Pohyblivé obrázky (limitovaná sběratelská edice)

Pohyblivé obrázky (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483914/bmid_pohyblive-obrazky-limitovana-sberat-5kI-483914.jpg 4 1196 92

Desátá kniha ze série Úžasná Zeměplocha v limitované edici. Všechno začalo v tajemném Holly Woodu – Svatém lese. Tam se zrodila jistá myšlenka, a když pak alchymisté na Zeměploše objevili magii stříbrného plátna, roztočily se kamery, takže skřeti-malíři sebou museli skutečně hodit. Brzy se vynořily první mužské a ženské hvězdy a pustili se do boje se zlem a filmovou reklamou. Dejte si sáček brambůrků a sledujte natáčení světového trháku Střed proti Okraji – nejpodivnějšího filmu z prostředí občanské války. Vášnivá sága lásky odehrávající se pozadí válkou šílícího světa! Budete žasnout! Vystupuje tisíc slonů!... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Moving Pictures , 1990

Shaxx
09.08.2021 3 z 5

Za mě jedna ze slabších Pratchettovek, nějak mi nesedla. Myslím, že jsem většinu referencí zaznamenala, ale celkově to pro mě nefungovalo...

Kubayz
08.05.2021 4 z 5

Pro mě zatím nejvzdálenější kniha ze Zeměplochy. I zde je dost specifického humoru, ale části příběhu se vlekly a až ke konci začala knížka nabírat na obrátkách. Za mě horší než jiné Zeměplochy, kterým jsem dal 4 hvězdy, ale lepší než knihy (jiných autorů), které dostaly 3.

boxas
26.03.2021 4 z 5

Farmáři se podívali jeden na druhého.
"Tož to si mňa na mú dušu zoraj a osej kvítkama," prohlásil ten druhý.

No a takové jsou i moje pocity po přečtení Pohyblivých obrázků. Je tam všechno se vším (včetně slonů), s výjimkou čarodějek, což mě mrzelo. Nebyla by špatná představa těch tří v kině s pytlíkem popcornu.

Simi
19.02.2021 4 z 5

Pratchettova série o Zeměploše je neuvěřitelná. Tak různorodá a přitom se příběhy i postavy setkávají. Hezký příběh o holywoodské nerealitě. Potkáme tu Navážku (ještě bez chladící helmy), Gaspodu (na konci už nemluví), Kolíka (zase mu to nevyšlo), Kvestora (nezávislého na sušených žabách) a další.
Úžasná hláška: “Můžu Vás vyrazit, kvestore? ...Ne, kancléři, já mám definitivu....V tom případě mně pomozte vylézt a půjdem se poohlídnout po něčem k pití. “
Tohle by mělo být v příručce pro manažery.

puczmeloun
22.01.2021 3 z 5

Opravdu znepokojující kniha. Je podivné číst o Hollywoodu, tedy pardon Holy Woodu, z tohoto pohledu. Nebyl by to Terry Pratchett, kdyby i k tomuto tématu nenašel úplně jinou cestu. Vše je v těch správných barvách filmových světel, s jiskřičkami v očích, na červeném koberci, a nechybí ani onen nepostradatelný zlatý "strýc", ale promítání je to temné, magické a vše důležité je skryté pod povrchem. To, co u mě v jiných knihách Zeměplochy vyvolává smích a úsměv, tady vyvolává až nepříjemné mrazení. Je to každopádně dobré a poslední čtvrtina knihy je opravdu vynikající...

Poznámka: Už jsem úplně zapomněl, že i Kvestor byl kdysi příčetný :)

honyczek
22.09.2020 5 z 5

Příběh o životě před kamerami i za nimi přináší zábavné momenty založené na fantaskních představách o realitě. Na Zeměploše se však reality prolínají, takže je možné i to, co možné není. Ostatně tak je to i běžném filmu.

Knížka mě bavila a pobavila svojí originalitou. Super!

Haloon
11.09.2020 5 z 5

První Pratchett, kterého jsem měl tu čest přečíst, a že to byla jízda. Asi žádná kniha mě zatím tak nepobavila. Přesto byly mezi naprosto šílenými a komickými momenty i chvíle, kdy čtení vázlo a děj byl nezajímavý. Ale čert to vem, ať žijí Pohyblivé Obrázky!

moonell
14.08.2020 3 z 5

Zatím asi nejslabší Pratchettova kniha, kterou jsem četla. Hlody jsou pořád a uchechtla jsem se hodněkrát, ale příběh vázl a místy jsem se ztrácela v překladu (doslova, hádám).

mira399
14.07.2020 4 z 5

Jak mám Pratchetta ráda a čtu Zeměplochu v řadě,tak tahle knížka mi prozatím sedla nejméně. I tak je to kvalitní čtení,ale nepobavila jsem se jako u předchozích dílů.O to víc se těším na Sekáče :-)

kurama45
13.07.2020 5 z 5

Aťsepicnu, ak toto nebol najlepší hollywoodský počin v histórii :D.

