Pod kupolí

Pod kupolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519766/bmid_pod-kupoli-flW-519766.jpg 4 2324 2324

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni svému osudu. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze přihlížet zvenčí. Radní s diktátorskými sklony, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Výsledkem je postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. To vše nabízí Kingova mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Under the Dome , 2009

Markýz1409
19.02.2019 5 z 5

Tak pan King opět nezklamal.Výborná knížka a výborně vykreslené povahy a lidské vlastnosti, které se začínají pod tlakem okolností tu trošku méně tu trošku více křivit.

Monty196
18.02.2019 5 z 5

Knihu jsem chtěla číst už před několika lety, nicméně jsem se k ní dostala až teď.
Čekala jsem od ní opravdu mnoho a Stephen mě nezklamal. Od prvního řádku mě kniha pohltila a já několik dní strávila s hrdiny pod kupolí. Na začátku jsem se trochu motala v postavách bylo jich mnoho, ale později to bylo velkou předností. Každá postava má své charisma, některé jsem si oblíbila více a jiné zase méně. Posledních 300 stran jsem doslova hltala, nemohla jsem se dočkat jak to dopadne s celým městečkem a mými oblíbenými postavami. Měla jsem spoustu teorií jak to skončí, nicméně ten konec jsem takto nečekala.
Kdyby byla šance dát více hvězdiček tak to ihned udělám, za mne nejlepší kniha, kterou jsem zatím od tohoto autora četla. Napínavá od první stránky až do poslední.

RamonVarga
16.02.2019

3/5

Tak debilní konec jsem u Stephena Kinga ještě nezažil a nečekal.

asterixka
07.02.2019 5 z 5

Pod kupolí (pod Kupolí?) jsem strávila deset dnů a musím říct, že to byly jedny z nejlépe strávených deseti "čtecích" dnů vůbec. Super, bomba, paráda, King je prostě king :)

Katrinity_97
30.01.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem dostala k narozeninám. Přála jsem si ji a moc se na ni těšila, a jako obvykle nezklamala.
Já netuším, jak to Stephen King dělá, ale on dokáže napsat snad cokoli, i tu naprosto nejobyčejnější a nejnudnější věc tak, aby mě to vtáhlo a nepustilo, dokud nedočtu.

Během čtení jsem si více a více uvědomovala, že kdyby se něco takového stalo kdekoli na světě, zřejmě by to skončilo přesně tak, jako v tomto příběhu. Uvědomila jsem si, jak strašně zvrácení někteří lidé mohou být, jaké problémy je mohou svazovat a že někdy je příliš pozdě na hrdinství.

Stephene Kingu, opět děkuji.

Blasth
23.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha - typický King. Hloubka prožitků z města i z postav je příznačná. Knihu doporučuji každému milovníkovi Kinga (v tomto případě to snad považuji až za povinnou literaturu). Kdo Kinga nezná, díky Pod kupolí rozhodně pozná!

january
07.01.2019 5 z 5

Předem - mám ráda Kinga a mám ráda dlouhé výpravné romány. Tohle byla skoro moje smrt - zapnutím čtečky jsem se ve dvou vteřinách dostala do městečka pod kupoli a nemohla jsem ji téměř odložit.

Polly
06.01.2019 5 z 5

Bomba ! Perfektně vykreslené postavy a jejich pocity. Perfektní téma. Ale seriál oproti tomu úplný paskvil. To bych se být Stephenem styděla. První série ještě ušla, ale pak nastal úpadek.

Iamblichos
02.01.2019 3 z 5

V porovnaní s inými Kingovkami pomerne veľká slabota...asi k tomu prispel i slovenský preklad

LuCc1211
28.12.2018 5 z 5

Knihu jsme začala číst až po vydání seriálu. Seriál mi ukončily po druhé sérii a mě zajímalo jak kniha skončí. Četla jsme ji ve vlaku, ve škole snad úplně všude jsem hltala její děj. Za mě čtivá kniha. Jen je trochu tlustší :D

jaroiva
23.12.2018 4 z 5

No, bylo to dlouhé, místy celkem dost postav, ale stejně se nedalo přestat (v mém případě poslouchat)... už jen proto, abych se dozvěděla, jak to dopadne s Velkým Jimem.
Asi bych to nezařadila do top10 od Kinga, ale i přes velký rozsah to nebylo tak vleklé, jak by se podle počtu stránek zdálo.
Dala bych hodnocení na takové 3/4 *

Určitě mi Pod kupolí připadá lepší než Pistolník a Tři vyvolení, ale bavilo mě to míň než třeba Lunapark, Řbitov zviřátek nebo Running man. Zatím nejlepší od Kinga pro mě zůstává To.

denniys
19.12.2018 5 z 5

Tato kniha stojí za přečtení..je dlouhá,ale vtáhne do děje a nepustí..chvílemi jsem málem zapomínala dýchat a myslela jen na to,že je geniální..Steven King mě nikdy nepřestane bavit,obdivuju kolik knih napsal a přitom každá je na jiné nadpřirozené či podivné téma..a teď tohle..posledních sto stran je doslova fičák,konec celkem logický vzhledem k tématu,nepřeslazený a uspokojivý..styl psaní brilantní,některé kapitoly či odstavce byly darem od boha,a pokud ne to,tak od krále určitě,jelikož King je bezpochyby králem svého žánru!

