Pláž v Chorvátsku

Pláž v Chorvátsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496413/bmid_plaz-v-chorvatsku-Hz3-496413.jpg 4 1535 1535

Pripravte si chutný letný drink, usaďte sa v tieni či na slniečku a vyberte sa s hlavnou hrdinkou Maddie na plavbu po Jadranskom mori. Čaká na vás príbeh plný chutí, vôní a tej pravej lásky, vďaka ktorému pochopíte, že partner, ktorého ste si vysnívali, môže byť nakoniec na míle vzdialený od toho, ktorý sa k vám skutočne hodí... Spomínate si ešte na talentovanú umelkyňu Maddie z Cukrárne v Paríži? Tentoraz sa s ňou stretnete na palube lode Avanturista, ktorá brázdi vody Jadranského mora. Spoločnosť jej bude robiť Nick, najmladší brat Niny, hlavnej hrdinky príbehu o parížskej cukrárni. Spočiatku pohodová plavba plná krásnych chorvátskych miest, zátok a romantických zákutí sa však veľmi rýchlo začne meniť na drámu kvôli dvom rozmaznaným modelkám, ktoré túžia zoznámiť sa s vplyvným producentom. A kým si obe hlava-nehlava razia cestu k svojmu ambicióznemu cieľu, Maddie sa prekvapivo začínajú otvárať dvere do Nickovho srdca. Krásavec Simon to však nemieni nechať len tak a je rozhodnutý získať si Maddie pre seba. Pre ktorého muža sa nadaná umelkyňa nakoniec rozhodne? A podarí sa jej splniť si sen o kariére maliarky na chorvátskom pobreží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

JankaV80
03.08.2022 5 z 5

Knihu jsem četla na dovolené u moře v Chorvatsku. Bonusem bylo, že jsem se dozvěděla i něco o této zemi a lidech. Kniha se četla úplně sama, je to taková romantická jednohubka. Všechny knihy, které jsem četla z této série, mě zatím bavily.

kuttnerovka
31.07.2022

Autorka nezklamala, četla jsem zrovna na dovolené tak to mělo atmosféru a opravdu chytlo za srdce. Opět perfektně popsáno prostředí, oblast Chorvatska navíc celkem dobře už znám tak mě bavilo, že vím, kde se pohybuji.

Lofda
31.07.2022 4 z 5

Zatím žádná knížka ze série vyloženě nezklamala, je to vždy takové pěkné romantické počtení. A i ty největší "mrchy" mají nějaký ten problém, slabost, takže žádná postava není úplně černobílá, to se mi líbí. V Chorvatsku jsem už pár let nebyla, ale jako bych se při čtení vracela na známá místa. Moc hezké pohodové čtení na léto, užila jsem si ho.

Rapeh
30.07.2022 4 z 5

Ideální kniha na dovolenou, četla se jedním dechem a popis Chorvatska byl skvělý

Adelajda_4
26.07.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, ale šetřila jsem si ji na léto, těšila jsem se na to, až si ji vezmu na dovolenou a ponořím se do dalšího romantického příběhu. Ačkoli i zde je od začátku jasné, jak to dopadne, mě autorčin koncept stále baví, zvlášť v téhle době, kdy je člověku radost dávkována poskrovnu.
Zpátky k příběhu, sympatické je, že se zde autorka vrací k postavám, se kterými se čtenář okrajově seznámil již v předchozích dílech a jejich dějové linky zde proplétá. Hlavní hrdinkou je zde umělkyně Maddie, která dostane pracovní příležitost na luxusní jachtě plavící se Jaderským mořem. Zde se setkává s posádku lodi tvořenou bohatou smetánkou a také zde potkává Nicka, který zrovna randí s jednou z modelek a nezdá se, že by si výlet úplně užíval. Na jachtě pak během plavby přijdou různá milostná vzplanutí a příběh si tak v poklidu plyne až ke konci.
Autorka v tomto dílu tolik nepopisuje chorvatské jídlo a reálie, ale kdo z nás nebyl v Chorvatsku, aby si o zemi neudělal obrázek :)

m.valova
26.07.2022 4 z 5

Bylo to letní,oddechové a aspoň jsem si trošku zavzpomínala na dovolenou v Chorvatsku.Je to teprve moje druhá kniha a zrovna jsem trefila,že se mi krásně příběhy propojily.Maddie mi byla sympatická od samého začátku a Nick také,ty dny strávené na lodi v kouzelné zátoce s minimem lidí,bych si také dokázala představit.Ale ten zbytek s rozmazlenýma modelkama bych určitě nezvládla.

dom.ini
25.07.2022 3 z 5

Pro mě byl toto zatím nejslabší díl a zachraňovalo ho jen to, že se odehrával v mnou velmi oblíbeném Chorvatsku. Destinaci, ve které se příběh odehrává umí autorka popsat prostě skvěle a atmosféra daného místa na vás úplně dýchne. Kámen úrazu v tomto díle pro mě byla samotná romantická linka. Nesedla mi vůbec žádná z postav, dokonce i Maddie a Nick, kteří tady měli představovat "běžné" lidi s nohama na zemi (ne zbohatlickou smetánku) mě hodně často rozčilovali. Maddie mi připadala skoro stejně povrchní, jako ostatní osazenstvo lodi a Nick na mě působil až neuvěřitelně naivně. Ale knížka jako celek se četla dobře, byla odpočinková a letní, takže přečtení nelituji. jen doufám, že další díly do kterých se pustím mi sednou zase trochu více. :)

