Muž v hnedom obleku

Muž v hnedom obleku https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273765/muz-v-hnedom-obleku-7op-273765.jpg 4 302 302

Plukovník Race série

Mladá, krásna a naivne romantická Anne Beddingfeldová prichádza po smrti svojho otca do Londýna, kde hľadá dobrodružstvo. V Londýne sa predsa dejú veľké veci a vytúžené dobrodružstvo na seba nenechá dlho čakať. Postretne ju priamo na stanici podzemnej železnice, kde sa Anne stane svedkom zvláštnej nehody, keď na smrť vydesený muž zomrie na koľajisku. Scotland Yard prípad uzavrie ako nešťastnú nehodu, avšak Anne, ktorá si v hlave neustále prehráva jeho čudnú smrť, tomu neverí. Kto bol vlastne ten človek v hnedom obleku, ktorý prehliadol mŕtveho? A čo znamená odkaz, ktorý ten falošný doktor v náhlivosti vytratil z vrecka: 17.1.22 Kilmorden Castle? Čoskoro vyjde najavo, že nehoda súvisí s objavením uškrtenej ženy vo vidieckom sídle sira Eustacea Pedlera. Zdá sa, že rezervovaný elegán plukovník Race pátra po tej istej záhade ako Anne a ich cesty sa majú onedlho skrížiť...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Liber Novus (Srbsko)

The Man In the Brown Suit , 1924

zuzi1162
13.10.2014 5 z 5

Perfektní Agatha Christie. Pro mě je to jedna z těch lepších knih, co napsala. Krásně prokombinované, hlavní hrdina a hrdinka spolu krásně zafungovali; byla radost, to číst.

wooloong
06.10.2013 3 z 5

Špionážní příběhy mi připadají naivní a mnohdy překombinované. Příliš mnoho náhod, převleků a intuice.

Jíťa
05.08.2013 4 z 5

Netradiční Agatha. Autorčin rukopis je poznat především zapeklitou zápletkou a zvraty v ději a minimalistickým popisem charakterů postav, umožňujícím zvýšenou činnost fantazie čtenáře. Přesto kvalitka občas trochu pokulhává, romantika Agathě dle mého příliš nesedí. Chvílemi na mě kniha působila až příliš naivně s nádechem červené knihovny. Přesto stojí za přečtení.

Market = )
01.08.2013 5 z 5

Za mě dobrý :-). A vtipný, to oceňuju.

kelve
14.03.2012 5 z 5

Kniha mě velice nadchla. Jistě se k ní počase vrátím. Při půjčování z knihovny jsem čekala Poarota, ale tato kniha je ještě lepší. Přípěh má i romantickou zápletku:-)

Malin
30.01.2012 5 z 5

Přestože nade všechno miluju Hercula Poirota, knížku Muž v hnědém obleku považuju za nejlepší, co Agatha napsala. Nedokážu říct proč, prostě mě uchvátila.

Trina1
08.12.2011 5 z 5

Perfektní a čtivá detektivka, ale musím přiznat, že na konci jsem se moc neorientovala.

bovinka
14.03.2011 4 z 5

Špionážní agátka. Klasicky milé počtení. Jen závěr mi přišel poněkud zmatený.

derminator
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejnapínavějších a nejlepších detektivek od Agathy naprostá bomba i bez Hercula Poirota vřele doporučuji a já dávám hodnocení 100%.