Pod Kupolou

Pod Kupolou
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290382/bmid_pod-kupolou-F60-290382.jpg 4 2319 2319

Čo sa to stalo v mestečku Chester’s Mill? Aká záhadná sila uväznila jeho obyvateľov pod neviditeľný zvon, cez ktorý nepreniknú ani najmodernejšie počítačom riadené rakety? Na tieto otázky márne hľadajú odpovede najväčšie kapacity americkej i svetovej vedy. Obyvatelia Chester’s Millu však riešia predovšetkým problém, ako prežiť. Pod záhadnou bariérou, ktorú všetci nazývajú prosto Kupola, čas plynie akosi rýchlejšie, ľudské vášne vybuchujú prudšie, smrť je brutálnejšia a zlu sa darí ako nikdy predtým. Majú ľudia, uväznení a ostro sledovaní celým svetom, vôbec šancu?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Ikar (SK)

Under the Dome , 2009

Patw
01.09.2014 5 z 5

Knihu jsem si přečetl dvakrát. Musím říct, že napodruhé se mi líbila mnohem víc. I přestože jsem měl knihu přečtenou našli se části, které mě opět překvapili. Co musím obdivně pochválit jsou především osobnosti samotných lidí v knize. Jak jde děj dál tak se mění či upevňuje osobnost/charakter postav v této knize. To co tu King vyčaroval se opravdu povedlo. Nedivím se, že to napoprvé vzdal. Dostalo mě to...

Lidusch
31.08.2014 5 z 5

Skvělé! Moje první kniha od Kinga a rozhodně ne poslední. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zbožňuji strhující a napínavé příběhy, jejichž postavy se na určitou dobu stanou součástí mého života. V případě Pod Kupolí se mi o nich i zdálo.

paja0903
17.08.2014 5 z 5

Pro tuhle knihu mi došla slova.

Nelly
16.08.2014 5 z 5

Jedním slovem - úžasné! Můj první King a vybrala jsem, možná pro něj nepříliš typickou, ale pro mne skvělou knihu. Sice jsem si po prvních stránkách říkala, že tohle nebude můj šálek kávy, ale potom už to jelo jako na horské dráze, kdy už chvílemi křičíte "už dost, ať už je konec, to se nedá vydržet", protože gradace je v této knize nosnou linkou až do konce. Jen doporučuji nechat si při ruce seznam postav z první strany,možná i tu mapku, budou se Vám během čtení hodit... A vezměte si dovolenou, protože od této knihy se nebudete moci odtrhnout (počet stran je zavádějící)...

dangerita
16.08.2014 5 z 5

Pošilhávala jsem po téhle knize už delší dobu, ale kvůli ceně jsem si počkala na bazarový kousek. Počet stránek mě stejně jako některé jiné uživatele trochu překvapil a měla jsem z nich respekt. Nicméně naprosto neopodstatněný. Přečetla jsem ji opravdu rychle, nevzpomínám si na žádná hluchá místa, děj měl spád a čtení jsem přerušovala jen velmi nerada. Nejsem velký fanda sci-fi, takže oceňuji, že se pozornost autora zaměřovala spíše na psychologii postav a na dění v městečku, jednotlivé charaktery a reakce na vzniklou situaci. A to, že se autor nebojí "obětovat" postavy (rozhodně se happyendu nedočkají všichni) je jen plus. Udržuje to správnou atmosféru, napětí a čtenář do poslední chvíle neví, jak se děj vyvine.Takže za mě naprostá spokojenost a všem vřele doporučuji!

Donika
25.07.2014 5 z 5

Ten počet stran mě původně trochu děsil, ale brzy se ukázalo, že obavy byly zbytečné. Kniha je čtivá a bavila mě od začátku, až do poslední strany.
Co se týče kingovek, tak až dosud byl u mě absolutním favoritem Řbitov zviřátek, ale po přečtení této knihy je jeho pozice vcelku ohrožena. Dost se mi to líbilo a pravděpodobně se k ní v budoucnu vrátím.