Tesset
23.07.2022 4 z 5

Typický příběh ze série Romantických útěků. Podobný koncept jako u předchozích dílů. Hezké přiblížení Chorvatska. Po tolika dílech ale už vidím, že se vše stále dokola opakuje - příběh, postavy, konec, vždy se tam najdou jen samí milí lidé, kteří se dané holky ujmou. Občas ty dialogy hrozně umělé. Ale celkově jsem spokojená.

martinaandulka
23.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Pláž v Chorvatsku je nejlépe číst v létě a proto jsem si zopakovala knížku právě ted a stejně jako před 2lety.Za mě je to krásné odpočinkové čtení s vůní lásky,moře,ale i postav,který nemám ráda pro falešnost a snobství(Tara,Cory a Simone).

Iva2911
17.07.2022 4 z 5

Příjemná, čtivá, a asi s lehkostí psaná "letní" knížka. Oddychovka na dovolenou, s báječným přiblížením Chorvatska a jeho kultury...

simcat13
14.07.2022 4 z 5

Knížku jsem četla na pláži v Chorvatsku a je to jedním slovem pohoda. Nic náročného, dovíte se tam více o kultuře, odpočinete si u toho a hlavně je hlavní hrdinka sympatická.

Janík61
14.07.2022 3 z 5

Příjemné čtení na dovolenou pro ženy, oddychovka, která neurazí, doporučuji.

jajcak
13.07.2022 2 z 5

Další oddechovka, začala jsem ji číst jen kvůli tomu, že jsme se tam chystali letos na dovolenou a bylo to fajn. Některá popisovaná místa jsem kdysi navštívila, příjemná četba. Líbila se mi víc než vychválená Kavárna v Kodani.

Ketrin.TR
13.07.2022 5 z 5

Perfektní, pohodové letní čtení. Já si knížku tématicky zvolila ke čtení u moře a nemohla jsem udělat líp, bylo to suprově autentické. Během prvních pár stránek už vlastně víte, kam se děj bude ubírat a jak to celé dopadne, ale to nic nemění na tom, že si ho strašně užíváte a nemůžete se od knížky odtrhnout. Jediné, co mi tam trošku chybělo a co už bylo zmiňováno přede mnou, že jsem trošku čekala víc pohledů ze života na jachtě. Na to, že tam Maddie byla úplně poprvé, jí šlo všechno moc hladce a zlehka, aspoň s tím parkováním člunu v přístavu mohla být nějaká patálie :-)
Bylo to moje první setkání s touhle autorkou a už teď se těším na její další knihy, je dobře, že jich mám před sebou ještě tolik!

Sigurd_Lesandi
12.07.2022 3 z 5

Hned na začátku vám můžu říct, že pokud hledáte pohodové čtení do těchto horkých dnů, tak po Pláži v Chorvatsku určitě můžete sáhnout. Je to ryze pohodová kniha s dobrými postavami, z nichž si některé oblíbíte a jiné budete chtít hodit přes palubu. Autorka si opět vybrala zajímavé prostředí luxusní jachty, kterou obklopuje zhýčkaná smetánka, ale abych byl upřímný, tak právě tady to začalo trošku pokulhávat.
Kdybych Pláž porovnával s Hotýlkem na Islandu, tak se mi hotýlek líbil víc, protože kromě romantiky jako takové obsahoval i situace týkající se hotelu. Přijde mi, že autorka tu trošku zapomněla využít toho, že je Maddie hosteska na jachtě. Těšil jsem se, jak si bude muset chudá holka poradit s namyšlenými boháči a ano, do jisté míry vám toto kniha předá, ale čekal bych toho mnohem víc. Pro Maddie to bylo dle mého názoru až moc jednoduché a vše jí tak nějak spadlo do klína.
Ale jak jsem už zmínil na začátku, pokud chcete příjemný letní příběh, u kterého nebudete muset přemýšlet, je Pláž v Chorvatsku skvělá volba, ale pár věcí mi tu přišlo krapet nedotažených a kniha nevyužila celý potenciál. Mně osobně se Hotýlek na Islandu líbil více.

syky245
09.07.2022 5 z 5

Můj třetí romantický útěk. Ze začátku jsem měla smíšené pocity, ale nakonec je to zatím má nejoblíbenější ze série. A na léto úplně ideální.

Vivetkav
06.07.2022 2 z 5

Má druhá kniha autorky.. nu přiznám se, že jsem čekala víc.. jak o Chorvatsku tak od knihy.. ale jako letní oddychovka super

Noisette73
06.07.2022 3 z 5

Nejslabší romantický útěk, asi hlavně škoda prostředí na jachtě a přílišného dokazování, že hrdinové "na to mají" a rozhazují plnýma rukama peníze, které jsou jejich rodičů.
Vztahy zde byly povrchní a na mě to romanticky nezpůsobilo a to ani ta láska Maddie, která měla být asi happyendem. Taková nepovedená Popelka pro dospělé.
A Chorvatsko tentokrat nebylo moc vykresleno, což je škoda.

Ála1968
30.06.2022 4 z 5

Knihu jsem četla jako první z celé série.Opravdu mě mile překvapila.Doufám,že ostatní díly budou stejné.

Nika2191
29.06.2022 5 z 5

odpočinkový román na léto, doporučuji