Smrt na Nilu

Smrt na Nilu https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9745/bmid_smrt-na-nilu-AWk-9745.jpg 5 1578 210

Plukovník Race série

Hercule Poirot série

15. díl

Mladou krásnou milionářku Linnet Doylovou čekala růžová budoucnost. Ale na svatební cestě lodí za exotikou Horního Egypta došlo k pokusu o vraždu. Ještě že je náhodou mezi cestujícími i Hercule Poirot... V jedné z nejznámějších detektivek A. Christie, která se dočkala neméně slavné filmové adaptace s Peterem Ustinovem v hlavní roli, mají Poirot a jeho přítel plukovník Race plné ruce práce, aby přišli věci na kloub. Cestujících s možným motivem je na palubě lodi více než dost!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Death on the Nile , 1937

mari.seri
14.02.2016 5 z 5

Hercule Poirot prostě nikdy nezklame. Bravurně napsaná detektivka od královny detektivek.

Aingeal
03.01.2016 4 z 5

Opět na scéně můj oblíbený Hercule Poirot, takže nešlo odolat :). Velmi dobře napsaný příběh, napínavý do poslední chvíle. Agatha Christie zkrátka nikdy nezklame - moc doporučuji!

RobinzeŠenova
10.12.2015 5 z 5

Prostředí, postavy, dialogy a šedé buňky mozkové bez chyby! Naprosto jsem se dostal do děje knihy, na konci knihy mě přepadla jakási lítost.

pavla9879
10.10.2015 5 z 5

Páni... vážně povedená kniha, napínavá až do poslední strany. Skvěle napsaná, promyšlená detektivka. Moje první kniha od Christie a určitě ne poslední.

Faraon
29.08.2015 5 z 5

Pro mě osobně lepší než Vražda v Orient-expresu. Musím ale říci, že na černoušky to nemá. Líbí se mi omezené prostředí a množství postav. Je zde výborná gradace atmosféry. Někdo by mohl prohlásit, že je kniha značně přecpaná, ale nesouhlasím, neboť sice ze začátku "jednoduchého" úkolu, se přesune příběh do roviny, kde je potřeba vyřešit mnohem více úskalí, která se objeví.
Na posouzení jak se s tím autorka vypořádala, nechám jen a jen na Vás.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Občas si říkám, co paní Agatha proti ubohému Poirotovi měla, když toho velevzora všech peciválů a bábovků pořád honila po všech čertech peklech. Egypt, Rhodos, Mezopotámie - samé horko a prach, co si tam ten chudák posedlý pořádkem a pohodlím mohl užívat?
Je ovšem pravda, že šedé buňky fungují bezchybně za každého počasí a v každém prostředí, dobrodružství na Nilu nevyjímaje. Pět hvězdiček.

Henriette
16.08.2015 4 z 5

Vynikající detektivka s oblíbeným hrdinou a navíc ve skvělém prostředí. Opět jsem četla poněkolikáté a stále je aktuální, i když jsem si vrahy pamatovala dobře.

Henriette
16.08.2015 4 z 5

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších. Jen mě mrzí, že nezapracovala víc na vedlejších postavách. Já byla zvědavá, jak to s nimi dopadne

misha006
14.04.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší Agatha, jak film, tak i kniha. Příběh je velmi silný a osudový. Je to jeden z těch příběhů, co Vám vleze pod kůži a musíte na něj neustále myslet.

Manyna
29.01.2015 5 z 5

Já jsem si to myslela už od začátku, že to tak bude a nemýlila jsem se. Nicméně zase skvělá Agáta.

mdracek
18.01.2015 5 z 5

Moje první kniha přečtená v originále bez znalosti českého překladu - naprosto skvělé! Poirot zase vše brilantně odhalil a inspiroval mně ke čtení dalších jeho případů, což jistě bude zábavná a účinná cesta ke zlepšení úrovně mé angličtiny ;-)

Owain
14.10.2014 5 z 5

Jen opakuji, výborná kniha i film .

astroweb
12.10.2014 4 z 5

Přečetl jsem do polovinu se zájmem, ale pak mi opravdu začalo vidět, že jsem viděl skvělý film a do konce jsem už přeskakoval.

metrolog
28.07.2014 5 z 5

Opět skvělá detektivka, které nelze nic vytknout. Nicméně musím složiti poklonu i filmovému zpracování z roku 1978 se skvělým obsazením v čele s Peterem Ustinovem. Děj se mírně liší, ale kouzlo románu bylo přeneseno na filmové plátno víc než brilantně. Proto všem doporučuji přečíst si tuto skvělou knihu, ale případně i shlédnout film. U mne obojí dostává 5 hvězdiček.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Skvěle propracované postavy, perfektní děj, zasazený do atraktivního prostředí - čte se jedním dechem. :)

pavucik
30.12.2013 5 z 5

Dalsia originalna, napinava a jedna z najlepsich detektivok od tety Agathy. Spolu s "Vrazda v Orient exprese" su pre mna tym najlepsim z radov Hercule Poirot. Vybornych je vskutku vela, to musim priznat, uz mam od tejto autorky nieco nacitane, ale tieto dva tituly su NAJ. Agatha Christie je znama dokonale premyslenymi zapletkami. Ja sosobe ju obdivujem, je to GENIUS.

Tess.96
16.12.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Na začátku bylo takové seznámení postav, které budou v knize vystupovat. Tím jste je všechny poznali. Pak už to začalo být napínavější. Už jsem začala podezřívat a zkoušela jsem hádat, kdo by mohl být vrah. I když jsem vraha na konci uhodla, tak jsem si stejně nebyla jistá, ale byla jsem překvapená, jak promyšleně to vše Agatha napsala. Mohla by se vraždami živit, i když to ona přece dělala. :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších, které kdy Agatha napsala.

Patw
25.09.2013 5 z 5

Další kniha od této Velké autorky, kterou jsem vzal do ruky a téměř neodložil dokud nebylo dočteno. Kniha překypuje skvělou atmosférou a prostředí Egypta všemu dodává ojedinělé kouzlo. Opět povedený příběh s několika nečekanými zvraty v ději. Skvělá hra s postavami a možnostmi jedné vraždy a několika pasažérů. Nakonec asi jen dodám, že se opravdu jedná o perfektní detektivku.