Poklad na ostrově

Koupit

Dobrodružný pirátský příběh od R. L. Stevensona začíná smrtí starého námořníka, po kterém zůstane mapa vedoucí k pokladu slavného piráta kapitána Flinta. Tuto mapu získá mladík Jim Hawkins a vydá se za dobrodružstvím plného nebezpečí...

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404955/big_poklad-na-ostrove-x2k-404955.png 4.3666

Kniha Poklad na ostrově

vernem1850

Ostrov pokladů = skvělá kniha.

Pítrs85

Naprostá klasika, otec všech dobrodružných knížek, zkrátka legenda. Z dnešního pohledu už je samozřejmě příběh Jima Hawkinse lehce úsměvný, ale mně se ten krásný jazyk, kterým to Stevenson napsal, děsně líbí. Knížka na léto jak dělaná.

dasenka

Přítel náš tady mrtvý v kufru leží, johoho
Tak mi nalejte rum
Ďábel sám svoje černý drápy ježí, johoho
Tak mi nalejte rum

rafan65

Nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý. Pro mě krásné čtení.

mfanta

Jednoduché čtení plné dobrodružství, které pohladí romanticky zasněné chlapecké srdce. Děj má spád a je plný zvratů, stejně jako dohody mezi drsnými námořníky. Postavy jsou poměrně mělké, ale soudě podle doslovu přkladatele mého vydání to byl záměr ;-) Nepochybně jeden z pilířů žánru "pirátské literatury", jehož stopa je dodnes znát v různých oblastech tvorby včetně té filmové.

Jave

Kdo by neznal, nebo nikdy neslyšel jméno Johna Silvera? Nespočet knižních vydání. Nespočet filmových zpracování i komiksů. To je Stevensonovo nejproslavenější dílo. Kniha má své kouzlo, byť je na ní přeci jen s postupem času znát doba vzniku. Další kousek, na kterém jsem v dětství vyrůstal. A znovu po ní šáhl před cca 10 lety. A i po těch letech určitě v mých očí neklesla.

Meda77

Jedna z nejznámějších Stevensonových knih a dnes už klasika. Námořní dobrodružství o honbě za pokladem je krásně vyprávěno. V tehdejší době byla kniha oblíbená, jako dnes piráti z Karibiku. Poctivé 4starsy.

kristijan
24.09.2021

Má to pomalejší rozjezd, ale jak se do děje víc dostane Silver, začne to být zábava. Zvlášť ke konci mě jeho kličky hodně bavily. A kapitán Flint ani nemusel v knížce osobně vystupovat, aby se z něj stala legenda. Mrtvola jako šipka k pokladu - tomu říkám pirátský majstrštyk. Johoho!