Pojídač stínů

Pojídač stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1350/bmid_pojidac-stinu-u65-1350.jpg 3 20 5

Třicetiletá válka - Praha: město obsazuje vojsko katolické ligy. Temné uličky, dvory a zákoutí však čeká ještě mnohem větší nebezpečí - strašidelný vrah, který krade stíny svých obětí. Doslova k nepříčetnosti ho přivádí mladá dívka Sarai, která slídí po příčinách smrti svého otce. Pronásleduje ji chudinskou čtvrtí i paláci až do židovské čtvrti. Sarai obklopují plameny, a když vyjde z hořících domů, pohlédne přímo do hrůzné propasti – do tváře pojídače stínů...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Der Schattenesser , 1996

Galadwen
08.12.2023 1 z 5

Po deseti stránkách jsem pochopila, že tato kniha není pro mne, po sedmdesáti, že do konce to prostě nevydržím. Vidím, že své čtenáře si našla, ale já příště dám na instinkt - obálka a podtitul varují předem - a v knihovně se zdaleka vyhnu všemu, co zavání židovskou mystikou, babou Jagou, slepičími ženami, požíračem stínů a podobnými nesmysly. Není to ani historický román, ani detektivka, dokonce ani fantasy, která by mne oslovila. Nedočteno, ztráta času.

renefer
07.08.2023 3 z 5

Tak tohle bych označila termínem "gotický román". Shodou okolností jsem četla před touto knihou Sedmikostelí, které má označení "gotický horor", ale musím říct, že pokud hledáte nějakou tu gotiku, tak tohle je to pravé ořechové.

Freedomova
24.05.2019 3 z 5

Kniha je zajímavá, čtivá, místy dost strašidelná, ale na můj vkus překombinovaná. Oceňuji především dobový popis Prahy a originální námět. Konec mě bohužel zklamal.

kuky921
12.03.2015 4 z 5

Knížka se četla velmi lehce a závěr je velmi zajímavý.

Dandulka
11.03.2012 5 z 5

Pěkné, místa až moc strašidelné......