor, ale to bylo asi tím, že tam už nebyla Rose, která mě svými hláškami vždycky uměla rozesmát a také mi tam chyběla trochu 'love story', ale duofám, že se to nějak vyvine mezi Adrianem a Sydney. Těším se na další díl a jsem zvědavá jestli se tam bude vyskytovat i můj milovaný Dimitrij. :)

Nickky
25.05.2013 5 z 5

K Pokrevním poutům jsem se dostala po dočtení 6. dílu VA. První věcí, ze které jsem měla obavy, byla skutečnost, že je příběh vyprávěn z pohledu Sydney. Hodně jsem si oblíbila Rose, a tak jsem měla obavy, jak si na Sydney zvyknu ( protože to, co se dělo s Adrianem a Jill mi došlo hodně brzy. Je však logické, že Sydney - jakožto alchymistce - to chvíli trvalo.).
Také jsem se obávala, aby úroveň po skvělé sérii VA nějak neklesala. Moje obavy byly naštěstí zbytečné a já se nemůžu dočkat, co přinese Zlatá lilie. Všem, co četli Vampýrskou akademii doporučuji =)

Enefersis
23.04.2013 5 z 5

Pokrevní pouta mám o kousíček radši než VA :) Možná to bude tím, že Sydney je mi mnohem bližší než Rose. A Adrian...toho není nikdy dost ♥ :D Než u nás vyšla Zlatá lilie, poslední kapitolu téhle knihy jsem přečetla snad stokrát a některé pasáže umím nazpaměť. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že když jsem začala číst VA, celá série u nás byla už vydaná, tudíž jsem byla ušetřena toho nervydrásajícího čekání na další díly:(

Keksík
17.04.2013

Oproti VA tam nebylo tolik akce. Ale i přesto kniha skvělá! Kdo měl rád VA, ať neváhá a sáhne po ní. Adrian byl okouzlující a dával příběhu humor a odlehčenost. Richelle je prostě spisovatelka která nezklame. :)

barborelka
11.04.2013 5 z 5

wow!!!!tak to byla paráda. Bála jsem se, že to bude jen slabý odvárek z VA...naštěstí jsem se mýlila. Adrian tady byl úžasný a doufám, že se mezi ním a Sydney něco vyvrbí ;-) Moc se těším na pokračování.....

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Sydney je sympatická hrdinka, ale VA je prostě VA :)

hrubik
21.03.2013 3 z 5

Musím říct, že jsem z pokračování VA byla lehce zklamaná. Nebylo to vyloženě špatné, jen tomu chyběla ta šťáva, kterou pro mě měla VA. Kdyby se v závěru knihy neobjevil Dimitrij, asi bych se ani nepustila do dalšího dílu. Takhle tomu dám ještě šanci :-) Richelle Mead zkrátka ví, jak udržet čtenáře u svých knížek :-)

Haninkaa
18.03.2013 5 z 5

Čekala jsem,že se mi kniha nebude líbit,nedokázala jsem si představit,že hlavní vypravěčka nebude Rose,a že se nic nevyrovná Vampýrské akademii bez ní,Dimitrie atd.Ale příběh je zajímavý,a poutavý.Jen šlo o to si zvyknout.Bylo divné když se tam Rose jen na chvilku objevila,a pak zase zmizela.Už se nemůžu dočkat dalších dílů...Opět :-) ...Jen jsem zjistila,že už od polovičky knihy jsem věděla,kdo za čím stojí :-) Dalo se to lehce vyvodit.

zuzca.h
13.03.2013 4 z 5

Líbila si mě změna hlavní vypravčky celého příběhu. Je to opravdu krásné oddechové čtení. Nevýhodou je že zhruba od třetiny knížky víté kdo je zapojen do celé kauzy s tetování :D

titi17
10.03.2013 5 z 5

velmi poutavý příběh,nemám k tomu co více napsat,krása

Plamienka
05.03.2013

Nie zlé, ale na Sukubu sa to nechytá:)

upíři alchymie pro dívky

Richelle Mead