Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/bmid_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4 1043 140

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Bloodlines , 2011

Red-haired
13.10.2014 4 z 5

Je to prostě jen začátek. Už jsem tak nějak čekala, že další série od Richelle Mead se rozjede naplno až v dalších dílech, a nespletla jsem se. Netušila jsem, že po Rose mi bude nějaká hrdinka až tak sympatická, ale Sydney, ačkoli je úplně jiná, je úplně stejně úžasná, zajímavá, silná osobnost a její postava se postupně vyvíjí.
První díl byl skvělý, ale ne tak skvělý, něco mi v těch prvních dílech prostě vždy chybí, a to něco přišlo hned v tom dalším, a tak jsem touto sérii opět naprosto uchvácená a vrhám se už na čtvrtý díl.

vaili
26.09.2014 4 z 5

Možná jsem už trošku přerostlá na tyto knihy, ale je to prostě dobré minimálně stejně dobré jako Vampýrská akademie...

Adele02
18.09.2014 5 z 5

VA byla lepší, ale na druhou stranu, když je tu Adrian... :-)

Al.lio
02.09.2014 4 z 5

Knížka je to krásná, ale počáteční série VA se mi líbila trochu víc. Něco mi na Pokrevních poutech prostě chybí. Akademii mám přečtenou celou. U Pout tímto dílem začínám a také asi končím.

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila , skvělé pokračování VA . :)

mimon20
11.08.2014

VA jsem přečetla všechny díly jedním dechem a když jsem se dozvěděla, že je pokračování tak jsem se nemohla dočkat až si ho přečtu. Je super že je z pohledu Sydney-krásný nápad a super knížka.

esussi
07.08.2014 4 z 5

Jedna z nejlepších knih z upírského žánru

lucmat
30.07.2014 5 z 5

VA jsem přečetla jedním dechem, takže na novou sérii jsem se těšila. A stoprocentně mohu potvrdit, že jsem se nezklamala. První kniha naprosto úžasná a ten závěr, to jsem tedy nečekala. Čtivé, vtipné, napínavé. A konečně jsem si oblíbila i Adriana, kterého jsem ve VA moc nemusela, stále občas silně na zabití, ale ty jeho hlášky! :-) A Sydney rozhodně fandím. Tak vzhůru na další díl!

martina321
28.07.2014 5 z 5

Byla jsem šťastná, jakmile jsem zjistila, že VA má pokračování. Ještě větší radost mi však udělalo zjištění, že tentokrát je hlavní hrdinkou Sydney. Nejvíce mě však asi potěšilo, že se zde ve velké míře vyskytuje i Adrian, kterého jsem si z Vampýrské Akademie prostě zamilovala. On prostě dodává celému příběhu tu pravou "šťávu". Na jeho hlášky chování nemá nikdo. Opět skvělý příběh, plný zápletek a humoru. Kniha skončila velice slibně a já už se moc těším, až se dostanu k jejímu pokračování.

Noreen
21.07.2014 5 z 5

Moc se mi do čtení nechtělo, protože o navazujících sériích mám velké pochybnosti. Ukázalo se však, že kniha je opravdu skvělá a čte se opravdu rychle :) Jediné, co mi tam vadilo byly nesrovnalosti s VA (stínem políbený má kocovinu, když ji má i uživatel éteru - Rose rozhodně kocovinu neměla, když Liss pila, nebo to, že proměněný strigoi zpět na moroje ztrácí svoji magii - viz Soňa z VA), ale to jsou jen maličkosti, které jakš takš dokážu přehlédnout.

Kyta
13.07.2014 5 z 5

Série Vampýrská akademie mě naprosto nadchla a jelikož se ze mě díky ní stala velká fanynka Richelle Mead, nemohla jsem se dočkat volného pokračování! :)
Ve VA jsem si hodně oblíbila Rose, takže mě trochu mrzelo, že se v Pokrevních poutech moc neobjevovala. Jak se ale ukázalo, další čtení mi to nahradilo. Moje zjištění, že Pokrevní pouta jsou vyprávěna z pohledu Sydney, nebylo nějak překvapivé. Sydney se ve VA párkrát objevila, ale v těch chvílích jsem si nějak nestihla oblíbit. Tehdy se mi nelíbilo její chování k vampýrům, ani to, co si o nich myslela. Díky téhle dobře začínající sérii se ale vše napravilo. Zjistila jsem pravé důvody, proč se tahle alchymistka tak chovala; dokonce si mě tím svým neobyčejným řešením situací a chováním získala. Stejně ale doufám, že se v příštích dílech její mínění o vampýrech o něco zlepší.

