Pod hladinou

Pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523614/bmid_pod-hladinou-6519bd0fa9cb0.png 4 303 303

Desítky metrů pod vlnami oceánu vyčkává hřbitov… Před lety se během rutinní zaoceánské plavby beze stopy ztratila SS Arcadia. Vyslala sice podivné, pomatené volání o pomoc, ale parník ani nikdo z lidí na palubě se nikdy nenašel. O sto let později vrak lodi konečně objevili více než pět set kilometrů od její zamýšlené trasy… mlčenlivý hřbitov hluboko pod hladinou oceánu, který dychtivě čeká na první známky života. Cove a její potápěčský tým získal povolení rezavějící trup Arcadie prozkoumat. Jejich cíl je jasný: prohlédnout vrak, všechno natočit a pokud možno zjistit, jak a proč tato údajně nepotopitelná loď klesla ke dnu. Arcadia se však ještě nenabažila smrti. Pod hladinou číhá něco temného a hladového. Cove a její tým mají omezené zásoby kyslíku a loď se kolem nich pomalu uzavírá. Budou se muset probojovat na svobodu z nevýslovné hrůzy, která se je zoufale snaží polapit. Protože až budou uvěznění pod vlnami oceánu, už nebude cesty zpět.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Fobos

From Below , 2022

hlenicka
01.01.2024 3 z 5

Bohužel,tohle mě moc nenadchlo. Tentokrát nás strašili zombíci v potopené lodi,místo strašidelného domu,jak bývá od autorky zvykem. Kdyby byla kniha o polovinu kratši,myslím,že by byla i napínavější. Přiznám se,že jsem někde přeskakovala odstavce,jak se to pořád opakovalo. Docetla jsem,ale 2x si ji nepřečtu.

PetaZ
30.12.2023 5 z 5

4.5 z 5... Nez prisel treti ponor, tak se mi kniha cetla dobre, ponura atmosféra z pribehu jen salala, ale pak.. No beru to tak, ze se autorka snazila z toho vybrat co nejvic co je v jejich silach.. Rozhodne lepsi, nez knihy o domech a muzu doporucit

SteveK
30.12.2023 3 z 5

Námět super, provedení a talent horší.

Ka-čí
28.12.2023 2 z 5

Za mě tato kniha od autorky rozhodně nejslabší...celý styl psaní mi přišel,jako kdyby knihu psal někdo jiný...zbytečné protahování prakticky žádného děje mě iritovalo a do čtení jsem se vyloženě nutila.

iLuciferie
28.12.2023 3 z 5

Darcy si mě získala knížkou Kořist. Z jejích domů jsem četla dva a oba mě zklamaly. Pod hladinou je v mém mentálním žebříčku někde mezi..
Plusové body za prostředí, čtivost a napětí/atmosféru prvních dvou třetin knížky. Mínusové body za nesmyslnost děje, nepropracovanost postav a naprosto otřesný konec.

nhima
25.12.2023 3 z 5

Prostředí i nápad super, provedení slabší. První dva ponory nepostrádaly napětí. Jen nevím, jestli to napětí poznají ti, co se nikdy nepotápěli. Tipuji, že Darcy má s potápěním zkušenosti, protože by jinak nedokázala popsat některé situace a vlastně by jí ani nenapadlo je v knize zmínit. Zato český překlad místy pokulhával a trochu mi to rvalo uši / oči. Nevím, jestli soustavné opakování týchž stejných frází popisu prostředí měl na svědomí překlad a nebo přímo autorka. Kniha bez nich mohla být o čtvrtinu kratší. Závěrečná akční část byla zbytečně dlouhá a posouvala knihu spíš do žánru superhrdinů a vytratila se reálnost příběhu. Ne že by byla nezábavná, ale už to není tak děsivé, když vidíte ty supervýkony hrdinů, je vám jasné, jak to bude dál. Za mě slabší 3*

Lucy
13.12.2023 4 z 5

Tak trochu jiná Darcy , né v domě,ale potopený vrak. Určitě napínavé, spisovatelka mě nikdy nezklamala. Malinko ten konec už překombinovaný, dvě dějové linie super,ale nějak ten konec bych trochu dopilovala, nebo nevím jak to říct. Každopádně super strašidelné čtení.

knihveru
08.12.2023 3 z 5

Řekla bych, že textu uškodila délka, chtělo by to trochu zkrátit. V poslední třetině už to ani nebylo strašidelné. Lépe by námět vynikl ve filmu.

knihomolka27
06.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Musím se přiznat, že mě to ukrutně nebavilo číst. Strašlivě pomalé, a vlastně celkem o ničem. Postavy celkem povrchní. Vztahy mezi nimi ještě povrchnější...tady zase s Darcy narážím na to co jsem jí už předtím kritizovala. Nápad je dobrý, ona Darcy snad ani nemá špatné nápady...ale to provedení je hrozně nijaké. Duchařinu a horory čtu často a nepamatuju si, kdy naposledy mě tenhle žánr tak nebavil číst a i přesto, že se to odehrává v nové a velmi zajímavé lokaci.

