Muž v hnedom obleku

Muž v hnedom obleku https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273765/muz-v-hnedom-obleku-7op-273765.jpg 4 302 302

Plukovník Race série

Mladá, krásna a naivne romantická Anne Beddingfeldová prichádza po smrti svojho otca do Londýna, kde hľadá dobrodružstvo. V Londýne sa predsa dejú veľké veci a vytúžené dobrodružstvo na seba nenechá dlho čakať. Postretne ju priamo na stanici podzemnej železnice, kde sa Anne stane svedkom zvláštnej nehody, keď na smrť vydesený muž zomrie na koľajisku. Scotland Yard prípad uzavrie ako nešťastnú nehodu, avšak Anne, ktorá si v hlave neustále prehráva jeho čudnú smrť, tomu neverí. Kto bol vlastne ten človek v hnedom obleku, ktorý prehliadol mŕtveho? A čo znamená odkaz, ktorý ten falošný doktor v náhlivosti vytratil z vrecka: 17.1.22 Kilmorden Castle? Čoskoro vyjde najavo, že nehoda súvisí s objavením uškrtenej ženy vo vidieckom sídle sira Eustacea Pedlera. Zdá sa, že rezervovaný elegán plukovník Race pátra po tej istej záhade ako Anne a ich cesty sa majú onedlho skrížiť...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Liber Novus (Srbsko)

The Man In the Brown Suit , 1924

miša63
23.01.2019 5 z 5

Napínavé čtení, autorka nezklamala.

katy87
22.01.2019 4 z 5

Pro mě docela netradiční Agatha. Strašně se mi líbila literární "rozvernost" knihy (možná k tomu trochu dopomohl i český překlad?), deníkové zápisy a střídání perspektivy vyprávění. Co se týče obsahu, musím přiznat, že jsem se občas trochu ztrácela v postavách, kdo je kdo, a co se kde stalo. Typické zakončení a rozuzlení tak, jak známe, se nekoná, což není nic proti ničemu. Přišlo mi to opravdu hodně praštěné a i dost romantika, což bych u Agathy vlastně skoro vůbec nečekala.

SugarDolly
17.01.2019 4 z 5

Agatha se nikdy neochodí, byť zrovna tahle kniha se poněkud vymyká jejímu mainstreamu. Rozhodně jsem to přečetla s chutí.

Marplet
30.12.2018 3 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala, i po přečtení recenzí. Ale musím říct, že jsem se bavila dobře. Příběh nebyl vůbec nudný a četl se dobře, i když je znát, že toto dílko mé oblíbené autorky opravdu patří k těm slabším. Ale poznávala jsem tam známé špeky, které autorka čtenářům předkládá, a zase jsem jí na to skočila.

andulis86
29.12.2018 5 z 5

Má první kniha od Agathy Christie, koupená manželem. Velmi pěkné, oddechové a napínavé čtení.

Yalka
03.09.2018 2 z 5

Jako letní oddechovka dobrý.

Mates84
25.06.2018 4 z 5

Tak trochu jina A.CH.Knizka mi pripomina spise cervenou knihovnu,nez klasickou detektivku na ktere jsem od A.CH.zvykla.Ale pekne pohodove cteni.

Domuly
27.03.2018 3 z 5

Zápletka mě zas až tak nezaujala a kniha mě začala pořádně bavit až téměř na konci. Není to žádné psycho, spíše pohodové, lehké, místy trochu naivní čtení s občasným nádechem červené knihovny. Napínavé pasáže byly popsány výborně a čtenáře to nutí číst dál. Absolutně jsem neodhadla hlavního padoucha a na konci byla tak pořádně překvapená.

Caa
30.11.2017 3 z 5

První kniha Agathy Cristie, která vyšla v češtině.
Postavy jsou hodně schématické, mlčenlivý a silný muž, rozervaný a ztrápený mladík, krásná a obletovaná žena. Všichni se přetahují o přízeň hlavní hrdinky, bystré, pohledné, odvážné a nezkušené Anne.
Knihu bych doporučila především mladším čtenářům.