Akana
29.06.2020 5 z 5

Takže tentokrát to schytává filmový průmysl, ale samozřejmě není zdaleka sám. Svůj díl dostává i takový H. P. Lovecraft. a drobných pomrknutí, pošklebků i drsnějších šťouchanců do všemožných stran je určitě víc. Základní povědomí o klasické hollywoodské éře se hodí aby si čtenář všechny ty fórky vychutnal, ale ani úplný filmový analfabet nepřijde zkrátka. Vedle nových postav se tu samozřejmě objevuje i několik známých tváří. Přítomnost Smrtě a knihovníka už patří k dobrému vychování, ale hezky se vybarvil třeba taky Kolík Aťsepicnu, který dostal oproti účinkování ve "Strážích" o dost víc prostoru. Z mé strany jako téměř vždy plná spokojenost, snad jen v případě sloní objednávky jsem tajně doufal v nějakou brutálnější pointu.

n.ezn.amy
15.04.2020 5 z 5

Co se stane, když ve slavném Holly Woodu objeví magii stříbrného plátna? Vznikne opět skvělá kniha plná humoru. Pratchett uměl napsat skvělou parodii na kinematografický svět slavného Hollywoodu

špulo
15.03.2020 5 z 5

Asi to bolo trošku ploché, ale asi aj primerane k téme. Asi ale ide o naj paródiu filmového priemyslu, aká tu kedy asi bola....

alfinha2321
22.07.2019 3 z 5

Čtvrtý přečtený Pratchett a zatím asi nejslabší. Ne, že by to bylo špatné, to rozhodně ne, ale nějak mě ta kniha úplně nechytla a raději jsem dělala jiné věci, než šla číst. Příběh mi přišel hrozně natahovaný a to vyvrcholení... no to tam skoro nebylo :) Tak doufám, že další budou zase o chloupek chytlavější.

Hadati
09.07.2019 5 z 5

Jak napovídá název této knihy, tentokrát si vzal Pratchett za cíl zparodovat svět kinematografie. Užijete si tak mnoho narážek na známé filmy, filmové postavy anebo na svět showbyznysu. Hlavní postavu Viktora, studenta magie, který se rozhodne dát se na dráhu filmového umění, považuji za nejméně zajímavou hlavní postavu Pratchettových Zeměploch. To ale moc nevadí, protože i když je Viktor nezajímavý, kolem něj se toho naopak děje mnoho vtipného a zábavného. Můžeme tak sledovat, jak si nový Arcikancléř Neviditelné univerzity poradí ve své funkci, a jak mágové reagují na krizi ohrožující jejich svět. Pronikneme do milostných námluv trollů a do snahy Kolíka ASP vydělat v kinematografickém oboru. Tedy vlastně v oboru pohyblivých obrázků. A také se dočkáte tisíce slonů! Nejspíš.

Odkazů na filmovou tvorbu je tu tolik, že jen málokdo pochytí všechny odkazy najednou. Napadlo vás třeba, že Společnost pohyblivých obrázků století Ovocného netopýra Kolíka ASP je parafrází na filmové studio 20th Century Fox?

Vidlička
02.05.2019 2 z 5

Táák tohle mě hodně nudilo... Opravdu to psal Terry? Poloviční délka by neuškodila, možná ani třetinová ne. A nebýt Gaspody a výletu mágů do kina, ani moc hlášek by se nenašlo. Stejně jako děje. Škoda, i mistr tesař se někdy utne.

slawa.cap
27.04.2019 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Určitě jeden z lepších dílů Zeměplochy. Téměř nekorektní satira na filmový průmysl. Nejvíc mě asi bavila linka se slony a mohla být trochu víc rozpracovaná. Příběh celkově byl poutavý a asi by fungoval i bez mysteriozní části, ale chápu, že je to propojení celého univerza. Jen zjišťuji, že mágové jsou asi nejhloupější a nejnudnější tvorové Zeměplochy.

vevu.
24.04.2019 4 z 5

Místy jsem se v příběhu ztrácela, ale jako celek mě bavil.????

TERRORDROME
04.03.2019 3 z 5

Pratchett tentoraz ryje do Hollywoodu a jeho pozlátkovej plochosti. A keďže sa to odohráva na Zemeploche, je aj tá satira dosť plochá. Alchymisti vynájdu film, niekto prihodí popcorn, postavia mestečko Holy Wood plné maľovaných priečelí, občas hádžu hlášky ako "keď to krváca, môžeme to zabiť" a hrdinka má halušky o tom ako stojí nad mriežkou a vzduch jej fúka pod sukňu. Väčšina z týchto narážok a citácií ma vôbec nebavila, snáď okrem vízií tajomného zlatého muža s mečom a rozhodne scéna s obrou ženou držiacou jačiacu opicu. Hrdina je na začiatku zaujímavo opísaný ako extrémny lenivec ktorý radšej poctivo posilňuje, lebo nosiť kilá naviac je príliš namáhavé, ale v zbytku knihy na tom nezáleží a je to v postate nímand. Viac zaujal cynický zázračný pes Gaspoda či trollské dvorenie tehlami po hlave. Samozrejme že nejaké tie vtipné scény a hlášky tam boli, ale celkovo to bolo proste také pozliepané čosi, čo nebolo ani dosť absurdné ( ako trebárs Pyramídy ), ani dostatočne dejovo prepracované a tak ostalo iba niekde visieť. Vypichol by som určite pasáž kde zbor mágov ide do kina, maskujúc sa pravými falošnými bradami a následne začnú z plátna vyliezať monštrá čo držia pokope iba silou vôle, to bolo konečne správne iskrivé. No a to je asi tak všetko čo by som k tomu povedal.

zuzana4291
25.02.2019 3 z 5

Z této knihy jsem velmi rozpačitá. Začátek knihy byl skvělý, říkala jsem si, že ji nemohu pomalu odložit. Napínavá a neustále se něco dělo. Od poloviny knihy se vše zlomilo a snažila jsem se prokousávat až do konce. Nebylo to tím, že by kniha změnila styl, ale spíš o to, že když se vše hodně opakovalo, tak toho už bylo prostě moc. Až to nakonec bylo nudné.

Zeměplocha filmový průmysl

Terry Pratchett