Pod hladinou

Pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523614/bmid_pod-hladinou-6519bd0fa9cb0.png 4 303 303

Desítky metrů pod vlnami oceánu vyčkává hřbitov… Před lety se během rutinní zaoceánské plavby beze stopy ztratila SS Arcadia. Vyslala sice podivné, pomatené volání o pomoc, ale parník ani nikdo z lidí na palubě se nikdy nenašel. O sto let později vrak lodi konečně objevili více než pět set kilometrů od její zamýšlené trasy… mlčenlivý hřbitov hluboko pod hladinou oceánu, který dychtivě čeká na první známky života. Cove a její potápěčský tým získal povolení rezavějící trup Arcadie prozkoumat. Jejich cíl je jasný: prohlédnout vrak, všechno natočit a pokud možno zjistit, jak a proč tato údajně nepotopitelná loď klesla ke dnu. Arcadia se však ještě nenabažila smrti. Pod hladinou číhá něco temného a hladového. Cove a její tým mají omezené zásoby kyslíku a loď se kolem nich pomalu uzavírá. Budou se muset probojovat na svobodu z nevýslovné hrůzy, která se je zoufale snaží polapit. Protože až budou uvěznění pod vlnami oceánu, už nebude cesty zpět.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Fobos

From Below , 2022

jana1853
02.03.2024 4 z 5

Coby instruktorka potápění jsem tuhle knížku nemohla minout. Autorka si vybrala vskutku náročné téma technického potápění (složité k pochopení lidmi, kteří se nepotápí, nebo se potápějí jen rekreačně). Nicméně, poprala se s tím vcelku decentně, i když některé technické detaily byly víceméně úsměvné, ale s tím se předem počítalo. I tak mi nedá tápat, zda byly tyto nesrovnalosti dílem autorky nebo českého překladu. Některé české výrazy by potápěč nepoužil - například "nádrže" - běžný potápěč říká "lahve", nebo "nemoc z potápění" = dekompresní nemoc. Ovšem je potřeba pochválit, že se překladatel zdržel termínu "kyslíková bomba" :) Nicméně, pro správnou terminologii stačilo oslovit jakéhokoli profesionálního potápěče.

Každopádně, k tématu knihy - první půlka vlažná, pomalý rozjezd. Od 200. stránky už to nabralo spád. Autorčina fantazie se umí rozjet, nicméně knize by slušel spíše než rozvleklý začátek propracovanější závěr.

tereza3242
25.02.2024 5 z 5

Začátek knihy je slabší, děj se rozjíždí hodně pozvolna a přiznávám, že prvních pár kapitol jsem si říkala, zda jsem tentokrát nesáhla po špatné knize. Jak ale začínalo docházet na věc, děj mě začal vtahovat čím dál víc a ke konci už jsem hltala každé slovo a nemohla se odtrhnout. Asi padesát stran před koncem jsem očekávala poklidné zakončení, ale místo toho přišlo ještě větší napětí a famózní zakončení.
I když byl začátek nic moc, z mého pohledu je to spíš překladem než autorkou, dávám plný počet

Šárka88
25.02.2024 3 z 5

Mám ráda od této autorky knížky, ale tohle mi moc nesedlo. Za mě 402 stránek je až moc, když se v podstatě nic neděje. Žádné napětí, akce, zápletka a v podstatě nic k udržení pozornosti, chvílemi jsem se nudila Konec zvláštní .

MatBla
25.02.2024 5 z 5

Skvělé, do půlky jsem čekala, co bude a od půlky naprosto strhující. I když se nepotápím, v létě budu mít u moře trochu problém:)

jiri77
21.02.2024 1 z 5

Tak tohle bylo velmi špatné. Kniha je naprosto nezáživná, nudí a je zbytečně roztahaná, myslím si , že kdyby byla o polovinu kratší, jen by to knize prospělo.
Hodně velké zklamání a po knihách Darcy Coates dlouho nešáhnu.

Ronnie68
11.02.2024 5 z 5

Za mě skvělá kniha... řekla bych i jedna z nejlepších knih od autorky, co jsem zatím četla...loď, která skrývá své tajemství pod vodou ... vyprávění přátel, kteří chtějí natočit dokument o této lodi ... plus retrospektivní vyprávění událostí před téměř 100 lety... za mě bomba ... a nemůžu než doporučit... dostala mě už od začátku a nepustila až do konce ...