Je to pro mě opravdu velké zklamání, a to jsem od toho ani moc nečekala...tím, ale nechci říct, že by byla kniha vyloženě špatná. Své čtenáře si jistě najde, navíc je vidět, že se Darcy doopravdy snažila i víc proniknout do světa potápění, ale nevím proč, na mě to pořád působilo celé hrozně nedotaženě a nevěrohodně, ale snaha se taky cení.

Retrospektivní scény mi dávaly naději, že by mohly být epické a pomohlo by mi to se do příběhu víc vžít. Ale ty scény byly až na scény se skákáním z paluby zase úplně nijaké...já z toho nic necítila. Jakože vůbec. A to mě na tom mrzí nejvíc...

Staráknížka
02.12.2023 5 z 5

Přečetla jsem už řadu knih od této autorky, ale musím říci, že opravdu jsem se bála až teď. Bylo půl jedné v noci, já sama doma a v knize jsem byla před posledním ponorem. Fakt děs. A navíc trpím klaustrofobií. Jen jsem si říkala, snad přežije alespoň někdo, ale moc šancí jsem jim nedávala. Byla to jízda, ale znovu číst nebudu.

Jidu
01.12.2023 4 z 5

Já jim říkala, ať tam nelezou! A co udělali?! No vlezli tam!! Fuj, tohle bylo dobrý (má oblíbená hláška u hororů).
Jde o moje první seznámení s autorkou, na barabizny já moc nejsem, takže očekávání bylo obrovské. A nezklamalo!
Dvě dějové linky, minulost a přítomnost, v jedné tajemná loď, v druhé ještě tajemnější vrak, to prostě slibuje pořádnou jízdu.
I když zde máme nějaké nadpřirozeno, tak nejděsivější jsou intriky a různé machinace jednotlivých členů týmu, a to za mě autorka vykreslila úplně topově, protože to je pravda. Přeci jen je maličko větší šance, že potkáte debila manipulátora, než ducha, že? Takže za tohle palec nahoru, to se povedlo.
Samotné nadpřirozeno mě teda dost vyděsilo a velmi to přiživilo můj strach z hlubin, moře, oceánu a tady těch různých tajemných míst. Br!
Možná knížka mohla mít o 50 stran méně, aby to opravdu nemělo hluchá místa (sem tam), ale rozhodně doporučuji a stálo to za to! Jsem moc moc spokojená

anovy64
27.11.2023 3 z 5

Průměrná kniha, kterou jsem se jen těžce prokousávala. Od autorky jsem už četla Kořist a to byla jiná jízda. Už po další autorčině knize nesáhnu.

Veronika_mad
22.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Přečteno za tři večery. Byla jsem tam napnutá, že jsem to musela prostě dočíst. Příběh hezky utíkal, postavy byly zajímavé. Jen co bych vytkla u postav je to, že oni vědí, že tam jsou oživlé mrtvoly a oni se tam jdou znovu potopit? Mě už by po takové zkušenosti nikdo nedostal ani do vany...
Už od začátku jsem měla pocit, že Aidan to nepřežije a když jsem se dočetla, že šel na poslední ponor sám pro prstýnek, tak už jsem mu v duchu podepisovala parte, ale happy endem autorka překvapila.
Velmi podařená kniha a už se od autorky těším na další.

simcat13
19.11.2023 5 z 5

Já jsem nadšená. Téma oceánu a hlubokomořského potápění mi neskutečně sedlo. Mě by tam teda nikdo nedostal, ale baví mě o tom číst nebo na to koukat ve filmech či dokumentech. Kniha má přidanou hodnotu tím, že autorka popisuje, jak tělo v hloubce funguje, co se s ním děje a co si potápěč musí ohlídat. Postavy nejsou ploché, děj je napínavý a za mě super. Jediný konec je malinko slabší, ale za mě ani jednu hvězdičku v hodnocení nestrhne.