Lenny33
15.07.2014 5 z 5

Když jsem si poprvé přečetla anotaci této knihy, řekla jsem si, že knihu musím i hned mít a přečíst si jí. Po té, co jsem zjistila, jakou cenu za knihu v knihkupectví chtějí, mé nadšení lehce vystřízlivělo. Řekla jsem si, že si prostě počkám, jestli se ke mně kniha NĚKDY nedostane za rozumnější cenu. No… nebylo to ani týden, co jsem knihu (aniž bych jí hledala) objevila za úplně směšnou cenu v jednom antikvariátu. Že by osud?!

Tato kniha je vůbec moje první Kingovka a zároveň se řadí mezi jedny z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Děj zaujme hned od začátku, slibně se rozvíjí, čtenář se seznamuje s hlavními hrdiny a i hned mu je jasné, kdo je tu „zástupce dobra“ a kdo zla. Autor skvěle střídá části, kdy je děj akční a napínaví s kapitolami, kdy je tempo pozvolnější, autor si nechává prostor na to, vysvětlit všechny otázky nebo naopak vyvolat ještě větší napětí a touhu po odpovědích.
Autor si s čtenáři pohrává, postavy nechává umírat jedna radost a Vám nezbývá než se modlit, aby ten váš oblíbenec přežil.
Na začátku čtení mě strašně děsil počet stran. Proto patří autorovy obrovské plus za to, že jsem se ani jednou za tich několik set stran nenudila. A i když jsem si chvílemi bručela pod nos, kolik set stran mi ještě zbývá, zároveň jsem chtěla, aby kniha nikdy neskončila.
Posledních 100 stran bylo naprosto odzbrojujících. Autor mě opět převezl, a když už jsem si myslela, že mě nemá čím překvapit a děj je prakticky u konce, stalo se vždy něco, co pro mě bylo jak rána pěstí. Po celou dobu četby, jsem měla pocit, že jsem pod Kopulí spolu s obyvateli městečka, ovšem ke konci knihy mě děj do sebe vcucl naprosto nehorázným způsobem, že jsem lapala po dechu spolu s přeživšími a myslela si, že tohle nepřežiju. Poslední stránkou, mě pak autor ze svého "stvořeného světa" vykopl tak náhle, že jsem se zmohla pouze na tupé zírání do zdi. Měla jsem strašné nutkání knihu čapnout, odjet na pustý ostrov a pustit se do čtení zase od začátku. Jen abych se s postavami ještě nemusela loučit.

Snad nikdy jsem nezažila tak silný prožitek z knihy…

Lenka.Vílka
10.07.2014 5 z 5

Doctenych knih od kinga bych napocitala na jedne ruce...s temi rozectenymi a nedoctenymi uz je te vetsi cislo...asi jsem mekota...cetla jsem pred rokem, protoze kdyz "je neco podle neceho, tak si to proste musim precist"...tak nejak ze zasady...docetla jsem a prekvapilo me, ze mi tolik stranek ani nedelalo problemy a celkove se mi dej moc libil...mam v planu si precist jeste nejakou od nej...

Rizek75
09.07.2014 3 z 5

Četl jsem od Kinga lepší knížky. Ale i tak mě zajímalo, jak to všechno dopadne:-)

Pralev
08.07.2014 4 z 5

Mně osobně tedy tento King přišel o něco slabší než jeho jiná díla (často mě při čtení napadala srovnání s Tím :o), Svědectvím a jinými), hlavně protože jsem si nějak nevytvořil pouto s žádnou z postav, což je u Kinga pro mě velmi výjimečné. Pořád však nemohu jít pod čtyři hvězdičky, protože kniha o víc než 900 stranách se četla v podstatě úplně sama...

Odehnalka
26.06.2014 5 z 5

Na hodnocení knih pana Stephena Kinga tu není dostatečný počet hvězd a nejsem si jistá, zda vůbec existuje... Pod kupolí je to nejlepší, co jsem od Kinga četla. Knihu jsem hltala a nemohla se odtrhnout... A ta bezmoc při čtení... Doporučuji a upravím jednu větu z knihy: "Značka King, jak známo, je opravdu spolehlivá."

Faoltiarna
25.06.2014 5 z 5

Výborné! Jedna z mých nejoblíbenějších Kingovek :)

rasputin
15.05.2014 5 z 5

Mám vážné podezření, že si těch 940 stránek přečtu ještě jednou a budu si to vychutnávat.....Jen mi občas malinko vadilo, že napsal dopředu, co se s kým stane, nebo naopak nestane.