pazdy15
15.12.2018 5 z 5

Monstrózní rozsah jak stránek, ale i příběhu, absolutně vystihují mistra Kinga! A nejen to ... Perfektně a hlavně promyšleně zpracovaný román, kde každá postava zaujme něčím, městečko má svůj řád, a věci plynou den po dni jak na pravém Emerickém venkově. Když tu náhle ... Absolutní zlom , kde akce jede od stránky v řádu desítek až do řádu devíti set. Záporáci, ti dobří , neutrální, vláda ... Akce , napětí , očekávání - a to mé to rozhodně předčilo!!! BOMBA kterou doporučuji! 5 z 5

mkkoudy
01.12.2018 4 z 5

Vynikající kniha, která vás bude bavit i přes svou délku. Jen ten konec byl takový nemastný neslaný.

lucik2773
30.11.2018 5 z 5

Jedním slovem, které mě napadlo při poslední stránce - nářez.

denisa7400
18.11.2018 5 z 5

Skvělá Kingovka, jak jinak.

Arev122
15.11.2018 5 z 5

Při četbe knihy Pod kuplolí jsem si představila možnost takové to situace ve skutečnosti. Hrůza... Kniha je plná napětí, svěže psaná, popisy postav a jejich povah jsou perfektní, není hluchých míst. Opravdu stojí za to si ji přečíst a pak se zamyslet.

DoDidDone
14.11.2018 5 z 5

Po této knížce jsem pokukoval strašně dlouho a jsem rád, že jsem ji konečně přečetl – dostal jsem přesně to, co jsem chtěl, a bylo mi jasné, že investovat do původního vydání skoro strašlivou kupu peněz se vyrovná čtenářským zážitkem, který King naservíruje. Nejsem fanda takhle dlouhých knížek, protože i když jsou tyhle knížky zpravidla perfektní, stejnak od začátku pokukuju po konci a těším se, až bichli dočtu a budu se moct kochat z poličky. Nebyla to výjimka – to ne, ale překvapilo mě, jak jednoduché (a bezbolestné) je dostat se na konec. Je to opravdu skvělá kniha.

Nejlépe hodnotím atmosféru, kterou King podal tak, že chytí už na samém začátku. Líbí se mi ta stísněnost a frustrace. Sice se děj točí okolo týdnu (či tak nějak), stejnak se městečko obrátí úplně vzhůru nohama. Postav v knize je požehnaně, ale nikdy jsem se v nich neztratil a to je – když si vzpomenu, že některé kapitoly jsem doslova přelítl očima skoro bez dalšího zamyšlení – skvělý počin a věřím, že pozornější čtenář najde souvislostí víc. Další, co hodnotím jako to skvělé na této knize, je, že King přinutí čtenáře něco cítit, ukáže mu dobré postavy, a pak ho přinutí nenávidět ty, kteří těm dobrým ubližují. (A že mě některý fakt štvaly!!!) Někdy bylo čtení tak těžké a emočně náročné, že jsem si myslel, že nedočtu, protože to bylo moc. Bylo to věrohodné a o to mrazivější. Pořád jsem si myslel, že horší to být nemůže, ale King mě přesvědčoval o opaku. A tahle emociální horská dráha, kdy v jedné kapitole uvidíte to nejhorší z lidské povahy a v další naopak to, jak si lidé na úplném konci sil umí pomáhat a držet pospolu, je sice pro čtenáře haluz, ale svědčí o Kingových spisovatelských schopnostech.

Ale jednu výtku stejnak mám a tou je – někteří čtenáři níže se se mnou shodují – konec, který mně připadal trochu nedomyšlený a nějak mi do celé propracované knihy nepasoval a pořád přemýšlím, o co Kingovi vlastně šlo a co si tím sledoval. Ale i tak, to je jedna věc, kterou rád odpustím.

Do seriálu se pouštět nebudu, protože je prý stejnak hrozný. :D Kniha je senzační a hodnotím plnými pěti hvězdičkami. Není to – kvůli násilnostem a tak podobně – nejlepší knížka, kterou jsem kdy přečetl, ale i tak ji řadím mezi ty nejlepší, protože hádám, že tenhle děj jen tak nezapomenu. A sice jsem u spousty knih psal, že „po této potřebuju něco klidnějšího“, tak u této to platí dvojnásob.

ttrejby5009
13.11.2018 5 z 5

Jedna z nejlepsich v mem zivote

temuchin
20.10.2018 4 z 5

Když jsem se po přečtení toho tisíce stránek pustil i do závěrečné autorovy děkovačky, myslím, že tam jmenoval někoho, kdo mu to pomáhal seškrtat. Dotyčný se podle mě měl trochu víc odvázat, protože tohle opravdu chtělo proškrtat trochu více. U některých scén jsem si říkal proč. Jinak samozřejmě perfektní vykreslení charakterů, což umožňuje se docela dobře orientovat v těch desítkách obyvatel, kteří se průběžně objevují na scéně.