Súboj kráľov

Súboj kráľov https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211881/bmid_suboj-kralov-211881.jpg 5 3856 286

Pokračovanie príbehu je rovnako strhujúce ako prvý diel, je plné zvratov, s ktorými čitateľ nepočíta a tie dodávajú deju neobyčajné čaro. Čas sa zbláznil. Leto pokoja a hojnosti, ktoré trvalo desať rokov, sa pomaly chýli ku koncu a ostrá, mrazivá zima sa blíži ako zúrivé zviera. Dvaja veľkí vodcovia – lord Eddard Stark a Robert Baratheon – ktorí vládli v čase vynúteného mieru, sú mŕtvi, stali sa obeťami kráľovských intríg. V celom kraji, od starovekej pevnosti Dračí kameň po nepriateľské múry Zimovresu panuje chaos, keď sa uchádzači o Železný trón chystajú násilím uplatniť svoje nároky vo vojne. Na oblohe sa objavilo znamenie skazy – kométa červená ako krv a oheň – a o rozdelenú zem bojuje šesť vojsk. Eddardov syn Robb sa vyhlásil za Kráľa severu. Na juhu vládne Joffrey, právoplatný dedič, no len podľa mena, a sám je obeťou intrigánskych dvoranov, ktorých je Kráľov prístav plný. Robertovi dvaja bratia chcú získať kráľovstvo a odstrkovaný rod sa znova vydáva dobýjať. A na inom svetadiele kráľovná vo vyhnanstve, Matka drakov, riskuje všetko, aby previedla svoje vzácne mláďatá cez drsnú horúcu púšť a získala späť korunu, ktorá jej právom patrí. Na pozadí incestu a bratovraždy, alchýmie a zabíjania sa za slávu platí krvou. A víťazná korisť pripadne mužom a ženám, ktorí majú tú najchladnejšiu oceľ... a tie najchladnejšie srdcia. Pretože keď sa vládcovia pustia do súboja, otriasa sa celá zem. Súboj kráľov je smelý, nápaditý román nabitý jedinečnou predstavivosťou, ohromujúcou krásou a čarom – je to neskutočne vzrušujúci príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

A Clash of Kings , 1998

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Pokud máte rádi historii, romantiku, napětí, lásku, nenávist, intriky, draky, čarodějky a máte rádi tlustospisy jako já :-) tak to jsou knihy pro vás. Úžasné do detailu propracované příběhy, které vás vtáhnou a nepustí. Hodně popisných scén a jmen mi nikdy nevadilo, dobře jsem se orientovala, ale to máme každý jinak. Nevzdávejte to a čtěte, tahle kniha stojí za to :-)

michaella03
29.08.2020 5 z 5

Martinovy knihy jsou pro mě těžší na čtení - jedničku jsem četla cca půl roku, teď dvojku téměr rok.
První půlka se mi trochu táhla, nemohla jsem se nějak přes ty plány a přípravy prokousat. Druhá část byla mnohem lepší, všechno to plánování se přeneslo do praxe, o akci a zvraty nebyla nouze. Dost mi přitom pomáhalo vybavovat si seriál :D.
Jinak je to opravdu mistrovské dílo, na Bouři mečů už se těším - jen ji kvůli povinné četbě budu muset trochu odložit :).

Kira283
24.08.2020 5 z 5

Knihu v originále jsem sice četla s přestávkami asi rok. Ale to spíš bude tím, že občas chytnete náladu na úplně jiný žánr, než že by příběh nebyl poutavý :)

GoT je srdcovka. Knihy mám přečtené v češtině, teď je postupně čtu v originále. Zároveň je porovnávám se seriálem a baví mě si teď všímat jejich podobností a odlišností; všímám si věcí, které mi při prvním čtení unikly a které mi teď dávají větší smysl.

Za mě top strop! :)

Atlantis
13.07.2020 5 z 5

Vykašlete se na celý seriál. Rozbalte si tuhle mamutí knihu a nechejte se naprosto pohltit tímhle skvěle napsaným světem, kde intriky a diplomacie mají stejnou váhu jako meče a kouzla. Někoho může odradit hromada jmen, míst a podivných názvů, ale nenechte se udolat. Tahle kniha se vám nakonec odmění, věřte mi.

