Hra o trůny 2

Hra o trůny 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29110/bmid_hra-o-truny-2-J1f-29110.jpeg 5 1185 70

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

Alma-Nacida
03.05.2013 4 z 5

Znatelně lepší než první díl, jen ten překlad BUDIŽ PROKLAT! Není to spíš PROKLET? A je to tam zhusta... To by se jeden PROKLÁL (mečem)... Ale jinak obdivuji košatost, hodně postav, složitý děj... Uvidíme, co bude dál ;-).

laydee
16.03.2013 4 z 5

včera večer dočtena druhá část :) a pocity, být to v jedné knize, ztratila bych ten blbej pocit, že jsem přečetla už druhou knihu z téhle úžasné série. Bohužel tedy teprve druhou část prvního dílu. Ale moc se mi to líbilo, v postavách mám už dokonalej přehled a po shlédnutí prvního dílu seriálu, jsem si uvědomila, že Zeď je obrovská oproti tomu co jsem si představovala já když jsem knihu četla. U některých knih už od začátku tušíte konec, tady jsem se zatím vždy sekla :) Vrhám se na střet králů :)

hardrock
06.03.2013 5 z 5

Po dlhšom rozbehu prvej knihy nastal v deji spad. A úprimne, postavám, ktorým sa úspešne podarilo dožiť sa do posledných strán, mǒžeme len blahoželať. Nečakal som, že toto dielo bude až tak drsné. Už teraz sa teším na pokračovanie

Senza Jenka
01.02.2013 4 z 5

Ze začátku trochu chaos v postavách. První díl jsem přečetla před mnoha lety. Tehdy mě přišel snad na 450 Kč a na další díly nezbylo. Seriál je též povedený.

Allcinna
13.12.2012 5 z 5

Jsem jedině ráda, že jsem si mohla přečíst tyto knihy v originále. Ne český překlad bych si už teď opravdu nezvykla :)

Hellou
10.11.2012 5 z 5

Silně návyková záležitost :)

Týna1
27.07.2012 5 z 5

Úžasný, jsem příběhem úplně posedlá :)

kingmaker
12.06.2012 5 z 5

Autor si, podle mě, splnil sen a popsal anglickou válku růží, a vlastně celý středověký svět, ze svého pohledu, Lannisterové jsou Lancasteři, Starkové jsou Yorkové, Dothrakové tatarské kmeny, svobodná města jsou velké italské přístavy. V tomto světě skvěle fungují feudální vztahy a Martin je umí výborně popsat, všechny ty lenní závazky a rytířskou čest. Dílo je obrovsky čtivé a to, že je vyprávěné z pohledu různých postav umožňuje Martinovi být stejně krutý, jako sám život a zbavovat se i důležitých figur. V celém tohle světě staré Anglie, a Sedm království není nic jiného než starý dobrý Albion, je magie vlastně zbytečná. Klidně bych si dokázal román bez magie představit a nijak by mi to nevadilo. Na druhou stranu ony kouzla, s nimiž se dost šetří, nijak neruší. Prostě hodně dobré.

pauele
16.05.2012 5 z 5

Ak som písal ku HRA O TRUNY 1, rozpačité 3*. Teraz už plných 5*. Bolo možno chybou hodnotiť knihy oddelene, ale tak som ich čítal. Pomalší rozbeh vystriedal kolotoč udalostí a dej nabral poriadne tempo. Nik nieje dobrý, nik nieje zlý. Každý má svoje dôvody (nepochybne v jeho očiach správne a oprávnené). Čiernobiely svet je preč. Takto som si to predstavoval. Pokračujeme ďalej.

Di...
30.11.2011 5 z 5

Tak jako mnozí jsem se k této sérii dostala až na základě seriálu (a naléhání kamarádky, abych si to přečetla).

Ačkoliv jsem děj znala, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a příběh mi ubíhal před očima neuvěřitelnou rychlostí. Všechny postavy jsou jedinečné, s vlastní minulostí, motivací, cílem a někdy i koncem. Vše je postupně odkrýváno a důmyslně servírováno. Kapitoly, vyprávěné z pohledu různých postav, snadno navozují atmosféru a jednotlivý vypravěči jsou odlišeni i stylem psaní. Pokud kapitolu vypráví například Bran, měla jsem pocit, že se jedná o skutečné dítě oproti stylu vyprávění jiných postav.

Uchvátily mě autorovy popisy - vzhledu postav, historie království a jednotlivých rodů, soubojů, davových scén a hostin s mnoha chody jídla. Děj tím ale není nijak zpomalen. Naopak prostřídáním s údernými a rychlými dialogy se stává kniha velice čtivou.
Autor má můj obdiv - za ukočírování tolika různorodých postav i bohaté historie, které tvoří vydatné podloží pro vlastní příběh.