Pohádky z ementálu

Tato knížka upoutá nejen dětského, ale též dospělého čtenáře, jemuž nechybí alespoň špetka hravosti a smyslu pro humor. Pojednává totiž o osudech „člověka ementálského“, tedy o lidech žijících na samém konci doby kamenné v údolí pohádkové řeky Emme. Na stránkách této roztomilé knihy se dozvíme, kterak Ementálci železné nástroje používat začali, kterak se živnostem pekařské, kožešnické, truhlářské a dalším velkého rozkvětu a úcty dostalo – zkrátka kterak šťastně i nešťastně se odvíjel život v oněch dávných dobách, kdy všechno teprve vznikalo a kdy nejběžnější věci byly ještě převratnými novinkami...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55581/pohadky-z-ementalu-55581.jpg 4.65
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Pohádky z ementálu

Ikkju
03.10.2018

Příběhy ementálských pralidí, kteří si postupně přicházejí na objevy věcí i činností, například vynález harfy díky brnkání tětiv luků.

Vtipné čtení po depresívních Broučcích přerušuji jenom občasným"hají!", nebo tématickým láteřením: "do psí ďoury, ale už!"

mot33
25.07.2017

Tady nemám co dodat prostě OK.

Hoshi
29.01.2017

Pohádky z ementálu jsem kdysi vyhrála za nějakou výtvarnou soutěž a od té doby jsem ji četla již tolikrát, že bych ji mohla převyprávět z paměti. Pohádky jsou čtivé, humorné a stále v nich nacházím něco nového a i když jsem zase o rok starší vím, že se ke knize budu stále a stále vracet. Tuto knihu všem vřele doporučuji :)

pohádky pravěk

David Jan Novotný