Charmedka
28.06.2020 5 z 5

V tomto díle se objevuje více magie, ať už se jedná o čarodějnice - Melissandra z Ašaje, které pomáhají králům, nebo o draky prohánějící se na nebi. Ale rozhodně tu nejde jen o magii, jen tomu dává větší náboj a napětí.

Krom nám již známých postav se v knize objeví i pár nových. Více prostoru dostane Theon Greyjoy a úplně nová postava Davos Cibulový rytíř. Větší prostor dostává Tyrion. Kapitoly jsou rozděleny opět podle hlavních postav, v tomto díle se postavy v ději moc neprotínají, každá má svoji vlastní dějovou linii.

Kniha je opět velmi čtivá, jen mě moc nebavily kapitoly s Davosem, ty bych nejraději přeskočila.

hroneczek
25.06.2020 5 z 5

Miluji seriál, ale kniha je v mnoha ohledech lepší. Příběhy jednotlivých postav jsou do detailu a velmi zajímavě propracovány, o napínavé, zvratové, ale i vtipné situace není nouze. Příprava na samotný střet králů byla trochu zdlouhavá, ale závěr byl skvělý.

Elka252
23.06.2020 5 z 5

Nádherná knížka! Má to co v každé knize nesmí chybět. Provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající příšery za Zdí. Říše krvácí jelikož nemá jednoho panovníka ale na bitevním poly jsou hned čtiři armády. Každý detail se ukáže důležitý až o pár kapitol dál a celý příběh je tím naprosto kouzelný, jelikož člověk nikdy neví co příjde na další stránce. V tomto díle také autor udělal Daenerys jednu z nejnudnější postav - jelikož se kolem ní nic zásadního nedělo. Stejně tak mě více nudilo vyprávění Jona Sněha. Naopak jsem si užívala kapitoly Tyriona jehož charakter jsem ještě lépe poznala a měla jsem ho zdaleka nejraději. Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark, Brienne a lord Varyse. Nesnášenou postavou byl naopak chlapecký král železného trůnu Joffrey a místy také Theon Greyjoy

666Jitka
30.05.2020 5 z 5

Celou sérii Píseň ledu a ohně jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelně realistické postavy, dokonalý popis jednotlivých míst jako by to ani nebyla fikce, děj plný překvapivých zvratů a neustálé napětí, jak bude sága pokračovat. Zajímalo by mě jestli se autor dostane k napsání posledního dílu, který by vůbec nemusel skončit tak, jako seriál !?

yvett239
28.05.2020 5 z 5

(SPOILER) To nejdůležitější jsem už asi napsala do komentáře pod první díl.
Nejdřív jsem zhlédla seriál, teď to čtu knižně. Knihy i seriál mají mezi sebou rozdíly čím dál tím větší. Občas se mi víc líbí seriálové zpracování (v této fázi děje pořád ještě), občas knižní. A nejlepší to je, když si to svou představivostí zamícháte dohromady.
Jako slabá povaha občas trochu trpím při líčení nějakých brutálnějších nebo naturalističtějších scén, ale to i u seriálu. Nepokládám to rozhodně za chybu autora, napsané je to skvěle a realisticky.
Nemám co vytknout, pana Martina prostě miluju. :)
Určitě doporučuji fanouškům historie, fantasy a Tolkiena.

SPOILER:
PS: Jsem ráda, že jsem nepřišla o Cat.

fénix56
21.04.2020 5 z 5

Všech pět dílů jsem přečetla již dvakrát, kromě toho jsem poslouchala audioknihu a seriál mám taky shlédnutý několikrát. Prostě jsem fanatik....
Objevuje se zde několik nových postav (Rudá kněžka, Davos a další), z některých stávajících se vyklubou pořádné skety (Theon) a vše je zakončeno strhujícím popisem Černovodské bitvy. Jediné, co mi trochu vadilo, byly až detailní popisy mučících praktik Vargo Houta a jeho kumpánů, ale to je můj problém, ne že by to pan Martin napsal špatně...

