Plná bedna šampaňského

Koupit

Plná bedna šampaňského je první povídková kniha Oty Pavla. Vyšla v roce 1967, tři roky po jeho úspěšné reportážní črtě Dukla mezi mrakodrapy. V příbězích zůstává Ota Pavel stále věrný pouze sportu a své hrdiny nachází mezi těmi, které jako sportovní novinář dokonale zná: mezi vrcholovými sportovci, kteří v uzlových okamžicích svého života překonávají hranice lidských možností a v čestném boji také sami sebe. Na stránkách knihy žijí Zátopek, Bosáková, Heller, Mikoláš, Hudec, Kloz, družstvo házenkářů, horolezci, parta skokanů na lyžích, hokejisté... Pavlovy povídky o sportovcích, sportu, sportovní slávě (a jejich rubu) už ale nesou výraznou autorskou pečeť budoucího mistra daného žánru. Jsou to inspirativní, silné příběhy, hluboce pravdivé, dojímavé a navýsost lidské....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145568/big_plna-bedna-sampanskeho-oZZ-145568.jpg 4.5215

Kniha Plná bedna šampaňského

radusak9806

Povídky jsou skvělé, byť já už mnohdy moc nevím o kom vlastně jsou a nemám tam tím pádem tu fyzickou osobu přímo. Vlastně to jsou takové sportovní pohádky :)

pavka88

Líbilo. Všechny příběhy sportovců mě naprosto uchvátily. Nejvíc se mi líbila povídka o Zátopkovi.

harena

Povídky o sportovcích, psané s takovou láskou a citem, až se svíralo srdce.
str.63 (o Evě Bosákové)
"V každém dalším pohybu zněl její úsměv. Na cestě podél obvodu koberce udělala tři přemety nazad, zvané flik-flaky; točila je pomalu, měly plavnost českých krajek a pohyb lopatek holandských větrných mlýnů."

Skvělé povídky, nádherný styl. Patří ke knížkách, které pohladí po duši. Děkuji.

david6273

Balzám. Jakoby Pavel psal očima sportovců, bez obalu, od srdce, čistě.

Ava365
08.12.2020

Skvělé povídky o SKUTEČNÝCH!!! sportovcích.

Afilada
03.11.2020

Číst Otu Pavla, to je pohlazení duše. A to i tehdy, když píše o okupaci a o nacistech. Ota Pavel dokáže popsat i hrůzu tak, že se Vám neroztřesou kolena.
V trochu lepších dobách píše o sportovcích tak, že mu věříte každé slovo.
Úžasný autor.

bethulda
26.09.2020

Krásné, prostě krásné.

kuruteku
24.07.2020

Jásám a smutním zároveň. Ty povídky jsou drsné, romantické, smutné i veselé jako život sám. Úplně cítím všechny namožené svaly, odřeniny, zlomeniny, ale i radost z vítězství, z překonání sebe sama. Napadlo mne, že knihy o sportu (rozhovory se sportovci, různé výroční knihy o Naganu a jiných) a Pavlovy povídky k sobě mají stejně blízko nebo daleko jako hamburgry od McDonalds a svíčková.