Kdo s ohněm zachází

Kdo s ohněm zachází https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203342/bmid_kdo-s-ohnem-zachazi-1lB-203342.jpg 4 185 56

Podrychtář Václav série

Volné pokračování historické detektivky Smrt nosí rudé škorně se opět odehrává ve středověké Praze, a to v prosinci roku 1399. Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského, řeší další případy. Nemá toho na svých bedrech málo: kromě zmizení biřice Vohnouta, požáru v radní síni, nepořádku v obecní pokladně a hledání viníků se musí potýkat s řadou dalších menších či větších problémů. Snaží se také odhalit identitu tajemných jurátů, kteří zřejmě stojí i za přepadením biskupova poselstva, a odkrýt podvody alchymisty s nekalou pověstí. A ke všemu občas na Václava svými tajnými ženskými zbraněmi skrytě zaútočí manželka Kateřina, toužící po nových šatech na očekávanou korunovaci...... celý text

SSTknihy
05.07.2021 4 z 5

Má to ten podrychtář Václav těžkou službu! Každou chvíli někde hoří, po Starém městě se potloukají pobudové a vrazi, nadřízení ho každou chvilku za něco seřvou a kdyby nehlídal tu nevycválanou bandu biřiců, propili by i vlastní zbroj. A to se ještě blíží korunovace a Václavova žena nemluví o ničem jiném než o parádním vohozu na tu slávu. Prostě zase jeden epochální výlet do středověké Prahy, který nepostrádá vtip, napětí a trochu historie.

DuncanIdaho
03.06.2021 5 z 5

Jde o zábavnou knihu. Četla se mi dobře. Poznal jsem zde i několik pro mne nových staročeských slov.

martinakovarova
25.05.2021 5 z 5

Prvni knihu jsem precetla a tuhle a s ni dalsi jsem si koupila jako audioknihu. Konecne jsem nasla to, co jsem hledala! Kdyby slo dat deset hvedzicek, tak bych je dala. Uzasne cteni!

katallinka
23.02.2021 4 z 5

Zápletka mi tentokrát připadala trošku slabší, ale to prostředí a vykreslení středověké Prahy je skvělé. Navíc hlavní postavy jsou moc sympatické, dohadování mezi Václavem a Kateřinou mě vždy rozesmálo.

soupik2012
17.02.2021 5 z 5

Pokračování, které dějově volně navazuje na předchozí knihu, je výrazně vydařenější. Jako kdyby si pan Hrdlička přečetl výtku kterou jsem měla ke knize Smrt nosí rudé škorně a v tomto novém příběhu všechny nedostatky odstranil. Na jedné straně ledujeme padoucha a jeho postupné kroky. Z druhé strany zase můžeme sledovat běžný život podrychtáře Václava. Atmosféra příběhu je vykreslena do těch nejmenších detailů, takže jsem měla pocit, že jsem součástí děje. Kniha si mě navíc získala velmi vkusným humorem. Opravdu mě nenapadá vůbec nic, co bych této knize mohla vytknout. Audioknihu čte osvědčený, kvalitní narátor Vasil Fridrich.

Vestička
11.02.2021 5 z 5

Před vánoci nebyl radno zdržovat se doma. Pořád se něco vařilo uklízelo a zase vařilo a uklízelo a peklo, no prostě peklo. Průměrná zápletka, možná lehce nad, přestože detektivka to není. Krásná čeština, extrémně mile postavy. Jako živé. Skvělá atmosféra. A spoustu se toho dozvíte. Poslouchala jsem jako audio, a musím říct , že i díky skvělému namluvení, je to jedna z velmi velmi mála knih, do které se ráda znova pustím.

Vesmich
07.12.2020 5 z 5

Paráda nastavená prvním dílem pokračuje i ve druhém, který časově pěkně rovnou navazuje. Už to čtu i s mapou Prahy před sebou a vybavuji si, kudy kdo kam chodí a kde kdo koho morduje. Super!

efko72
04.12.2020 5 z 5

Poutavý čtení. Kdo má rád středověkou Prahu, neodtrhne se.

jprst
23.05.2020 5 z 5

Další autorova povedená kniha, která ještě překonala překonala první díl. A opět je velkým plusem příběhu snaha autora držet se historických skutečností tehdejší doby. Prostě historická detektivka podle mých představ.

vladislav6610
29.01.2020 5 z 5

Zajímavý děj,zajímavá zápletka. Nový oblíbený autor.

sapphire63
21.08.2019 5 z 5

Opět skvělá detektivka pana Hrdličky.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Tentokrát podrychtář Václav vyšetřuje, kdo zapálil radnici ... Trochu zamotaný druhý díl série.

wooloong
16.10.2018 4 z 5

Pěkný historický příběh trochu okořeněný detektivní zápletkou. Pravá detektivka to nebyla, protože autor nedodržuje její pravidla. Zato jsem se díky autorovi a jeho způsobu vypravování včetně používání dobových výrazů ocitla na chvíli ve středověké Praze a dobře se pobavila - spousta humoru a sarkasmu. A ještě bych vyzvedla krásné ilustrace. To hemžení postaviček ve středověkých uličkách a poblíž chrámů nemá chybu.

Boby17
21.09.2018 5 z 5

Právě jsem dočetl další příběh podrychtáře Václava a jsem moc spokojený. Knížka se mi líbila, měla spád, vtip a také jsem se dozvěděl zase něco nového o životě ve středověké Praze. Takže za to všechno dávám plný počet hvězd.

ivoiro
08.07.2018 1 z 5

Tak tohle mi dalo hodně námahy to dočíst. Kniha je docela nezáživná a chaotická.

horskejvlk
02.06.2018 5 z 5

Prvni kniha kterou jsem od autora četl, výborná, přenesl jsem se do středověké prahy. Autor bezvadně zakomponuje nastudované fakta do svého příběhu a čtenář se nenásilně učí, jak to bylo se životem ve středověké Praze. Vytknul bych snad kusý slovníček s dobovým názvoslovím, Mázhaus apod.
Velké poděkování autorovi, musel jsem koupit další pokračování.

evickakyticka
31.03.2018 4 z 5

Opět dobré čtení. Začíná se mi líbit autorův styl. Dokázal pěkně skloubit histrickou detektivku a humor. Těším se na další díl.

Honzin
22.03.2017 5 z 5

Pro mě nejčtivější z prvních tří knížek. Nebo mi jen prostě sedla ještě víc, než ostatní.
Oblíbený autor a velmi příjemný specifický humor se životním nadhledem.

Marthas
02.03.2017 4 z 5

Tento díl byl mnohem čtivější než ten předchozí, snad to bylo i díky tomu, že tam bylo méně odborných historických označení a více děje

Schamila
25.02.2017 5 z 5

Tak to už bylo lepší .... už jsem si zvykla na pro mne nového autora historického románu, moc se mi líbí, jak probíhá život v ulicích středověké Prahy, zkrátka vše je tak krásně popsáno, že máte pocit, že to skutečně vidíte, např. stále vidím tu bečku s penízky a truhlu se šperky na ní. Bylo i napětí a hodně zamotané, bylo fajn žít život tehdejších Pražanů a dokonce jsem byla i na korunovaci královny Žofie, už se moc těším na podrychtářskéjho a magistra.

historické detektivky krimi

Pavel Hrdlička
česká, 1942 - 2021
2012  80%Smrt nosí rudé škorně
2014  89%Kdo s ohněm zachází
2015  88%Žebrákova pomsta
2018  91%Pouť oběšenců
2016  90%Úkol pro šaška

Kniha Kdo s ohněm zachází je v