TerezaRS
12.04.2020 3 z 5

Po velkém nadšení z prvního dílu, byla tato kniha trošku zklamáním. První polovina, což je mimochodem kolem 400 stran, se nesla v duchu taktik a politiky a to je na můj vkus moc povídání. Takže mě nic nenutilo ke čtení a trošku mě ovládla nuda. Druhá polovina knihy to však hned všechno napravila, protože všechny ty taktiky byly převedeny do akce a konečně se něco dělo! Ten svět mě opět pohltil a já tak držela basu s každou postavou a prožívala jejich příběh. Je opravdu famózní, jak autor tohle všechno dokázal vymyslet a spojit a vůbec vytvořit něco tak velkého! Nechyběla opět spousta intrik, zrad a napětí (tedy až v té druhé polovině), takže za mě super, ovšem nadšení po prvním dílu trošku polevilo.
Více se dozvíte na mém youtube Tereza Richter.

burilltomas
30.03.2020 5 z 5

Super super a zase super:) jen to řeknu takto - když to porovnám s prvním dílem je to slabší, ale pořád to má jen o procento méně, než ten první:)

Steiniglovka
28.03.2020 5 z 5

George R. R.Martin je spisovatel s velkým S a tak to zkrátka je. Každá postava má úžasně propracovaný charakter, každý zvrat, který nastane má přesně ten správný důvod. Miluju, jak je to všechno propletený a detaily, které jsou zdánlivě nepodstatné se až v dalším díle ukáží jako životně důležité. Doufám, že už se v dalších dílech začne děj v knihách rozcházet se seriálem..
Píseň ledu a ohně rozhodně doporučuji i každému, kdo zná seriál - knihy jsou lepší. Kdo se chystá na knihy a neviděl seriál, poradím mu, aby věnoval zvýšenou pozornost všem postavám, popřídě si dělal poznámky - je tam lidí fakt hodně a snadno se v tom člověk ztratí :D

KubaHanzelin
24.03.2020 5 z 5

Pokračování Písně Ledu a Ohně stojí za to stejně, ne-li víc než první díl - Válčí se a intrikuje na všech frontách, snad jen ne u Jona, který společně s Tyrionem je tahounem druhého svazku.
Brzo se vrhnu na Bouři Mečů, která se svojí délkou vypadá jak vražedná zbraň..
Aspoň k něčemu je ta letošní karanténa dobrá:)

Natyna3
21.02.2020 5 z 5

Je to zkrátka skvost! Hltala jsem snad ještě víc, než 1. díl! Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Nikusha
20.02.2020 4 z 5

První díl mě bavil víc. Některé kapitoly mě vůbec nebavily a někdy jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo. Ale dějová linka týkající se Sansy a Ayry mě bavila.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

hltám a hltám, jediné fantasy, které mě nadchlo. chlouba moji knihovny!

Guarnere
07.01.2020 5 z 5

Super čtení, stejně jako první díl. Některé postavy, které jsem neměla ráda v seriálu, mě alespoň zčásti přesvědčily, že jejich příběh může být zajímavý (Theon), některé jsou v knize ještě nudnější (Cat). Dany není naštěstí ve druhé knize tak nesympatická jako v seriálu a opravdu jsem si oblíbila Brana, Aryu a Tyriona. Knižní předloha umožňuje poznat plný potenciál tohoto příběhu a charakteru postav. Takže hurá na další díl...

Pauvka
11.12.2019 3 z 5

Vsechno tak zamotany a otevreny, ze to chce dalsi dil :)

engelbert
30.11.2019 4 z 5

Rozhodně se nejedná o uzavřený příběh. Málo co bylo v příběhu vyřešeno, téměř vše se zkomplikovalo a zamotalo. Začala se objevovat kouzla a taky už víme kdo je padouch a kdo hrdina. Asi zkusím časem i třetí díl.