Poklad na ostrově

Poklad na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404955/bmid_poklad-na-ostrove-x2k-404955.png 4 752 126

Román, který byl původně publikován v dětském časopise, nevzbudil téměř pozornost a teprve po vydání knižním se stal oblíbenou knihou pro mladé i dospělé čtenáře. Romantický příběh z 18. století o výpravě za pokladem zakopaném na dalekém ostrově v oceánu, příběh o pirátech a malém Jimovi Hawkinsovi, odvážném a nebojácném chlapci, jenž je středem všeho napínavého boje.... celý text

Jack Bauer
27.12.2011

Nádherná kniha, kterou jsem četl i v anglické verzi. Klasika.

vitas
23.12.2010

Je to krásná kniha vtáhne vás do děje a nepustí :D doporučuji si sehnat verzi psanou nařečím (tím nemyslím moravsky nebo tak nějak ale třeba ,,vystřeliv po mě uskočiv sem...." máte z toho pak mnohem větší dojem). Nevím kdy byla vydána (obrázek si udělejte viz dole) není to v ní napsáno ale dostal sem se k ní když moje babička vyhazovala některé knihy a já se zeptal jestli si můžu některou vzít.Souhlasila a já byl tehdy ještě malý a vybíral si podle obrázků a tadle kniha mi padla do ruky no a po nějaké delší době sem ji u mě našel mezi ostatními knihami u mě na polici a začal ji číst a zjistil sem že ji četl nevim kdo a u toho bylo datum 1906 17.3 no věřili byste tomu :) .

Apoxyomenos
13.12.2010

Ako píše Jíťa - V jednom ze svých minulých životů jsem musela být přinejmenším námořník, protože už od dětství mě fascinovaly příběhy pirátů a mořských vlků a Poklad na ostrově od Stevensona je zaručeně jedna z nejlepších knih, co jsem měla kdy to štěstí číst.

presne to iste plati aj pre mna, podstatne dost neskoro som sa dostal k tejto knihe az v 18 ale od vtedy citane x-krat a je to jedna z mojich najoblubenejsi knih, a stale budem tvrdit ze co sa tyka dobrodruznych tak urcite najlepsi. Kazda postava nadherne vykreslene charizmaticka aj ked vsetkych zatienuje John Long Silver. A ked uz som nebol v minulom zivote pirat/namornik tak aspon v buducom dufam ze budem :D, len neviem ci dobre zapadnem kedze Rum nemozem ani citit a to som skusal tolko znaciek to proste nebude pre mna :D

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Napínavá cesta za pokladem a spousta nečekaných zvratů.

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha! Právem ji řadíme ke klasické literatuře. Vlastním dvě vdání této knihy z toho jedno je z roku 1930! Vážně čtivá a hodně záživná kniha:) Jou hou jou hou pirátskej život mám rád;)