Pod kupolí

Pod kupolí https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50429/bmid_pod-kupoli-662f75127532b.jpg 4 2308 467

Městečko odřízne od okolí neproniknutelná bariéra a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony začne vše řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Nastává postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Under the Dome , 2009

Julinka679
21.07.2015 5 z 5

Přečtením této knihy se stávám dalším "Kingovským" fanouškem :-) U žádné knihy jsem se tolik nerozčílila jako u téhle, kde mě pokaždé naštval ten zatr-pacený otec a syn Renniovi!
Shrnuto a podtrženo se knížka četla skvěle a to jedním dechem. Děj, postavy a zápletky byly brilantní a myslím, že všichni kdo tuhle knihu četli, tak prostě "fandili svýmu týmu". :-))
Už se těším na další knihy od tohoto skvělého spisovatele. :-)

Janek
29.06.2015 5 z 5

Po dočtení této knihy už začínám chápat nadšení z Kinga a přidávám se k němu. Závěr nejslavnějšího hororu hororů ("To") mě dost zklamal, v tomto případě jsem však byla od začátku až do samého konce vtažena spolu s dalšími postavami přímo "Pod kupoli". Skvělé!

Dariina
26.06.2015 3 z 5

Originální námět, jako vždy perfektně propracované postavy (a že jich je kvanta, chvílemi jsem musela listovat zpět, abych si připomněla o kom je řeč) s uvěřitelným chováním i dialogy (vzhledem k situaci, muhehe), příběh utíká přesně tak, jak má, napětí graduje... A pak přijde posledních pár stran a závěr. Trochu rozčarovaně odložíte dočtenou knihu a zklamaně uvažujete o tom, co Kinga vedlo k napsání tak odfláknutého závěru jeho dosud pečlivě budovaného příběhu.

maruschka
23.06.2015 5 z 5

Po každém dalším Kingovi jsem si prakticky jistá, že lidstvo nemá naději. A díky Kingovi ve mně nějakou dobu přetrvává pocit, že je to tak dobře.

nemer
12.06.2015

Zatím nedočteno (proto bez hvězdiček) a netuším, kdy a zda se mi to vůbec podaří (je otázkou, zda čtení tohoto dílka není spíš ztráta času). King možná není špatný spisovatel, ale kniha sklouzává k braku první kategorie. Kingovi fanoušci mne mít asi rádi nebudou, ale nemohu si pomoct - nabývám dojmu, že King rád píše neskutečné slátaniny.

Kacenak
10.06.2015 5 z 5

Kniha je výborná, postavy, nápad, děj - naprosto parádní! ...ale ten konec? Achjo.

CARODLENKA
01.06.2015 4 z 5

Hodně jsem o této knize slyšela...
Nemáte ji doma někdo jako eknihu?
Děkujííí!
:-)

Clarins
24.05.2015 1 z 5

Četba téhle knížky pro mě byla zatrpacená dřina u které jsem prvně v životě přeskakovala stránky a přeskakovala jsem je i pár stránek ke konci. Prý S.K. trvalo, než se mu povedlo knížku dokončit. Možná jí měl zahodit nebo na ní ještě chvíli pracovat, ale možná by se protáhlo jen dlouhé nic o pár stránek.

ewisek22
23.05.2015 5 z 5

Stephen King - První pokus napsat Pod Kupolí jsem podnikl v roce 1976, ale odtáhl jsem s ocasem staženým mezi nohama už po čtrnácti dnech práce, jejímž výsledkem bylo sedmdesát pět stran. Rukopis byl dávno ztracený, když jsem si jednoho dne v roce 2007 sedl, abych začal znovu........
Kniha byla dopsána a vydána v roce 2009...zakoupila jsem ji před dvěma lety a dva roky jsem se odhodlávala k četbě:)
Kdybych to měla hodnotit jedním slovem...WAUUU!!! Žádná kniha ve mně nevyvolala tolik hněvu jako tato. Jak já jsem nenáviděla toho zatr-paceného Jima Rennieho!!! A jak jsem držela pěsti Barbiemu a spol.:)) Dávám samozřejmě plný počet hvězdiček a těším se na další dílko pana Kinga...

mi-380
22.05.2015

Kingův typický důkladný polopatický fantasticko/realistický styl a jeho antihrdinové, řítící se (doufám) do věčného zatracení. Po přečtení první třetiny (což normálně vydá na jednu běžnou knihu) si musím dát přestávku. Nějak mi většina událostí i lidí pod kupolí leze na nervy.
Zatím 70 % (aktuálně 738 hodnotících je mnohem výš - na 90 %).

kethy
22.05.2015 5 z 5

Jsem šílenec do mimozemšťanů a také miluju Stephena Kinga. A tak, když tento Pan spisovatel spojí svůj um s mimíky, neodolám. Viděla jsem i seriál a také naprostá spokojenost. Vyvrcholení je perfektní.

nereidka
20.05.2015 5 z 5

Naprosto strhující a úžasná knížka, vím, že jsem po ní byla ještě pár dní mimo a bylo mi líto, že už se musím se světem pod kupolí rozloučit. Vřele doporučuji!

Mikik
10.05.2015 5 z 5

Já ji zatím čtu a vypadá to nadějne, jen bych ráda poprosila (upozornila) komentující např. Julliette, aby aspoň v komentáři upozornili, že hodlají prozradit konec. Dobrým zvykem je to tu označovat slovem SPOILER. Pak lidé, kteří knížku ještě nečetli budou mít motivaci knihu dočíst. Já ji dočtu, protože mám Kinga ráda, ale vědět dopředu konec není úplně super:-) Díky:-)

julliette
08.05.2015 5 z 5

No, jen jedno slovo na to můžu říct, WOW. Tak tohle, sic to bylo dlouhé, ale neubralo to na poutavosti, byl fakt originální příběh. Fakt bych nechtěla být odříznutá od světa bariérou, skrz kterou pronikne jen vzduch a nerozbije ji vůbec nic. Jejich smůla, že město přišlo o tolik občanů. Zasrali si město a ovzduší zplodinami, vznikly požáry a vraždy. A to všechno kvůli jedné krabičce, která spustila na město kupoli, ale když ji našli, to už bylo jen 32 živých, tak se ta kupole vznesla a konečně se mohl zbytek populace nadechnout čerstvého vzduchu a jsou zase volní.

kateeljackson
02.05.2015

Knihu mám v plánu přečíst.

Misan1993
20.04.2015 4 z 5

Perfektní kniha, zajímavý děj, parádní myšlenka. Avšak na moje gusto místama trochu tahané. Kdyby to Stephen alespoň o nějaký to půlkilo smrsknul, nebylo by to na škodu. :)

Emko2
20.04.2015 5 z 5

King je opravdu autor na svém místě. Kniha Pod kupolí je naprosto strhující. Všem jedině doporučuji.

Terva
20.04.2015 5 z 5

Geniální myšlenka a perfektní atmosféra. Spousty překvapení a nutnost řešení nenadálé situace. Pan King si hraje. Tleskám a doporučuji. Spojte si Stephena Kinga se Stevem Spielbergem a podívejte se na stejnojmenný seriál - je perfektní.

Acinore
08.04.2015 4 z 5

Drsný, jako vždy. Opravdu mi z týhle knížky nebylo dobře :D

KikkusQa
06.04.2015 5 z 5

Jednim slovem WOW, ale doufala jsem, SPOILER že Velký Jimm Renie přežije a půjde si sednout do basy :D