Alíša236
28.05.2017 5 z 5

Nejde o detektivku, je to spíš naivní špionážní román. Je to lehké čtení pro holky a stršaně mě bavilo. I jsem se místy smála nahlas. Jako nenáročné čtivo velice doporučuji, ale nečekejte agátinu detektivnu.

kapr
27.05.2017 odpad!

Čtu tady velice rozdílné komentáře, vidím, že stejně tomu je i u hodnocení. Je vidět, že každý čtenář je zaměřený na trošku jiný typ knih, a podle svého zaměření knihu hodnotí a komentuje. Já, vychovaný půlstoletím nesvobody, jsem velice citlivý na jakoukoliv tak zvanou společenskou objednávku, a tou špionážní romány často jsou. Pro mne asi jedna z nejhorších knih jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek. [OA]

Jane007
02.05.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak jsem zase nemohla přestat číst. Vraha jsem jako většinou neuhodla.

Majdule
03.03.2017 3 z 5

Můj první dojem z téhle rané autorčiny knihy nebyl zrovna příznivý. Mě nesympatická hlavní hrdinka s rysy nafoukané slepice a uhozená, zcela nepravděpodobná zápletka jak ze šestákového románu. To poslední platilo až do posledních stránek, tahle zápletka není z těch nejbrilantnějších, její ukotvení navíc spočívá jen v tom, že její nepravděpodobnost přiznávají sami hrdinové. Jako by to mělo čtenáři dát pocit, že to stačí. Jedná se spíš o dobrodružný příběh s prvky špionáže než o detektivku. Ale s plynoucím časem se najednou hlavní hrdinka jeví jako docela prima kost, mužští hrdinové jsou velmi mužní, padouch je zábavný. Takže nakonec jsem si tohle dobrodružství dobře užila.
70 %

Cella
30.06.2016 2 z 5

Limonádová story, ve které se nedá vyznat, padouch na nic, hlavní hrdinka prakticky taky, zlatý Hercule.

Owain
14.07.2015 5 z 5

Výborné.

Kubíííína
08.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih lady Agathy co jsem zatím četl.

Gity
08.03.2015 4 z 5

Na tuto knížku jsem byla díky předchozím komentářům hodně zvědavá a musím říct, že je to opravdu Agathina hodně netradiční kniha, to spojení s romantikou mě u ní dost překvapilo a moc mi to k ní nesedělo. Knížky s Herculem Poirotem se mně určitě líbí víc, ale i tuto knihu jsem přečetla s chutí a líbila se mi. Jako hodně zajímavý oceňuji ten prvek, kdy hlavní hrdinka popisuje nějakou situaci, do které se dostala a v další kapitole je ve formě zápisu v deníku popsaná ta samá situace, jen očima jiné postavy. To mě hodně oslovilo a zaujalo.

eiramka
29.01.2015 3 z 5

Miluju Agátu, ale kdyby tohle byla první kniha, kterou jsem od ní četla, asi by moje celoživotní láska nevznikla:) Tahle detektivka patří k těm slabším - postavy mi nepřipadají tak skvěle uvěřitelné a propracované, jak jsme u Agáty zvyklí a občas to sklouzne až k červené knihovně - ale což, Agátě to jistě promineme:)

Plútarchos
18.01.2015 2 z 5

Typická Agatha Christie a příběh Hercule Poirota bez Hercule Poirota! Hrdinkou je mladá dáma Anne Beddingfeldová, kterou osud a její dobrodružná (rozuměj ztřeštěná) povaha zaplete do těžko uvěřitelného příběhu a do Jižní Afriky. Rychlé čtení do vlaku z Ostravy do Prahy a zpět - 2,5 hvězdičky...

sarka45
29.10.2014 3 z 5

Paní Agathu Christie miluju, ale tohle už mi přišlo hodně přitažené za vlasy :-) - hlavně v závěru. Ale budiž, téhle Paní Spisovatelce to odpustím :-).