koupit knihy

Benjamin Kuras

česká, 1944

Nahrávám...

Nová kniha

Deník zamilovaného viruse

Deník zamilovaného viruse - Benjamin Kuras

Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít. Stává se tak pro virusový establishment stíhaný... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 38 knih

Komentáře (6)

OSOBA
12.07.2020

Rád bych věděl tolik co pan autor a uměl to pojmenovat a souvislosti spojit, smekám před jeho vědomostmi a znalostmi. O to více zírám nad bohorovností některých "komentátorů" bez vzdělání a znalostí, jak p. Kurase zatracují. Oni nic nevědí, ještě to přiznávají, ale "tak nějak cítí, že on píše bez vzdělanostního základu" nebo "jeho knihy jsou plné polopravd a demagogie" . A do třetice "stačil mně jediný rozhovor, abych pochopila, že od něj nic nemusím číst." Ale to jejich sebevědomí jim by bylo možno závidět, ovšem svojí reakcí jen přiznávají svoji nevědomost a hloupost... Holt, když mě někdo intelektuálně přesahuje, nejlepší je ho srazit z piedestalu a ponížit. Spíš to vypovídá o osobě kritizující, než o autorovi knížky...

dominik4045
20.12.2019

Pan Kuras je typický Klaus, kterému vadí všechno a všichni — islám, feminismus, liberalismus, gender, LGBTQ komunita, imigranti, prohnilý Západ. Typicky prostě všechno, co nechápe, a tak o tom všem pravidelně píše své knihy plné polopravd a demagogie. Smutné.

Chesterton
04.05.2018

Já tedy nevím. Muž četl a občas mi citoval Jak zabít civilizaci. Oba jsme přečetli poměrně zodpovědně Ciao sexu a mnoho zdejších komentářů a nabyla jsem dojmu i vzhledem k životopisu autora, že pán mluví dost do všeho. Trošku, že by nějaký mindráček z něhož se vypisuje? Alespoň v knize co jsem četla byl občas dost trefný a vtipný, ale to bylo asi tak všechno. Nemám příliš ráda muže, co mluví skoro do všeho bez poctivého vzdělanostního základu. Sama toto vzdělání nemám, abych mohla oponovat, ale pocitově a lidsky jsou to velice specifické texty hrající na určitou, ne vždy fér notu.

newtory
26.02.2018

P.S. Už párkrát sa mi stalo, že som sa na základe dobrého rozhovoru tešil na dobrú knihu, nestalo sa...
Navyše naše názory na niektorých autorov formujú (deformujú) informácie zo sekundárnych (pre nás relevantných) zdrojov, takže veľa krát nemusíme knihu ani otvoriť a názor máme hotový často to takto funguje v menej vyspelých civilizáciách (Salman Rushdie: Satanské verše) ale ani tie vyspelejšie nie sú výnimkou, odkedy máme sociálne siete,ktoré nám podsúvajú názory na "tisíce vecí" s ktorými v živote neprídeme do styku, ale kusá informácia nám umožní vec poznať a stať sa na ňu "odborníkom", ktorý šíri svoje "poznanie" ďalej (veď to je poslanie sociálnych sietí "vychovávať odborníkov na všetko")
Keby to fungovalo "absolútne", tak by dnes mnohí v súčastnosti renomovaní autori zapadali prachom anonymity.
P.S.1. Tým nechcem povedať, že Benjamin Kuras je renomovaný autor, alebo že ním v budúcnosti bude.
Benjamin Kuras je výborný pozorovateľ sveta, ktorý má schopnosť veci predvídať, domýšľať a pomenovať. Pracuje s faktami a nepodriaďuje závery z nich vyvodené názorom establišmentu. Hovorí o veciach nepríjemných, ktoré mnohým nemusia zapadať do ich obrazu sveta (je to každého právo, aj cestujúci na Titanicu boli presvedčení, že sa plavia na jednej z najskvelejších lodí vtedajšej doby).
Má zmysel pre humor, aj keď (len) čierny a jeho sarkazmy by boli smiešne, keby neboli také pravdivé. Núti zamýšľať sa bez ideologických okuliarov a denné svetlo bez nich je pre mnohých príliš ostré...
P.S.2. A preto čítajte "Benjamina". Na optimizme vám to síce nepridá, ale dočerta s optimizmom keď podpalubie je plné vody.
P.S.3.
Onen inkriminovaný rozhovor:
https://www.knihcentrum.cz/benjamin-kuras-civilizacni-trilogie-prospikovana-spetkami-humoru

ladyfromskye
16.05.2017

Klidně si mě ukamenujte, ale stačil mi jediný rozhovor (ten, který byl uveřejněn v Knihcentrum revue v čísle 11-12/2016), abych si hodně rychle rozmyslela, zda si mám od tohoto autora něco přečíst. Ve zkratce: všichni jste psychicky nemocní a úplně blbí, já se rád poslouchám a o všem vím všechno a samozřejmě vím všechno nejlíp. Děkuji, víc vědět nepotřebuji.

nightlybird
12.09.2016

Kurase znám ještě z dob, kdy se jmenoval Míla Kuraš. Už tenkrát mu to docela myslelo. Od ´68 jsem se s ním sice neviděl, nepředpokládám ale, že by nějak podstatně zblbnul.