Moc mě potěšilo zjištění, že se v Pokrevních poutech objevují moje oblíbené postavy, včetně Adriana - ty jeho vtípky a hlášky prostě nikdy nezklamou. Dějově kniha taky vůbec nezklamala. Opět tu byla akce, napětí, tajemství, celkové propracování příběhu - zkrátka to, na co jsme u téhle oblíbené autorky zvyklí.
Doufám, že tahle šestidílná série bude stejně skvělá a poutavá jako VA. Jsem ráda, že autorka napsala i volné pokračování. :) S potěšením se vrhám na další díl!

Doporučuji!!!

dqenisa
28.06.2014 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela zda si to mám přečíst. Po Va jsem byla trochu na vážkách. Dala jsem si pauzu vstřebala ten předešlý příběh a před pár dny si tohle půjčila v knihovně. Myslím, že ted byl pravý čas a potvrdilo se mi to. opět mě to nadchlo a těším se na další díl. nemohu se dočkat jak to dopadne.

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Po dočtení série VA jsem se hned vrhla na Pokrevní pouta a nečekala jsem, že může být tato série ještě lepší .. opravdu super .... doporučuji :)

Baruš1118
11.05.2014 4 z 5

Po přečtení celé série Vampýrské akademie jsem se vrhla na tuto knížku a už z předchozích knih.. žádný Dimitrij, ale jednoznačně pro mě jedině ADRIAN!! :D Ty jeho hlášky, vtípky.. a všechno.. miluju ho :D V tého knížce je Sydney ještě taková zamlklá, odtažitá a navíc jí v hlavě zní, že všechno, co dělá v Palm Springs je jedině práce. Ale nebojte.. po čase se všechno změní.. Nebudu spoilerovat, jelikož je co.. :D A proto jenom doporučuju :)

acul.p
28.03.2014 2 z 5

Po Vampýrské akademii a Sukubě, mě tahle knížka dost zklamala... :/

dexeded
21.03.2014 5 z 5

Super. Ve Vampýrské akademii bylo možná víc akce, ale mě se líbí Pokrevní pouta skoro stejně.

jesterka.as
15.03.2014 5 z 5

Fáááák doooost dobrý! :) Strašně moc se mi líbila serie Vampýří akademie a dlouho jsem odolávala koupit si tohle volné pokračování, protože jsem se bála, že to nebude už tak dobrý jako "originál", tak jak to u volnýho pokračování většinou bývá a že si dojem zkazím. Ale opak je pravdou. Kniha byla naprosto úžasná, příběh překavpivě skvělý a čtivý, byla jsem napjatá až do konce a ten závěr jsem vážně nečekala. Další díl si v žádném případě nenechám ujít a rozhodně můžu všem jen doporučit :)

monnika88
11.02.2014 1 z 5

jedna z mála knížek co jsem začala číst a nejsem schopna ji dočíst...

Lucinda566
05.02.2014 4 z 5

Úžasný začátek série! Těším se na další díly!! :)

NikinkaFantasy
11.11.2013 4 z 5

Kniha mi jen občas připadala nudná. Ráda jsem si zas něco přečetla o Rose a Dimitrijovi a jak jejich vztah viděla Sydney. Sydney se mi velice líbila. Je výstřední mezi alchymisty, překvapuje a lidi kvůli ní udělají i nemožné. Předtím mě v sérii Vampýrská akademie moc Sydney nezajímala, ale teď se mi líbí trochu víc, než Rose. Za tu občasnou nudu knížce odebírám jednu hvězdičku. :-)

upíři alchymie pro dívky

Richelle Mead