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Pod kupolí je román z nové doby, který připomíná starého dobrého Kinga. Strhující, s úžasně slizkými záporaky a propracovanými postavami a charaktery. Měl jsem u toho opravdu pocit jako u těch nejlepších mistrových románů - nechtělo se mi číst, ale zároveň jsem potřeboval vědět, jak všichni dopadnou. V druhém plánu je to skvělá sonda do psychologie skupiny, která je nějakým způsobem uzavřená a odtržená od světa. Možná mohl lépe vyřešit existenci té kupole a celkový závěr, ale jinak vynikající kniha, kterou dopuručuju všemi deseti. 90%

Mako123123
09.05.2014 5 z 5

Nieje to síce najhrubšia kniha akú som čítal, ale i tak mi to trvalo riadne, ba až príliž, dlho (1,5 mesiaca), čo však neznamená že sa mi to nepáčilo. Skôr naopak...Veľmi zaujímavý príbeh a gradácia... dôvod prečo som toto tak špeciálne dlho čítal je jednoduchý a zákerný: skúškové obdobie :D

Betty11
08.05.2014 5 z 5

Příběh ? - no na výbornou! Zůstává stát rozum nad svinstvem pana radního a jeho přitakačů, čekání na zvrat, kdy mu to všechno přestane vycházet a procházet. Jak rychle je možné převzít nadvládu a kontrolu nad městem. A bez skrupulí obviňovat nevinné a vraždit a znásilňovat jak se komu zlíbí - jen být na té "správně straně" .
I přesto, že je kniha objemnější - tak doporučuji - nebudete vycházet z údivu, čeho my lidé jsme schopni.

Nefi
24.04.2014 5 z 5

Jak je kniha dlouhá, tak je skvělá. Prokousávala jsem se jí o něco déle, vzhledem k nedostatku času, ale čím dále jsem se knihou dostávala, tim víc jsem jivyhledávala ve všech možných chvílích. Líbí se mi u Kinga, že se všechny situace snaží, co nejvíc zrealizovat tak, aby byly možné, a aby nebyly přitažené za vlasy. Jako třeba ohledně počasí pod kupolí, metamfetaminu atp, ale víc prozrazovat nebudu. Kniha je prostě skvělá, což se vzhledem k tomu, že je z Kingovy dílny nemůžeme divit :)

Kate.S
18.04.2014 3 z 5

Tak toto byla nejdelší kniha, co jsem kdy četla. Co mě přijmulo se pustit do takové bichle, která hordu lidí odpuzuje jen pohledem na počet stran? Byl to seriál. Začala jsem ho sledovat a byla jsem příjemně překvapena. Není to sice žádné veledílo, ale zajímavé a koukatelné. Když bych srovnala seriál x kniha. Ukamenujte mě, ale seriál se mi líbí více. Teď ale ke knize. Je čtivá, postavy dobře vykreslené (Junior je opravdu psychopat), ale zdlouhavá. Některé části mě opravdu vyloženě nudily a radovala jsem se, když jsem je přelouskala. Myslím, že kdyby se pár set stran vyškrtlo, nic by se nestalo. Nicméně, knihu hodnotím spíše pozitivně. Takový zlatý střed :)

Eigis
27.03.2014 5 z 5

Wow. Naprostá paráda. Děj měl neuvěřitelný spád, který nutí člavěka číst pořád dál a dál, aby věděl jak to dopadne a když už je jeden nucen knihu odložit, tak se mu v hlavě rojí nápady na to jak by to mohlo dopadnout. Přiznám se, že ve svých odhadech jsem se trefil tak napůl, protože takovou decimaci jsem rozhodně nečekal, ale u Kinga bych si na to měl začít zvykat. PS. kniha je zde žánrově zařazena jako horor, což je podle mě nesmysl.

Cibak
25.03.2014 5 z 5

No mistr opět nezklamal. Nechtělo se mi přestat číst. Během čtení mnou cloumal vztek z té bezmoci cokoli změnit nebo ovlivnit.