Pod kupolí

Pod kupolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519766/bmid_pod-kupoli-flW-519766.jpg 4 2323 2323

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni svému osudu. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze přihlížet zvenčí. Radní s diktátorskými sklony, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Výsledkem je postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. To vše nabízí Kingova mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Under the Dome , 2009

Hzjena
24.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha...ani nevím co dalšího dodat :D Svižný začátek, který vás rovnou hodí do děje, žádné protahovačky, nebo masírování. Psychothriller kde přežije jen ten silnější. Bezvadně propracované charaktery (jako to pan King umí), drama které se pomalu začne zažírat pod kůži, jako ponorková nemoc a nenechá vás vydechnout až do klasického Kingova fatalistického konce. Po Svědectví asi má nejoblíbenější ,,nehororová,, kingovka.

regiiiii
22.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem tři knihy od Kinga a žádna se mi nelíbila. Jenže jsem nechápala co na něm lidi mají a dala šanci Pod kupolí. Tahle kniha mi vyrazila dech. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Jen mě mrzí jak to vše dopadlo. Celou dobu jsem čekala jiný konec. Takových lidí a zviřat co umřelo. A Jim Rennie si zasloužil horší smrt nebo nejlepe nějaké drsné vězení na doživotí.

mekkejla
21.07.2019 5 z 5

Ani na jedné straně jsem se nenudila, což se kolikrát nestane ani u knih, které mají třetinový rozsah. Panu Kingovi se opravdu neříká mistr vyprávění jen tak. Spousta postav mi opravdu přirostla k srdci a ještě větší spoustě bych nejradši zakroutila krkem. Rozuzlení bylo zajímavé, i když kniha byla podle mě především o tom, co s lidmi udělá izolace a nejistá budoucnost.

Mergirus
13.07.2019

Skvělá knížka, napětí na každé stránce. Bohužel je tu přesně vykreslená psychologie davu a toho, jak toho umí "žraloci" využít. Kolikrát jsem skřípala zubama nad těmi situacemi. A držela jsem palce postavám, u kterých jsem chtěla, aby přežily. Zapomněla jsem, že King moc na dobro a zlo nehraje. Až na ten konec. A teda, zatáhnout do toho tamty (nechci prozradit), to byla síla.

Rolada88
07.07.2019 4 z 5

Hezká kniha ale na mě až moc dlouhá a chvílemi se dej hrozně vlekl že jsem říkal ze to snad nedočtu a dočetl byl jsem zvědavý na konec ale nevim byl jsem asi z těch postav tak otrávený asi jako ze vzduchu po kupoli

CarolC
29.06.2019 4 z 5

Strašně moc jsem se těšila, až si knihu přečtu. Dlouho jsem se netěšila tak na knihu, jako právě na tohle a moje pocity jsou mdlé. Začátek mě bavil moc! King je výborný vypravěč, to už vím dávno, ale druhá polovina knihy těsně před koncem mě nebavila a hrozně se to vleklo. Konec byl zase super. Bohužel to není poprvé u Kinga, co se mi část knihy líbila moc a část, kdy bych knihu nejraději zavřela a už nikdy neotevřela. Je to škoda. Dávám lehký nadprůměr a to jen díky tomu, že King je prostě skvělej v popisu děje.

povi
13.05.2019 5 z 5

Nevím,jak to King dělá,ale věřím všemu,co se v jeho knihách děje.A proto mě tak děsí.Proto je pro mě King opravdu PAN spisovatel.Protože co my víme,kdy si z nás někdo nad náma udělá mravence?

sharik
06.05.2019 5 z 5

Nečetl jsem zas tolik děl od Kinga, ale Pod kupolí bylo zatím to nejlepší. Proč? Zejména kvůli psychologii a uvěřitelnosti každé z mnoha postav tohoto masivního díla. Není to román jen o tom, že maloměsto se ocitne v izolaci a my nevíme proč. Je to o psychologických dopadech, o tom, jak se ukazuje to nejlepší a zejména to nejhorší v lidech, když ztratí dohled a získají moc. King pracuje s postavami skutečně detailně a na více jak tisíci stranách se díky tomu neztratíte, ani se nezačnete nudit nebo ztrácet pozornost. Co je ale podle mě hlavním tématem románu? Odolnost davu a myšlení stáda. Tohle téma se proplétá a prosakuje celou knihou a myslím, že nádherně se završuje v závěru, který je tolika čtenáři (dle mého naprosto neprávem) kritizovaný. Kingovo Pod kupolí je totiž neuvěřitelně skvělý román od začátku do konce a na každé jedné stránce...

