Po strništi bos

Po strništi bos https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1110 289

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

Neri
20.12.2013 5 z 5

Krásné, poetické a hlavně laskavé vyprávění. A nádherná čeština, která sama o sobě je pro mě velkým čtenářským zážitkem.

anetka17
09.12.2013 5 z 5

=) krásné

MahulenaK
08.12.2013 5 z 5

Zdeněk Svěrák, asi ho nehodnotím objektivně, ale nemůžu si pomoct. Moc milé čtení, jediná výtka-knížka je moc krátká :-(

asam
06.12.2013 5 z 5

Milé, humorné ale i dojemné, krásná čeština.

magnolia
03.12.2013 5 z 5

Krásné, děkuji pane Svěráku. Jako jeho nejlepší filmy. Klukovské vyprávění, které se mi líbilo ještě víc i proto, že podobně ho prožíval v té době můj táta (a mnoho dalších kluků a holek na vesnici). Ale napsat to takhle citlivě umí málokdo.

Boboking
30.11.2013 5 z 5

Tak jsme včera dostal náhodou do rukou novou knížku od Svěráka Po strništi bos. Fakt příjemné čtení, se svěrákovským humorem vzpomínky-nevzpomínky na dětství za válka. Jinak je to předehra k příběhu z jeho filmu Obecná škola. Stejní hrdinové, jen se to odehrává několik měsíců předtím.

babyboar
27.11.2013 5 z 5

Milé, krásné, i když o nemilém období. S kolegyní jsme se shodly, že úvod nám evokuje Obecnou školu. Při čtení jako bych slyšela pana Svěráka číst, či přímo vyprávět. Je vidět, že je to člověk, který skutečně umí česky a češtinu využívá v plné její kráse. Kéž by takových spisovatelů bylo více.Dětský pohled na toto období je fantastický. Skoro bych knížku doporučila k přečtení i mladším čtenářům, aby věděli, jaká období se nachází v našich moderních dějinách. Až bolestná je věta tatínka při osvobození o tom, že jsme svobodní a už nás nikdo okupovat nebude.

katina
20.10.2013 4 z 5

Laskave povidky, ktere nas vraci do nelaskave doby.

hadak
20.10.2013

Zdeněk Svěrák svoje čtenáře nezklame - milé, české, citlivé vyprávění o dobrodružstvích, která zažil se svými rodiči během války na českém venkově. Knížka na jeden večer a ten večer svého čtenáře okouzlí.