Pohřbívání svobody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S vítaným návratem k tradičnímu černému humoru provází Pohřbívání svobody absurditami, kterými dnes na individuální tvůrčí svobodu a zdravý rozum útočí v křečích politické korektnosti na úrovni lokální, státní, eurounijní a globální téměř všechny obory lidské činnosti - politika, zákony, školství, média, umění, náboženství, věda, vojenství, komunikační a sledovací technologie, business, finančnictví, energetika, bezpečnost, medicína, zemědělství, potravinářství i zacházení s odpadem. S citátem Fritjofa Capry "život tu samozřejmě zůstane, ale nebude nutně lidský", nás autor chlácholí, že blížící se destrukci sebe samých a celé planety dokáží přežít švábi, z nichž kosmické moudro s přírodou jistě vytvoří za milion let další humornou civilizaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339013/big_pohrbivani-svobody-Yy4-339013.jpg 3.510
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pohřbívání svobody

francouz
26.08.2018

Byl jsem zvědav, protože jsem měl ke knize rozporuplná doporučení.
Bohužel ta rozpoluplnost se naplno projevila. Ale jelikož já a mnoho dalších žijeme v bublině, tak jsem z ní chtěl vystoupit a přečíst si něco mimo ní.
To o čem autor píše, je přesné, posilování zkresleného pohledu a ignorováním faktů jej popírajících.
Na jedné straně jsou názory se kterými nemohu nesouhlasit, ať je to vzdělanost, mnohokrát citovaná 1984, Nietzeho a další.
Na druhé straně od Masarykova tatalitního Československa až po nehulváta a nerasisty Trumpa a zamlžování nekalostí Clintonové, až po statistiky teroristických útoků, jejichž čísla si mohl autor, alespoň ověřit než je takto jednostranně podal. Nikde jsem podobné statistiky nenašel, ano je to o tom o čem autor píše, je třeba nejenom vstřebávat články, ale taky si je ověřovat a utvářet si vlastní názor.
Velmi oblíbený je útok na neziskové organizece. Na druhou stranu, si představme, kdyby tady nebyly, nebyl by to jeden z článků, jak pohřbít svobodu.... Neříkám, že je všechno dobře, ale takto bagatelizovat, mě příjde opravdu moc. Ale ono to stojí strašně moc a je to velmi líbivé, stejně jako islámští teroristé, zejména, tedy na území Čech.
Schengenská dohoda a jim podobné,..... Ztráta národní identity a co víc nemůžeme chránit vlastní hranice a bránit živlům, aby se dostali k nám. Je vidět, že mnoho z nás zapomnělo, jaké to je stát na hranicích a být naprosto v područí Pana celníka. Já to bohužel zažívám každý měsíc. Co volný pohyb kapitálu a podobné vymoženosti, které stojí za zjednodušeným obchodem v Evropě...
A vrchol tomu nasadil autor, tím, že se k s.r.o., postavil jako k představitelům kapitalistického zla. Oni přeci ničím neručí, jsou to defakto zločinci... No myslím, že podobně smýšlí mnoho berních úředníků... Bohužel, to jsem si myslel, že něco podobného jsem slyšel v devadesátých letech naposledy.
Děkuji za pohled na demokracii z jiné strany a nelituji peněz, které mě knížka stála.

michal999
28.03.2018

Prostě výborné. Pana B. Kurase jsem si velice oblíbil... Knížka je pro každého, kdo rád přemýšlí nad současností, stavem společnosti i civilizace, a i když to občeas rozhodně není jednoduché a příjemné čtení, vřele doporučuji.


RenataP
01.02.2018

Souhlasím s Metrouškem. A doporučuju všechny další knihy.
Autor otvírá svá oblíbená témata, politika, média, lidstvo jako takové v souvislostech, které máme možná denně na očích, ale nejsme schopni je nějak výrazněji vidět z nadhledu. Proč tomu tak je a jak se udržujeme v těch stavech všednodennosti a jak lidstvo funguje a kam směřuje… skvělá kniha, ze které se nesluší prozrazovat víc, protože média pracují tak jak si myslí, že by pracovat měla, zemědělství i průmysl je čirý zisk pro pár vyvolených a to ostatní? U téhle knihy se i zasmějete. Sice trochu hořce, ale… Stojí to za to. Je to nesmírně čtivá kniha.

Metroušek
30.01.2018

Kurase čtu rád, protože je to, podobně jako třeba bohužel již zesnulý Luděk Frýbort, sčetlý, inteligentní a podnětný autor se širokým rozhledem, který se nebojí psát o nepříjemných věcech. Sice se dost opakuje, ale což, zrn je v jeho knihách spousta, a to zrn různého druhu. Chápu to, čeho je plný, a mé obavy o Západ a obavy z islámské migrace jsou podobné. Toto je jedna z jeho slušných knih, na kterých mi sice vadí, že jsou místy podány jako zápisky z četby a komentáře k ní, nebo jako rozšířené články autora, ale Kuras má široký rozhled a k těmto citovaným, aktuálním dílům bych se asi jinak nedostal. Je dobré podobná díla číst, protože to, co nás v nejbližších letech čeká, bude zřejmě zostření současných problémů Evropy, a více či méně radikální pokusy tyto problémy, jež už naštěstí nelze nadále zakrývat, nějak řešit. Nejsem asi sám, kdo cítí ve vzduchu vítr změn, stejně jako tomu bylo ve 2. polovině 80. let. Ne každá změna však vede k lepšímu, tak bych byl docela opatrný. Kuras nabízí řešení, se kterými nemusíme vždy souhlasit, ale která je třeba brát v potaz. Nedá se sice čekat, že "elity", které si svobodně a za vydatné sofistikované i primitivní, avšak bezohledné a efektivní manipulace volíme, dokáží uskutečnit nějaká schůdná řešení, a obávám se, že natropí spíše více škody než užitku, neboť hledat řešení izolovaně nebo v zemích, kde zítra znamená včera, není prozíravé, ale je důležité, aby se konečně věci pohnuly. Pak se řešení začnou objevovat. Kurasovy knihy vám mohou pomoci lépe vidět, co se děje, a jak začít život své rodiny směrovat tak, aby vás negativní změny ohrozily co nejméně. Padouchů je mnoho, ale snad je, dá-li "Budu, kterýž budu", přežijeme! (Ano, toto je reklama na vynikající Kurasovu knihu Jak přežít padouchy.)