Pohyblivé obrázky (limitovaná sběratelská edice)

Pohyblivé obrázky (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483914/bmid_pohyblive-obrazky-limitovana-sberat-5kI-483914.jpg 4 1197 93

Desátá kniha ze série Úžasná Zeměplocha v limitované edici. Všechno začalo v tajemném Holly Woodu – Svatém lese. Tam se zrodila jistá myšlenka, a když pak alchymisté na Zeměploše objevili magii stříbrného plátna, roztočily se kamery, takže skřeti-malíři sebou museli skutečně hodit. Brzy se vynořily první mužské a ženské hvězdy a pustili se do boje se zlem a filmovou reklamou. Dejte si sáček brambůrků a sledujte natáčení světového trháku Střed proti Okraji – nejpodivnějšího filmu z prostředí občanské války. Vášnivá sága lásky odehrávající se pozadí válkou šílícího světa! Budete žasnout! Vystupuje tisíc slonů!... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Moving Pictures , 1990

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Hollywood po zeměplošsku! Tisíc slonů a jeden zablešený psík Gaspoda! Studentská sleva!

Ben Nevis
16.09.2013 4 z 5

Parodovat komerci je vděčné téma, ale ten Hollywood mi tam přišel přitažený za pačesy z Podzemních rozměrů. Není to Zeměplocha, je to náš Hollywood naroubovaný na Zeměplochu. Však také filmy zmizely ze světa stejně náhle, jako se objevily. Nechejme postavy Zeměplochy ovládnout démony a můžeme tam mít počítačový průmysl, automobilový průmysl, prostě cokoliv z našeho světa.

Ale abych jenom nekritizovala, je to zábava hodná Pratchetta a parodie na slavné filmy se povedly. Jako celek to má slabší příběh, ale detaily stojí za to.

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Tento díl mě nenadchnul tolik jako jiné… Možná mi chyběly mé oblíbené postavy jako jsou čarodějky a Smrť, ale Gaspoda to docela dost zachraňoval :-

Maica
13.07.2013 4 z 5

Parádní, nonsensózní, zeměplošské. Moc se mi líbí Pratchettův styl. Přesto se mi Pohyblivé obrázky líbily o něco míň než Otec prasátek.

kniholka
11.07.2013 4 z 5

Přečtěte si to, čeká vás mnohé a navíc tisíc slonů!! :-)

yueh24
09.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha ze Zeměplochy, kde si Pratchett dělá legraci z Hollywodu a vůbec filmového průmyslu a věcí souvisejících. Určitě jeden z lepších příběhů ze Zeměplochy.

Atuin
06.05.2013 5 z 5

Terry Pratchett ve velice dobré formě:) No koho by nepohtil Svatý les, nebo taková Rubína, která jde s dobou a o nějaké házení šutrem mezi oči už nemá zájem, chce květiny a co takhle strom:) Obdivovatel je přeci pěkný kousek ten by na to luční kvítí ani pořádně neviděl.....Psát komentáře k T.P. je těžké, protože Zeměplocha se buďto zalíbí nebo nezalíbí a když se zalíbí tak celá od Okraje po Střed a je pak v podstatě úplně jedno v jakém příběhu se nacházíte,jen když se tam nacházíte. Užijte si ji, se vším všudy.

gomaki
26.09.2012 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů Zeměplochy...Zbožňuju ty narážky na "náš svět" a Gaspodu...toho prostě musí člověk milovat:)

vhumanik
12.05.2012 5 z 5

Jeden z nejzajímavějších námětů a jedna z nejlepších knih o Zeměploše.

valda
08.03.2011 4 z 5

Zemře poslední strážce brány a nemá nástupce. Skrz bránu se začne oslabovat realita, čehož využijí Věci, které se chtějí dostat do skutečného světa. Aby realitu dále oslabili, tak začnou vytvářet Holy Wood, kde realita není tak důležitá. Celý Ankh-Morpork potom propadne Holy-Woodskému šílenství. Alchymista Thomas Silverfish vynalezne osmocelulózu (film) a stane se producentem a vychytralý prodavač párků Těpic Aťsepicnu režisérem, úspěšný nekonečný student magie Viktor společně s vesnickou dívkou Ginger hlavními hvězdami a bodyguarda jim bude dělat přímočaře myslící trol Navážka. Viktor se taky spřátelí s mluvícím voříškem Gaspodou a psem hrdinou Laddie (Lassie).
Pratchett si tentokrát dělá legraci z němé éry Hollywoodu. Nechybí trol, který si dal přezdívku Rambonit, 1000 slonů na dobírku kráčejících zkrz říši Yetiů, nebo King Kong tak trochu naruby.
Bohužel celá kniha je hodně natažená. Pořád se točí kolem stejného tématu a po nějaké době začne nudit. Myslím si taky, že například volba hlavních postav, jako je třeba Kolík, taky nebyla nejlepší. Kolík funguje skvěle, jako vedlejší postava, ale na hlavní postavu je moc plochý. Téma mi prostě nějak nesedlo, trochu se ztrácel děj na úkor narážek na Hollywood, nenašel jsem ani nějakou delší pasáž, která by mě vysloveně hodně bavila, jako v ostatních knihách.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Pratchett si vzal do merku Hollywood a že z toho vznikla skvělá kniha je snad jasné. Kousek od Ankh-Morporku ve Svatém Lesíku se probouzí pradávné kouzlo Hollywoodu a ovládne celé město. Kolík Aťsepicnu v nejlepší fomrě, chytrý pes Gaspoda a další zvířectvo, strýček Oskar a tisíc slonů!

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Zrození filmu aneb Kolík Aťsepicnu v akci :) Dávám pět hvězdiček, i když se to odehrává na Zeměploše, dokonale to kopíruje náš Hollywood :)

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Zrození filmu, jak jej neznáme. A stojí to za to! Trollové, trpaslíci, lidé a taky pejsek Gaspoda, podléhají i bojují s kouzlem, jakým nás spoutává film.

Zeměplocha filmový průmysl

Terry Pratchett