Aveli
05.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka. První od Kinga. Nikdy jsem nečetla tak obsáhlou knihu, která by mě stále bavila a tahala do děje. Bavilo mě, poznávat jednotlivé postavy, které rozhodně nejsou černobílé.

el-zbych
09.04.2019 5 z 5

Skvělá!

Roux
08.04.2019 4 z 5

Dle Kingovských měřítek jsou zde určité pasáže, které jsou až přehnaně natažené a říkáte si, že by se nic nestalo, kdyby tam vlastně nebyli. Na druhou stranu, má to dobře napsané a vymyšlené, to se Kingovi musí nechat. Kniha mě bavila o čemž svědčí i fakt, že jsem ji přečetla celou.

Polly
06.04.2019 5 z 5

RamonVarga: Ten konec je nejlepší. Těšila jsem se na něj celou knihu a nezklamal.
( spoiler ! ) Typický Kingovský konec s velkým fightem a spoustou ohně a dramatických situací. :)

DericCaster
04.04.2019 5 z 5

I přesto, že knížka je poměrně dlouhé čtení, jsem se při čtení vůbec nenudil. Příběh na mne působil velmi reálně a barvitě. Musím přiznat, že od kinga je to teprve druhá knížka, kterou jsem četl, ale spisovatel mne celkem baví. Asi dám nějaký čas pauzu, ale budu číst další. Knížka krásně vykresluje jak se pod tlakem vybarvují povahy lidí a také hezky poukazuje na fakt, jak se dají lidé lehce manipulovat.

micha-ella
28.03.2019 3 z 5

Přišlo mi to dost natahované, moc popisné, hodně postav. Oproti Řbitovu zvířátek, při kterém jsem zažila takovou zvláštní vnitřní hrůzu a strach, mě to pod kupolí podobně nevyděsilo.

Alezi76
27.03.2019 4 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha, ale na můj vkus strašně moc do detailu rozebraných postav. Chvílemi jsem se v tom ztrácel a nevěděl kdo je kdo. Jinak není co vytknout. Velmi kvalitní postapo. Viděl jsem i seriál. Kniha mě bavila více.

Monah
21.03.2019 4 z 5

Jsem cca v půlce a je to můj první King, líbí se mi jeho zpracování příběhu a postav ikdyz je to občas zdlouhavé. Na předních stránkách je napsáno kdo je kdo ale já jsem se celkem rychle v postavách vyznala hlavně po tom co polovinu z nich zabije takže s tím jsem problém taky neměla.

Skawin
07.03.2019 5 z 5

Z různých důvodů mám s panem Kingem maličko problém. Co mu rozhodně nelze upřít je mistrovství ve vykreslení příběhu, krásně plynoucí děj, který musíte číst dokud nedočtete... Pod kupolí je toho důkazem. Mrtvých je tam mnohem více než živých, ale v tomto případě mi to až tak nevadilo. Pokud váháte nad některou z knih tohoto mistra fantasy hororu touto knihou rozhodně nic nezkazíte :-)

Kizuizi
07.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Konečně jsem se po dlouhé době dostala ke knize s pořádným počtem stran, je dobře napsaná a doslova mne pohltila. Kdybych mohla, dala bych těch hvězdiček víc :)
Určitě stojí za přečtení!

Denisa.knizky
03.03.2019 4 z 5

King je king:) mela jsem v dospivani nekolika lete obdobi, kdy byl King muj nejoblibenejsi autor a prelouskala jsem asi dvacet jeho knizek. Toto obdobi je pryc a do ruky ho vezmu tak jednou za rok, musim na nej mit naladu:) To nic nemeni na tom, ze to co do ruky vezmu je proste vyborne kingovske dilo.
Pod kupoli je nejen ukazka chovani spolecnosti v ruznych situacich, ale take opet scifi pribeh s koncem, ktery si muze kazdy domyslet dle sebe.
Diky obsahlosti pribehu autor vyborne popsal chovani, povahu, cile apod. vsech hlavnih postav, a mnohdy i vedlejsich, a ukazal, podle me dosti vystizne, jak se spolecnost at je jakkoli velka chova v obdobi klidu i v obdobi krize a chaosu.
Prijemne napinave cteni, hlavne druha pulka, zadne vylozene scifi ani hororovy pribeh, spise jednoduche kazdodenni i diky kupoli okorenene zapletky k zamysleni. Konec je samozrejme kingovsky:)
Doporucuji.

Markýz1409
19.02.2019 5 z 5

Tak pan King opět nezklamal.Výborná knížka a výborně vykreslené povahy a lidské vlastnosti, které se začínají pod tlakem okolností tu trošku méně tu trošku více křivit.