Na věky věků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1327. Život v anglickém městečku Kingsbrigde je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů, mužského a ženského, které společně sdílejí péči o slavnou kingsbridgeskou katedrálu. Zatímco však jeptišky, které spravují místní špitál, získávají štědré dary od vděčných uzdravených pacientů, mniši přežívají v chudobě a zaslepené nevědomosti, sžíráni závistí a touhou zmocnit se majetku svých „konkurentek“. Blahobyt prostých kingsbridgeských obyvatel je jinak zcela závislý na obchodních úspěších či neúspěších vlnařského cechu. Někteří z nich – děti místního lapky Gwenda a Philemon, cechmistrova dcera Caris, stavitel Merthin či jeho bratr Ralph – však vezmou osud pevně do svých rukou a pokusí se postavit všem jeho rozmarům, ať s úmysly dobrými a prospěšnými či sobeckými a prospěchářskými. Životní cesty všech však postupně, podstatně a neodvratně zkříží největší tehdejší pohroma seslaná na lidský rod: morová epidemie nemoci známé jako la moria grande, velká smrt... Také ve svém druhém románu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověké Anglie; od příběhů lidí zasvětivších svůj život stavbě katedrály, jež vylíčil v Pilířích země (1989), však nechal uplynout zhruba sto padesát let. Místo, kde byl zbudován tento velkolepý svatostánek, se tak opět stalo dějištěm spletitých příběhů několika postav, které tu prožívají své lásky a nenávisti, ovládáni chamtivostí i pýchou, vášněmi, ctižádostí, touhou po poznání, ale i po pomstě.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15464/pilire-zeme-na-veky--15464.jpg 4.7609
Série:

Pilíře země (2.)

Orig. název:

World without end

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (132)

Kniha Na věky věků

Přidat komentář
sason
26. března

Druhý díl mě poučil, jak těžké živobytí, měli obyčejní chudí poddaní. O zatvrzelosti struktur církve ve starých praktikách léčení i uvažování. A o tom že smrt v případě moru si nevybírá a nerozlišuje nás smrtelníky.

llllucka
01. března

Opět kvalitně napsáno.

verka5083
20. ledna

Nemám slov. Je to nádherná kniha, která mě místy šokovala skutečnou realitou dřívější doby.

zdenaR
11. ledna

Co dodat k autorovi a knize - 5*
Nádherný historický román.

Sedlmajerka
09. ledna

Po Pilířích země mi chvíli trvalo zvyknout si na nové hrdiny, ale ani oni nezklamali má očekávání. Budete mi chybět, přátelé! Nechám se překvapit, s kým budu mít tu čest seznámit se v Ohnivém sloupu.

Guenevra
03. ledna

Krása! Moc mě to bavilo, byť bych některé postavy s chutí propleskla :-) přestože kniha byla poměrně dlouhá, tak jsem se ani chvíli nenudila a každý den se těšila, jak budu nadále sledovat životní pouť hlavních hrdinů a jejich přátel.

Lálin59
19.12.2018

Koukám, že sem se do toho trochu zamotal, ale pravdou zůstává, že jsou oba romány rovnocený a krásně napsaný.

Lálin59
19.12.2018

Nádhera, velmi čtivý, krásně provázaný s předchozím Na věky věků. Z časových důvodů sem to četl poměrně dlouho, ale bylo to super!!!


Štítky

14. století historické romány Anglie zfilmováno – TV seriál

Autor a jeho další knihy

Ken Follett

Ken Follett
britská, 1949

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Na věky věků je:

v Právě čtených16x
v Přečtených910x
v Čtenářské výzvě33x
v Doporučených138x
v Knihotéce403x
v Chystám se číst304x
v Chci si koupit46x
v dalších seznamech2x