Pohřebiště obětí

Pohřebiště obětí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421890/mid_pohrebiste-obeti-5u0-421890.jpg 4 70 21

Lucas Davenport série

Je večer čtvrtého července a Layton Burns junior konečně našel vhodné místo, kde se může poprvé pomilovat se svou dívkou. Je to opuštěná farma uprostřed kukuřičného pole. Je tu hezky a ticho, jen tu něco velice páchne… Hoch se o puchu zmíní zástupci šerifa a ten po prohlídce pozemku objeví něco strašného – v zásobníku na vodu je nacpáno tělo. Pak objeví další a další. Než se případ dostane k Lucasi Davenportovi, najde policie patnáct mrtvol. A jako by to nestačilo, Lucas učiní při pátrání vlastní zneklidňující nálezy. Oběti byly zabíjeny vždy během léta, každý rok jedna. Jak to, že je nikdo nepostrádal? Jisté je, že vrah musel být místní. Možná to byl někdo, koho sousedé vídali každý den.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Field of Prey , 2014

Marcik7
26.08.2023 5 z 5

U staré farmy v nepoužívané nádrži najdou pozůstatky více než dvou desítek žen. Kdo a jak dlouho zde schovával těla svých obětí a kdo byly ta ženy? Lucas Davenport jako jediný je schopen najít zrůdu, libující si v mučení, znásilňování a zabíjení a nakonec i zachránit svoji kolegyni, která se stala poslední jeho obětí. Od začátku do konce napínavé, prakticky žádné hluché místo.

Zlatinka.Emilly
04.02.2023

To se prostě nedalo ....

Nočnípták
30.04.2021 5 z 5

Moje první kniha od Johna Sandforda. Bezvadná zápletka. Dobře popsáno jak vyšetřování pokračuje, jak spolupracují vyšetřovatelé s místní policií. Přesto, že je zde tolik obětí, nevyžívá se autor příliš v popisu hrůz. Ač mi to ze začátku tak nepřipadalo, je to jedna z nejlepších detektivek, které jsem v posledních letech četla.
Ráda doporučuji.

Lumír23
10.01.2021 5 z 5

To prostě člověk nepochopí, takovou tu štvavost některých autorů. Tutento bard, to je prostě rychlík, píše ty knihy hrozně rychle. Já to ráno otevřu, je neděle podvečer a už to mám dolouskaný. Nebo to je tím, že to čtu rychle já? Zase výborný díl série, poctivá, hutná, klasika žánru.

1amu
20.01.2020 4 z 5

To podstatné zde již napsal čef. Autora mám rád (jak sérii s Davenportem, tak tu s Flowersem).Řemeslně odvedená práce (konec konců jde o nositele Pulitzerovy ceny), ale pořád mi při čtení něco chybělo. Není mi jasné, zda šlo o úmysl autora, který poskytne čtenáři jasné vodítko jak vše dopadne, a přitom se věnuje na mnoha následujících stránkách kvantu informací, odboček (i záhybů-jak by řekl Jára Cimrman)- zřejmě chtěl zmást čtenáře. Také mohlo jít o vyšší honorář ve smlouvě s ohledem k počtu stran.
Ale pořád jde o vysoký standard.

jamajka99
20.03.2019 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček. V pondělí zakoupena, a už nabízím. Bezvadné napínavé čtení :-)

Misan1993
05.02.2019 4 z 5

Kniha nenadchla ani neublížila. Znám knihy co mě ponoří do děje více.

tomasino
11.01.2019 5 z 5

Opravdu skvělé čtení. Mohu jen doporučit.

markyticka
19.03.2018 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem. Na začátku mi přišlo moc popisu pátého činu, ale později to mělo svojí logiku. Ani mi nevadilo, že hned na začátku byl vrah odhalen. Ke konci už jsem si říkala, co Lucasi proboha řešíš? Proč si pro něj nezajdeš, vždyť jméno už máš! Stačí, abys prošetřil toho posledního ze seznamu…

hana4834
24.01.2018 4 z 5

skvělí jako vždy

Supernova
09.07.2017 5 z 5

Jaj, tohle byla jízda!!! Vlítla jsem do této série, koukám, ve 24. díle - nalákala mě obálka (která, jak se dívám, je z mého pohledu lepší než v originále!) , ale vůbec nevadí. Až příště někde uvidím nějakou "jímku", pokusím se myslet na něco jiného než na to, k čemu ji použil hlavní zabiják. Hra na kočku a na myš mezi Lucasem a psychotickým vrahem a pohled z těchto různých perspektiv udržuje v napětí až do konce. K Lucasi Davenportovi (a Johnu Sandfordovi - pod pseudonymem) se zřejmě ještě vrátím.

Aliii
13.06.2017 5 z 5

Lucas Davenport je můj oblíbenec a John Sandford (Camp) opět nezklamal. I když je knížek s obětmi přes 20, jsou pořád na velmi vysoké úrovni a pro fanoušky detektivek je to jednoznačná volba.

lenka666
18.05.2017 2 z 5

Styl psaní mě neoslovil

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha

Seiers
24.07.2016 5 z 5

Asi nejnapínavější Davenport, co jsem četl. Uvěřitelné postavy, gradující děj, za mě jednoznačně pět hvězd.

a2jana
31.03.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila - doporučuji, napínavá, dobře propracovaná...

čef
11.03.2016 5 z 5

Tato kniha podle mne neskončí v chaosu počítačového věku, protože je to detektivka první třídy, která vypovídá mnoho o tomto podivném světě, kde různí divnolidé uspokojují bezohledně svoje zvrácené potřeby bez ohledu a na úkor ostatních. Mnoho z nich nebude dopadeno nikdy, u některých se to přes těžkopádnost, chyby a nevýkonnost aparátu občas povede a je dobře se to dovídat i fabulačně upravené do větší naléhavosti jako v tomto románu. Něčemu možná více porozumíme, na něco si dáme větší pozor a někdy třeba uděláme něco o trochu lépe a snížíme karmické napětí jako hrdina této knihy.

ovpana
04.02.2016 5 z 5

Úžasná a napínavá detektivka která vtáhne do zajímavého děje kde je vrahem soused kterého lidé výdaji každý den.

Peršanka
20.12.2015 5 z 5

Parádní kousek, Sandford je lepší a lepší.

biki
06.06.2015 5 z 5

Série "obětí" si stále udržuje mimořádně vysokou úroveň, tato kniha se mi zdála dokonce ještě o něco lepší než minulá. Plnokrevná inteligentní detektivka.
(pozn. - ale ani série s Virgilem Flowersem není k zahození).

John Sandford (p)
americká, 1944