Píšťalka

Píšťalka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408257/bmid_pistalka-WsE-408257.jpg 4 133 44

Soudci jsou čestní a spravedliví. Jejich poctivost a nestrannost tvoří základ dobře fungujícího právního systému. Co když ale někdo z nich obejde zákon nebo přijme úplatek? Lacy Stoltzovou, zaměstnankyni Kárné komory dohlížející nad etickým chováním soudců, kontaktuje záhadný muž a slíbí jí odhalení nejzkorumpovanějšího vykonavatele práva v dějinách USA. Informátor byl kdysi sám právníkem, zdá se tedy, že může poskytnout zasvěcená fakta. Ale odkud je bere? A kdo obviňovaného soudce financuje? Odhalování takových peněžních toků, zvlášť stojí-li za nimi mafie, hrozí vždy nebezpečím. Tentokrát však doslova smrtelným Román Píšťalka – včetně připojené bonusové povídky Svědek procesu – přináší další strhující příběh, který potvrzuje výjimečné a neotřesitelné postavení Johna Grishama coby celosvětového bestselleristy v žánru právnických thrillerů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Whistler , 2016

Metroušek
05.12.2017 3 z 5

Další Grishamova kniha, která v jeho novém, faktografickém, úsporném, chladném stylu s patrným velkým nadhledem či dokonce odstupem patří mezi ty lepší. Zápletka je zajímavá, ale asi nebudu sám, kdo by si přál, aby autor napsal knihu ve svém starém, dobrém stylu. Obávám se, že se z jeho novějších knih stávají dílka na jedno použití. Něco mi v nich prostě chybí, a vracet se k nim nebudu. K jejich hrdinům si nikdy nenajdu takový intimní vztah, jaký mám k jejich kolegům z Grishamových raných děl.

iška
04.12.2017 3 z 5

Inzerovaná bonusová povídka je spíše prologem vlastního románu. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, pak dobré. Ale neřekla bych, že patří k autorovým nejlepším.

JosefKomensky
10.11.2017

Piistalka ???
Kdo to mohl takhle hloupe a naprosto nelogicky prelozit nazev te knihy ? - cozpak ten dotycny si neuvedomil ze the whistle blower neznamena zadna pistalka nybrz praskac - respective osobou, ktera se snazi neco prekazit, popripade necemu nekalemu zabranit.

The whistle blower v holandstine se mi nazev tehle funkce libi jeste mnohem vic tam se totiz nazyva takovyhle jedinec de klokkenluider - nekdo kdo zvoni na zvony - zvonik, ktery jak se rika zvoni na poplach a upozornuje tak na nekale praktiky, manipulace ci jakykoliv nesvar firmy, podniku korporace ci politicke strany - jednim z nejznamejsich takovych to whistle bloweru je napriklad Julian Assage a skupina Anonymous. Kazdopadne takovehle to zvoneni na poplach je thema, ktere je jednim z nejsilnejsim z temat Grishamovych knih. Kdosi kdesi se snazi necemu neklaemu zabranit - kdosi kdesi se snazi na nejakou nekalou praktiku upozornit. Ten kdosi si samozrejme timto koleduje o tezky problem. Jako obvykle uuzasnaa kniha napsanaa s velikym citem pro detail :-)

Ladiva
21.10.2017 3 z 5

Je to taký "klasický" príbeh v autorovom štýle. Pútavo rozohraná zápletka, boj medzi "dobrými a zlými", iba ukončenie príbehu sa mi zdalo akési zrýchlené - akcia a zrazu bol koniec. Inak vcelku príjemná kniha na víkend.