Dandulka
10.02.2024 5 z 5

Super čtení. I když začátek trochu pokulhával, za to konec byl přímo strhující.

Maly_MACKO
05.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Mohlo to být krásných 5/5, kdyby teda aspoň někdo umřel.

sun.from.ibiza
04.02.2024 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se byla potápět před touto knihou. Nejsem si zcela jistá, jestli bych to po přečtení zvládla s takovým klidem. Za mě asi nejlepší kniha, kterou jsem od Darcy četla.

Marivetka2101
03.02.2024 5 z 5

Velmi sugestivní příběh plný napětí. Loď, potopená za záhadných okolností před sto lety, spočívající v chladném vodním hrobě, se stává děsivou kulisou natáčení dokumentu. Členové týmu potápěčů zjistí, že vrak střeží děsuplné tajemství. Hrůza se neodvratně, krok za krokem blíží a zprvu nenápadné náznaky dostávají děsivé kontury.

chanahd
03.02.2024 5 z 5

Skvěle napsaný příběh plný napětí. Chápu, že na každého kniha působí jinak. Ale já se chvílemi opravdu bála. Četla jsem po večerech a když asi dvakrát blikla lampička, úplně jsem nadskočila :-)

Enehy
30.01.2024 4 z 5

Tak jo, jsem ráda, že jsem to nevzdala hned po prvních stranách, jak jsem původně zamýšlela. Ne kvůli tématu, ale kvůli překladu, který mi přišel zezačátku dost nepřirozený. Jenže pak se to rozjelo a to hodně. Darcy Coates je mistr gradace napětí a u většiny jejích knih se jí to opravdu daří. A u téhle? Fakt jsem si říkala "Néééé, už tam nechoďte!" a oni tam zase šli. To napětí, neskutečné, takhle rychle teď zvládám přečíst máloco :-D

marky2558
25.01.2024 4 z 5

Darcy se vším všudy. Věděla jsem, že mě to bude bavit, že tam budou sem tam nějaké klišé. Některé věci šly předvídat - např. Aidan. Malinko mi to připomínalo sérii Černé zimy ale dost mě bavilo, že se děj odehrává pod vodou a sem tam jsem se přistihla, že zadržuji dech :-) zařazuju do sbírky.

Andělla
24.01.2024 5 z 5

Jakmile v moři pod nohama přestanu cítit písek, přepadá mě panika, takže možná proto na mě kniha tak zapůsobila.
Darcy umí skvěle pracovat se slovy, že atmosféru nasajete už v první kapitole. Napětí stoupalo s každou stránkou, líbilo se mi prolínání kapitol ze současnosti a minulosti, kdy se postupně odkrývalo, co vedlo k potopení Arcadie. V příběhu nenajdete nic nového nebo světoborného, rozhodně je ale plný tajemna a napětí a to vám nedovolí knihu odložit, jen se modlit, aby se všichni zase vynořili nad hladinu.

Johny_H.
20.01.2024 3 z 5

Autorku mám rád a užívám si její knihy Kořist série Černá zima nebo Strašidelné domy jsou skvělé, ale toto mi opravdu nepadlo do noty. Zbytečně dlouhé poměrně málo akce a dvě časové linie tomu také neprospěly.

Leena
18.01.2024 3 z 5

Na knihu jsem moc těšila a tak nějak mám z toho rozporuplné pocity.
Chvílemi jsem se nudila, hodně natahované pasáže z ponorů, většinou se tam vlastně nic moc nedělo.
Ke konci pod hladinou to bylo zajímavé, ale závěr na souši jak z červené knihovny.

Duchoslp
06.01.2024 3 z 5

Proti zombie nic nemám, ale na potopené lodi bych je opravdu nečekala. Celkový dojem z knížky je spíš zklamání, místy byl děj docela zdlouhavý a překombinovaný

zylla
06.01.2024 4 z 5

Tato kniha je jedna z nejlepších, které jsem od autorky četla.

Jarmila97
04.01.2024 5 z 5

niha mě velmi zaujala.Děj byl jednoduchý ale propracovaný. Moc se mi líbilo pojetí které bylo o hodně jiné než obvykle Darcy píše hlavně to prostředí oceánu.
za mě jako vždy 5 hvězd protože Darcy je moje srdcovka a ještě mě žádnou knihou nezklamala

Nikusha
02.01.2024 3 z 5

Obdoba strašidelných domů akorát pod vodou. Ale příjemná změna a dobrý nápad, ale nic světoborného.