Veju007
19.11.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k Darcy Coates, královně hororových příběhu.

Cove se se svým týmem vydává natočit dokumentární film o potopené Arcadii. Jaká tajemství si pro ně vrak lodi chystá? Dokáží s omezeným množstvím kyslíku přežít v hlubinách oceánu?

Od Darcy jsem četla několik Strašidelných domů, Kořist a v knihovně na mě čeká celá série Černé zimy. Darcy umí psát velmi poutavě a napínavě, nicméně jsem se u jejich knížek nikdy vysloveně nebálaza to tady!

Autorka si očividně pečlivě nastudovala vše ohledně hlubokomořského potápění. Dokázala vysvětlit, co se děje s tělem, jak na člověka působí dusík, kyslik a co vše se může stát. Z popisů jsem měla neuvěřitelně klaustrofobické a úzkostné pocity, normálně mi bylo až špatně a rozhodně se už nikdy potápět nepůjdu!

Nejzajímavější z celé knihy mi přijde začátek a prostředek, kdy jste jako na trní v očekávání toho, co se bude dít a jsou to rozhodně nejlepší části knihy. Když už víte, co se děje, knížka trošku ztrácí napětí, ale na čtivosti to rozhodně neubírá!

st18321
12.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě po většinou hodně bavila a těžko se odkládala z ruky. Darcy umí na konci kapitolky vždy tak zaujmout, že prostě musíte přečíst další kapitulu.
Postavy knihy jsou sympatické a na jejich osudu mi záleželo. Nejraději jsem měl asi Cove. Jediné co se mi nelíbilo bylo určité omílání dokola při posledním ponoru a také určitá hloupost postav. Hrdinové jen tak tak vyváznou z vraku a stejně tam zase další den lezou :-). Rozhodně autorka mohla objasnit proč byla loď prokletá.

Terez25
08.11.2023 4 z 5

Jednohubka, která se dobře četla. Příjemná byla změna prostředí.
Ráda si do budoucna od Darcy Coates zase něco přečtu.

Airelle
06.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Září je dalším měsícem, ve kterém vystupuji ze své čtivé komfortní zóny a poznávám nové autory a nečekané žánry. Už jsem se seznámila s Colleen Hoover, teď nastal čas na Darcy Coates.

Tuhle knihu jsem si přinesla z podzimního bookstormingu a téměř okamžitě jsem se do ní pustila. Samozřejmě jsem musela mít při čtení rozsvíceno, jinak bych asi umřela strachy. Dělám si legraci. Na rovinu říkám, že jsem ve svém životě viděla jen pár hororů a děsili mě asi víc než knihy, které jsem v tomto žánru četla. Opravdu mě vyděsily možná tak dvě scény, což tedy od vychvalované Darcy úplně nečekáte.

Chovaní postav mi přišlo mnohdy nelogické a životu ohrožující. Nejsem si jistá, jestli by je v reálu vůbec pustili do vody, navíc do oceánu. Riskovat život svůj je jedna věc, ale riskovat život i dalších lidí?! Ale je jasné, že autorka chtěla vyvolat emoce.

V knize naleznete dvě dějové linky a ani jedna mě upřímně moc nebavila. V minulosti je plno chaosu a člověk z počátku moc netuší, co se tam vlastně děje, a proč se posádka lodi chová paranoidně. V přítomnosti se uskutečňuje jeden ponor za druhým a každý je vždy horší než ten předchozí. Na jednu stranu jsem pak fandila děsům z lodi, aby vyhráli a všechny potápěče si na lodi nechali.

Jsou všechny horory od Darcy s dobrým koncem? Mně to k hororům nějak nejde.

Pitbullka
02.11.2023 3 z 5

Námět knihy byl super a autorka dokázala výborně popisovat ponory. Ale od druhé poloviny mě knížka trošku přestala bavit a zklamal mě závěr, který by si zasloužil více rozpracovat.

kercah
01.11.2023 5 z 5

Většinou podmořskou tématiku nevyhledávám, ale když vyšla tato kniha od mé oblíbené autorky, byla to jasná volba.
Celý děj je protkán lehkým adrenalinem už od samého začátku. Přece jen pod hladinou se muže stát cokoliv.
Trošku mi chybí více vysvětlený závěr. Jsou zde narážky na příčiny celého děje, ale nejspíš je na nás ke které z nich se přikloníme .